BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

“Riga Food” apbalvo konkursa “Labākais iepakojums Latvijā 2025” uzvarētājus!

Nacionālais konkurss “Labākais iepakojums Latvijā 2025” ir noslēdzies – vērtēšanas punkti apkopoti, un uzvarētāji godināti svinīgā ceremonijā Jelgavas pilī. “Riga Food” komanda apbalvošanas ceremonijā īpaši sumināja iepakojumus, kuri izpelnījās vislielāko apmeklētāju atzinību izstādē “Riga Food 2025”. Pirmo trīs vietu ieguvēji ieguva iespēju piedalīties izstādē “Riga Food 2026”.

“Riga Food 2025” apmeklētāju simpātijas
Vislielākās “Riga Food 2025” apmeklētāju simpātijas izpelnījās AS “VG Kvadra Pak” par “Lumene” adventes kalendāra “24 Nordic Beauty Secrets” iepakojumu. Balvā uzņēmums no izstāžu rīkotājiem saņēma 12 m² stendu ar standarta apbūvi pārtikas industrijas izstādē “Riga Food 2026”.
2. vietu ieguva Imantais Čaklais par dāvanu iepakojumu šokolādes konfektēm “Austrumu Nakts” un ieguva iespēju piedalīties 31. starptautiskajā pārtikas industrijas izstādē “Riga Food 2026” ar 9 m² stendu ar standarta apbūvi.
3. vietu izstādes apmeklētāji piešķīra AS “Liepājas Papīru” par etiķeti “HOPALLAA” alum, kas uzņēmumam sniedz iespēju startēt izstādē “Riga Food 2026” bez maksas 6 m² stendā ar standartapbūvi.

Šogad kopumā konkursā “Labākais iepakojums Latvijā 2025” piedalījās 14 konkursanti ar 36 iepakojumiem un iepakojumu sērijām. Konkursa darbi izcēlās ar interesantiem konstrukciju un dizaina risinājumiem, atbilstošu materiāla izvēli un sociālo atbildību vides aizsardzības jautājumos.

Tradicionāli konkurss notika vairākos posmos, kuros darbus vērtēja gan patērētāji, gan nozares profesionāļi. Septembra sākumā starptautiskās izstādes “Riga Food 2025” apmeklētāji balsoja par iesniegtajiem darbiem, bet septembra noslēgumā un oktobrī – interneta lietotāji, ekspertu žūrija, konkursa atbalstītāji. Žūrija vērtēja darbus atbilstoši Nolikuma kritērijiem: konstrukcija, forma, dizains, funkcionalitāte, kopiespaids, realizācija u.c. 2025. gada konkursa darbi un apraksti apskatāmi šeit.

Ekspertu žūrijas vērtējums:
1. piešķirt trīs ceļazīmes uz Pasaules Iepakojuma organizācijas starptautisko konkursu “WorldStar For Packaging 2025”:

2. piešķirt sekojošas vietas kategorijās:

Iepakojums pārtikas produktiem:

3. vieta – Iepakojums saldējumam suņiem “Joy For Tails” – SIA “Tērvete Food”.

Dāvanu iepakojums:
1. vieta – iepakojums “Lumene 24 Nordic Beauty Secrets” adventes kalendāram – AS “VG Kvadra Pak”;
1. vieta – iepakojums “Anthon Berg” adventes kalendāram – AS “VG Kvadra Pak”;
2. vieta – reklāmas dāvanu iepakojums “Stora Enso” klientiem – SIA “Stora Enso Packaging”
2. vieta – iepakojums “TĒRVETE” alkoholiskajam dzērienam – AS “VG Kvadra Pak”;
3. vieta – iepakojums šokolādes konfektēm “Austrumu Nakts” – Imants Čaklais.

Iepakojums dzērieniem:
3. vieta – iepakojums “Ukrainska Marka” alkoholiskajam dzērienam – SIA “Brandbox Digital”

Iepakojums nepārtikas produktiem un e-komercijai:
1. vieta – e-komercijas iepakojums puķu podu komplektam – SIA “Stora Enso Packaging”;
3. vieta – e-komercijas iepakojums “Nordberry” medum – SIA “Stora Enso Packaging”

Transporta iepakojums:
1. vieta – transporta iepakojuma palīglīdzeklis – drēbju pakaramo “sliede” – SIA “Stora Enso Packaging”

Iepakojuma etiķetes:
2. vieta – etiķete “Ruby Blush Rose” vīnam – AS “Liepājas Papīrs”;
3. vieta – etiķete “Abavas” cidoniju un ingvera kombučai – SIA “Abavas dārzi”

Ekspertu žūrijas atzinības:
AS “Smiltenes Piens” par vienotu vizuālā stila īstenojumu “Smiltene” piena produktu sērijām.
SIA “Stora Enso Packaging” par lielizmēra nepārtikas preču transporta iepakojuma konstruktīvajiem risinājumiem un ieguldījumu šī virziena attīstībā.

