“Aminori” prezentēs Ditas Lūriņas mīļākās dzejas izlasi “Ar vieglu skrāpējumu ādā”


Izdevniecība “Aminori” izstādē prezentēs jaunumu – aktrises Ditas Lūriņas mīļākās dzejas izlasi “Ar vieglu skrāpējumu ādā”.

Ar šo grāmatu “Aminori” aizsāk jaunu sēriju – “Dzejas teātris”. Katru no sērijas izdevumiem veido kāds no publikas iemīļotiem aktieriem, izvēloties sev personīgi tuvus un nozīmīgus dzejoļus. Dzejas izlasē iekļauta arī saruna par dzeju un dzīvi, stāsts par to, kāpēc aktieris izvēlējies tieši šos autorus un dzejoļus – kādi dzīves notikumi, pārdzīvojumi, pārdomas un asociācijas ar tiem saistīti.

Sērijas pirmo grāmatu kopā ar “Aminori” redaktori Sandru Dambinieci veidojusi Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa. Aktrisei personīgi tuvi dzejoļi ietverti krājumā, kam Dita devusi nosaukumu “Ar vieglu skrāpējumu ādā”. Lasītājus gaida satikšanās ar Ojāru Vācieti, Imantu Ziedoni, Kārli Vērdiņu, Annu Ahmatovu, Knutu Skujenieku un vēl vairāk nekā 15 autoriem, kas Ditai kļuvuši nozīmīgi kādā dzīves posmā.

Grāmatu papildina sarunas ar aktrisi par mākslu un dzīvi, kā arī fotostāsts naksnīgā teātrī, kas liek Ditas Dzejas teātrim atdzīvoties lasītāja acu priekšā.18466412_9889.jpg