Apgāds “Madris” prezentēs L dzejas krājumu “Nestāsti”


4. martā plkst. 16.00 “Latvijas Grāmatu izstādes 2023” apmeklētāji uz galvenās skatuves varēs piedalīties filozofiskās dzejas autores Lienes Štālas dzejas krājuma “Nestāsti” prezentācijā.

L, iepriekš lasītājiem zināma kā Liene Štāla, dzimusi Liepājā, kur sākusi rakstīt un publicējusies, bet uz grāmatas atklāšanas svētkiem ieradīsies no Bernes, kur patlaban dzīvo un raksta dzeju. Šis ir viņas ceturtais dzejoļu krājums. Iepriekš publicēti – ”Vakardiena” (1997), ”Melnais eņģelis” (2002), ”Lidot” (2005). Autores dzeja lasāma dažādos Kurzemes dzejnieku kopkrājumos, piemēram, 2018. gadā izdotajā ”Piemares vējos”, presē (”Kurzemes Vārds”, ”Karogs”), tulkojusi latviešu valodā 2019. gadā Varšavā izdoto Mareka Gluško (Polijas diplomāts) monogrāfisko pētījumu ”Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture”.


Dzejoļu krājuma nosaukums ”Nestāsti” veido divas asociācijas – viena, ka nav jāstāsta, un otra, ka tie nav stāsti. Tomēr katra dzejoļa vai nodaļas dzejoļu forma ieved stāstā, kuram ar neatslābstošu interesi sekot līdzi. Autores filozofiskā dzeja tapusi no 2014. līdz 2022. gadam un lielākoties vēsta par Šveicē piedzīvoto, īpaši brīžiem, kad līdzi ir draugs ”Winners” (velosipēds), kurš aizved uz jebkuru vietu. Krājumu lieliski papildina fotogrāfijas no skaistās Šveices.

Rīko: apgāds “Madris”1559561179_12100.jpg