Atnāc, iepazīsti un aizraujies ar jauno vārdu spēli “Alfa Bēta Ducis”!


Dizaina projekts “Kokmaizītes” ir izdevis jaunu vārdu spēli “Alfa Bēta Ducis”, ko varēs iepazīt “Latvijas Grāmatu izstādē 2023” Ķīpsalā! Izstādē apmeklētājam būs iespēja iemācīties spēlēt “Alfa Bēta Ducis”, kā arī zilbju kāršu spēli “Burtošanas čempionāts”. Sacenšoties punktīgāko vārdu darināšanā, veiklākie saņems spēli kā balvu. Visām spēlēm – draudzīgā ražotāja cena!

Veicinot latviešu valodas dzīvotspēju daudzvalodīgā vidē, “Kokmaizītes”, līdztekus zilbju kāršu spēlei “Burtošanas čempionāts”, ir izdevusi galda spēli, kurā veiksmīga 72 burtu kombinācija ļauj izspēlēt vairāk nekā 500 000 vārdu. Spēle piedāvā izklaidējošā veidā attīstīt lasīšanas iemaņas. Uzziniet, kā azartiski galda spēļu turnīri var kļūt par alternatīvu veidu kā dažādu paaudžu un tautību spēlētāji var saliedēties ikdienā un svētkos, iepazīstot latviešu valodas plašumu.

Par spēli “Alfa Bēta Ducis”
Spēles pamatu veido 12 metamo kauliņu komplekts ar labāko iespējamo burtu saderību latviešu valodā!
Sekojot izvēlētajam virzienam iekļaut Latvijas videi būtiskas vērtības spēļu saturā, ir izveidota veiksmīga 72 burtu kombinācija, kas ļauj izspēlēt vairāk nekā 500 000 latviešu valodas vārdu. Spēles noteikumu ievadā ir rakstīts: “Spēlējot šo spēli, ikviena vecuma spēlētājam ir iespēja veidot īsākus vai garākus vārdus, bet latviešu valodas lietpratējiem apliecināt meistarību! Pie spēles galda valda kņada kā gadatirgus laukumā: ar dārgi pirktiem vai atjautīgi saliktiem vārdiem, bezbailīgi riskējot, iegūtiem punktiem un zaudētām iespējām.”


Galda spēle “Alfa Bēta Ducis” tapusi, izanalizējot 700 tūkstošus vārdu. Spēles radošo komandu veido dizaina projekta “Kokmaizītes” jeb IK “Kurland Woodcake” vadītāja Baiba Altena, IT jomas uzņēmējs, mentors, galda spēļu lietpratējs Pāvils Jurjāns, māksliniece–grafiķe Anna Orniņa un spēles noteikumu redaktore Baiba Jautaiķe.
 
“Pāvila analītiskais prāts, niansētā galda spēļu izpratne, Annas Orniņas grafiķes talants, Baibas Jautaiķes spējas strukturēti aprakstīt spēles noteikumus, un visas komandas vēlme radīt jaunas spēles ir liels ieguvums mums visiem. Domāju, ka šī spēle dzīvos ilgi un kalpos daudziem mērķiem. Īpaši ceru, ka tā saliedēs ģimenes un mūsu sabiedrību. Sniegs iespēju iepazīt latviešu valodas plašumu. Dzīvot kopā ar mūsu latviešu valodu ikdienā un svētkos,” saka dizaina projekta “Kokmaizītes” vadītāja Baiba Altena, spēles idejas iniciatore un viena no autorēm.

Savukārt Pāvils Jurjāns par šo spēli saka: “Šis projekts ir vedis mani cauri aizraujošiem piedzīvojumiem. Alfabēts un ducis jeb divpadsmit nemaz negrib tā draudzēties. Strādājot pie 33 latviešu valodas alfabēta burtu izvietošanas pa divpadsmit kauliņu skaldnēm, jutos, kā risinot pazīstamo uzdevumu par to, kā dabūt upei pāri vilku, kazu un kāpostgalvu, tikai šoreiz ar 33 dzīvnieku veidiem, kurus gribam savienot pēc iespējas lielākā skaitā vārdu. Vieni burti ļoti labprāt uztur attiecības ar daudziem citiem, citi ir atturīgāki, bet ballīte bez tiem būs pašvaka. Un citi ir tik savrupi, ka tiem nepieciešams īpašs uzaicinājums. Man ir prieks par sasniegto rezultātu, jo katram burtam piešķirtā uzmanība ir labi sabalansēta, un prasmīgs spēlētājs neuzskries uz sēkļa tikai tāpēc, ka nepaveicās ar kauliņu metienu.”

“IK Kurland Woodcake” jeb dizaina projekta “Kokmaizītes” Latvijas tirgū darbojas kopš 2009. gada. Vārdu spēle “Alfa Bēta Ducis” ir izdevēja devītā spēle, bet otrā oriģinālspēle. Pirmā – zilbju kāršu spēle “Burtošanas čempionāts” tika izdota 2015. gadā. Spēles iegādāties var visās grāmatnīcas “Jānis Roze”, kā arī “Brain Games” veikalos.

Kontakti:
Baiba Altena,
dizaina projekta "Kokmaizītes" vadītāja
E-pasts: kokmaizites@gmail.com 
Tālr.: 371 26441801
www.kokmaizites.lv788544939_12183.jpg
1768685874_12183.jpg
1661014551_12183.jpg
1423223240_12183.jpg