Izdevniecība “Jānis Roze” piedāvās tikko iznākušo grāmatu bērniem “Zilonis”


Izdevniecība “Jānis Roze” izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar jaunumu – sirsnīgu grāmatu bērniem “Zilonis”, kurā tepat kaimiņos, Igaunijā, dzīvojoša meitene atklāj, kas ir patiesas draudzības pamatā un cik svarīgi ir nebaidīties pastāvēt par sevi un savām interesēm.

Stāsta galvenajai varonei Kertai šķiet, ka viņa nekur īsti neiederas. Attiecības ar klasesbiedriem nepavisam nevar saukt par izcilām – meiteni vai nu ķircina, vai nosoda par labām sekmēm mācībās. Arī mājās neklājas labāk - tētis nav sajūsmā, ka viņai grāmatas un lasīšana patīk labāk nekā matemātika un datori, bet mamma, izdzirdot par Kertas problēmām, tikai nopūšas. Viendien, kad skolā gājis pavisam nelāgi, Kerta iepazīstas ar sparīgu horvātu meiteni Luciju, kas palīdz apjaust, ka tieši tādas meitenes kā Kerta ir īstas draudzības vērtas.

Kadri Hinrikusa (1970) ir bērnu rakstniece un žurnāliste. Studējusi teātra zinātni Tallinas Universitātē, iegūstot grādu dramaturģijā, strādājusi Igaunijas Nacionālajā televīzijā kā ziņu redaktore, bet pašlaik ir redaktore bērnu žurnālā Täheke. Hinrikusai lieliski padodas sirsnīgi un asprātīgi stāsti par bērnu ikdienas dzīvi, ko viņai izdevies atspoguļot nu jau veselās desmit grāmatās. Divreiz viņas grāmatas tikušas iekļautas prestižajā White Ravens sarakstā.

Kadi Kurema (1963) ir ilustratore un grafiķe. Studējusi Igaunijas Mākslas akadēmijā, ilustrējusi 18 grāmatas bērniem, no kurām vairākas iekļuvušas labāko igauņu bērnu grāmatu ikgadējā pieciniekā. Regulāri piedalās izstādēs un ir Igaunijas Mākslinieku asociācijas biedre. Mākslinieces darbiem raksturīgs dažādu tehniku sajaukums un minimāls krāsu izmantojums, ko līdzsvaro aizraujošs un piesātināts provocējošu ideju attēlojums.

Grāmata “Zilonis” 2021.gadā nominēta Igaunijas Kultūrkapitāla gadskārtējai bērnu literatūras balvai, bet 2022.gadā saņēmusi Tartu Bērnu literatūras balvu (Bērnības balvu). Latviešu valodā to tulkojusi vairākkārtējā Jāņa Baltvilka balvas laureāte Maima Grīnberga.

Grāmatas izdošanu un tulkojumu atbalstījis Igaunijas Kultūrkapitāls.1225039195_12235.jpg