Patērētāju atzinība – interneta balsojums
1. vieta – iepakojums sajūtu un atmiņu albumam “Bildē būt” – SIA “Wepack”;
2. vieta – iepakojums “Smiltene” biezpienam 200 g un 400 g – AS “Smiltenes Piens”;
3. vieta – etiķete “Abavas” cidoniju un ingvera kombučai – SIA “Abavas dārzi”

Atbalstītāju atzinības:
Klimata un enerģētikas ministrija
SIA “Stora Enso Packaging” par 100% pārstrādājamu iepakojumu no gofrētā kartona, kas veicina iepakojuma patēriņa samazināšanu, vienlaikus nodrošinot produkta aizsardzību, un aprites ekonomikas principu īstenošanu e-komercijas iepakojumam “Nordberry” medum un puķu podu komplektam.

“GS1 Latvija”
Par precīzu GS1 un ISO standartu ievērošanu EAN-13 svītrkoda simbola attēlošanā un izvietošanā uz konkursam “Labākais iepakojums Latvijā 2025” iesniegtā produkta iepakojuma:

Latvijas iepakojuma sertifikācijas centrs
SIA “Daugulis un Partneri” par “Daugulis” cepumu mīklas iepakojumu – vizuāli vienojošu sēriju, skaidri saprotamu produktu un patērētājus informējošu dizaina koncepciju un īstenošanu.

LDDK Drukas un mediju tehnoloģiju nozares ekspertu padome
SIA “Abavas dārzi” par etiķeti “Abavas” cidoniju un ingvera kombučai – par produktam atbilstošu iepakojumu, kas spēj pievērst uzmanību, un bagātina sajūtas.

Latvijas poligrāfijas asociācija
AS “VG Kvadra Pak” Izcilības balva par alkoholiskā dzēriena “Tērvete” “Malt Whisky” dāvanu iepakojuma elegantu tehnoloģisko risinājumu un perfektu tehnisko izpildījumu.

Latvijas zaļais punkts
“Stora Enso Packaging” par transporta iepakojuma palīglīdzekļa – drēbju pakaramā “sliedes” inovatīvu un ilgtspējīgu risinājumu nominācijā “Jaunais vecā vietā”.

“Latlazerpak”
1. vieta – AS “VG Kvadra Pak” par augstāko pilotāžu ziemassvētku kalendāra dāvanu iepakojuma “Lumene 24 Nordic Beauty Secrets” kā puzles izveidē un izpildījumā. Jau paskatoties uz iepakojumu rodas svētku sajūta!;
2. vieta – Imantam Čaklajam par sasniegtu augstāko nestandarta pilotāžu inovācijā un konstrukcijā radītajam dāvanu iepakojumam šokolādes konfektēm “Austrumu Nakts”. Pat nezinot produkta garšu, ir vēlēšanās to iegūt iepakojuma dēļ!
3. vieta – SIA “Wepack” par meistarību dāvanu iepakojuma “Hedonya” alkoholiskajam dzērienam konstrukcijas izveidē un izpildījumā. Izcilība grūtu uzdevumu risinājumos un mērķa caur iepakojumu sasniegšanā!

LBTU tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļa
Latvijas iepakojuma asociācijas (LIA) valdes atzinība “Stora Enso Packaging” par e-komercijas iepakojumu puķu podu komplektam.

Nacionālais konkurss par labāko iepakojumu Latvijā notiek kopš 1996. gada, un iepakojuma pasūtītāji un iepakotāji, iepakojuma dizaineri un izgatavotāji, kā arī preču izplatītāji, var pieteikt ik gadu savus darbus. Iesniegtos darbus vērtē gan patērētāji – klātienē izstādēs, kā arī internetā, un vērtē arī konkursa atbalstītāji. Savukārt profesionāļi – ekspertu žūrija vērtē vairākās kategorijās, un atbilstoši žūrijas lēmumam, galvenās balvas saņēmējs iegūst tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskajā konkursā “WorldStar for Packaging”, ko organizē Pasaules Iepakojuma organizācija. 2026. gadā darbu iesniegšana nacionālajam konkursam sāksies 10. jūlijā. 


Latvijas Iepakojuma asociācijai 30 gadi! Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības “BT 1” vārdā sirsnīgi sveicam Latvijas Iepakojuma asociāciju skaistajā jubilejā un pateicamies par ilgstošu un veiksmīgu sadarbību! Novēlam neizsīkstošu enerģiju, radošas idejas, jaunas iepakojuma inovācijas un turpmākus panākumus ilgtspējīga iepakojuma attīstībā!

1951326348_15363.JPG
59735947_15363.jpg
2029454944_15363.JPG
1517270853_15363.png
2029921711_15363.JPG
1621388536_15363.jpg
2029687677_15363.JPG
847979013_15363.JPG
534102031_15363.jpg
1939941844_15363.jpg
693209858_15363.JPG
556109754_15363.JPG
482953166_15363.JPG
1157807721_15363.JPG
1266829608_15363.JPG
918025507_15363.JPG



Top