Ķīpsalā aizvadīta aktīvākā pavasara izstāde – "Outdoor Riga 2026"!
Aprīļa vidū Ķīpsalā veiksmīgi noslēdzās starptautiskā aktīvās atpūtas un vaļasprieku izstāde “Outdoor Riga 2026”, kas zem viena zīmola apvieno trīs nozīmīgus notikumus – “Baltic Boat Show”, “Medības & makšķerēšana” un “Moto & velo”. Trīs dienas Ķīpsalā valdīja īsts piedzīvojumu gars! Interesenti varēja iepazīt jaunākos motociklus, kvadriciklus, velosipēdus, laivas, jahtas un visu nepieciešamo makšķerniekiem, medniekiem un ikvienam ceļotājam.
Izstādē piedalījās 162 uzņēmumi no 9 valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Čehijas, Polijas un Ukrainas. Trīs dienās izstādi apmeklēja 16 710 entuziasti – daļa meklēja jaunākās tehnoloģijas, citi sadarbības iespējas, bet daudzi vienkārši iedvesmu saviem nākamajiem piedzīvojumiem.Plašs brīvā laika aktivitāšu klāsts uz ūdens
Izstādē “Baltic Boat Show” apmeklētājiem bija iespēja iepazīt plašu ūdenstransporta piedāvājumu – no laivām un kajakiem līdz SUP dēļiem un pat jahtām. Ekspozīcijā bija pārstāvēti gan atpūtas, gan zvejas laivu ražotāji, kā arī pieejami modeļi ar kajītēm. Aktīvās atpūtas cienītāji novērtēja dažādus ūdenssporta risinājumus, savukārt tehnikas entuziasti – jaudīgus kuterus, ūdensmotociklus un moderna aprīkojuma klāstu. Piedāvājumu papildināja arī navigācijas iekārtas, drošības aprīkojums, pontoni, piestātnes, dzinēji un transportēšanas piekabes – viss nepieciešamais aizraujošiem piedzīvojumiem uz ūdens.
Jaunumi un inovācijas copes un medību pasaulē
Trīs dienu garumā izstāde pulcēja medību un makšķerēšanas entuziastus, piedāvājot plašu apģērbu, aksesuāru un aprīkojuma klāstu, kā arī iepazīstinot ar jaunākajām tehnoloģijām no Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem. “Medības & makšķerēšana” apmeklētājiem bija iespēja papildināt savu inventāru ar moderniem copes un medību piederumiem – sākot no inovatīviem optikas risinājumiem un termokamerām līdz augstas kvalitātes barībām, mānekļiem, āķiem, spiningiem, medību apaviem un funkcionāla dizaina apģērbiem dažādiem laika apstākļiem.
Iedvesma piedzīvojumiem dabā un debesīs
Izstādē tika prezentēts daudzveidīgs piedzīvojumu un atpūtas piedāvājums, kas aptvēra aktivitātes uz zemes, ūdenī un gaisā. Apmeklētājiem bija pieejama dažāda aprīkojuma izvēle ērtai un patīkamai atpūtai ārpus mājas. Izstādes dalībnieki bija sarūpējuši visu nepieciešamo pārgājieniem, kempingiem un ceļojumiem, kā arī prezentēja jaunus kempinga mēbeļu risinājumus. Tāpat bija iespējams uzzināt par noderīgiem aksesuāriem – termosiem, griliem un citiem praktiskiem priekšmetiem –, kas derēs gan pārgājieniem, gan piknikiem. “Future Wings” stendā bija iespēja uzzināt par PPL(H) – privātā helikoptera pilota licences iegūšanu, kā arī apskatīt divus helikopterus. Savukārt “Hotair.lv” stendā apmeklētāji varēja tikties ar pieredzējušiem gaisa balonu profesionāļiem, uzzināt par ikdienas lidojumiem, sportiskajām aktivitātēm un starptautiskiem festivāliem, kā arī smelties iedvesmu nākamajai pieredzei debesīs.
Pasākumi uz Atvērtās skatuves
Izstādes pasākumu programmu papildināja aizraujoši un izzinoši pasākumi uz Atvērtās skatuves, kas 11. un 12. aprīlī pulcēja makšķerēšanas, niršanas un medību entuziastus. Apmeklētāji varēja piedalīties meistarklasēs un lekcijās, kur pieredzējuši eksperti dalījās ar jaunākajām tendencēm un praktiskiem padomiem – sākot no plēsīgo zivju mānekļiem un lielo līdaku meklēšanas taktikas nepazīstamos ūdeņos līdz jūras copes noslēpumiem un streetfishing tehnikām. Paraugdemonstrējumi ūdens baseinā ļāva klātienē vērot dažādu makšķerēšanas tehniku izmantošanu. Savukārt īpašā prezentācijā bija iespēja iepazīt zemūdens niršanas pasauli un tās sniegtās iespējas. Uz Atvērtās skatuves uzstājās vairākkārtēji sacensību laureāti un nozares profesionāļi – Uģis Circenis, Gints un Gunārs Klēģeri, Kārlis Goldmans, Aigars Zumbergs, pasaules streetfishing čempions Tims Kunsts, kā arī Arturs Zabors un Edgars Veikins (“SALMO”). Medību tematikas cienītājus priecēja Latvijas mednieču kluba “Lady HUNT” un žurnāla “Medības” organizētā medību suņu šķirņu parāde un darba iemaņu demonstrējumi.
Paldies visiem izstādes “Outdoor Riga 2026” partneriem, dalībniekiem un apmeklētājiem!
Uz tikšanos Ķīpsalā nākamgad izstādē “Outdoor Riga”, kas notiks 2027. gadā no 19. līdz 21. martam!