“Pētergailis” aicina satikt rakstniekus un iegūt autogrāfus!


Sestdien, 29. februārī Rakstnieku viesistabā plkst. 14.00 notiks pasākums “Igaunis latvieša ādā un blaktis lidostā” – Heli Lāksonenas un Contras dzejas krājuma atvēršana un lasīšana. Heli Lāksonena, Contra un Guntars Godiņš dzejā un priekā par valodu – latviešu, somu, igauņu un dzejnieku jaunradītu valodu.  Ielūdz apgāds “Pētergailis”.

Vai Latvijā ir daudz tādu grāmatmīļu, kas nepazīst atraktīvo somu dzejnieci un mākslinieci Heli Lāksonenu? Tik košu un ekspresīvu – gan dzejā, gan pašas darinātajos košajos tērpos. “Kāpēc gan nejusties kā mājās manās Latvijas mājās?” - tā Heli. Guntars Godiņš atdzejojot viņai piepalīdz un mēs saprotam, ka “Nāv, vec mait” un to, ka “Īsteniba es nou nūģs.” Latvijā labi pazīstam arī Contru – no Valkas līdz Jēkabpilij, Valmierai un Ventspilij esam dzirdējuši “Cik grūti ir būt latvietim”, iegaumējuši gan “Baltijas ceļa ķīmisko formulu”, gan rindas, ka “..dibens ir mans labākais draugs/kā uzticīgs šunelis seko man pa pēdām..”
Toties tik tikko sākam iepazīt starp Amsterdamu, Parīzi un Tallinu mītošo igauņu rakstnieci Kairi Looku. Viņas “Lidostas blaktis nepadodas” ir beidzot atlidojušas uz Rīgu – gan pie lieliem, gan maziem lasītājiem. Un kas blaktīm palīdzējis? – protams, Guntars Godiņš.

Sestdien, 29. februārī Jautrajā lasītavā plkst. 16.15 – Kairi Looka.Il. Kaspars Jancis. "Lidostas blaktis nepadodas". No igauņu valodas tulkojis Guntars Godiņš.

Mihaels de Koks, Judīte Fanistendāla.
** ROZIJA un MUSA, meitene un zēns. ROZIJAS UN MUSAS NOSLĒPUMS.
**Astridas Lindgrēnes balva 2019. Barts Mūjārts.TAGAD VISUS SAUC SORRY.
No nīderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone
Parīzē un Amsterdamā mītošā igauņu rakstniece Kairi Looka, Guntars Godiņš un Inese Paklone stāstīs par blaktīm, prusakiem un blusām lidostas VIP zonā, par to, cik grūti rakstīt vēstules uz cietumu vai iedomāties sevi par kāpuru.
Vai tu zini, kā izskatās blakts un blusa? Vai prusaks, muša vai kāpurs?
Varbūt vari to uzzīmēt?

Sestdien, 29. februārī “Pētergaiļa” ekspozīcijā no plkst. 11.00 līdz 13.00 viesosies un ar bērniem tiksies iemīļotais rakstnieks Juris Zvirgzdiņš (viņš arī Tobiass). Rakstnieks sniegs autogrāfus, iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu “Rasas vasara”, pastāstīs arī par “Lāču republiku” u.c. grāmatām.1960736977_9883.jpg
99143875_9883.jpg
527441069_9883.jpg
1504274580_9883.jpg