Uzzini jaunākās tendences dārza apgaismojuma dizainā


27.–28. aprīlī izstādē “Dārzs un dzīvesstils 2024” būs iespēja satikt dizaina salona “Decolight” pārstāvjus, kas iepazīstinās ar šīs sezonas aktualitātēm gaismas objektu dizainā, kā arī prezentēs savu produkciju.

Gaismas objekti

Gaismekļi, kas kalpo kā dekoratīvi elementi, sniedz arī noskaņas apgaismojumu teritorijā. Visbiežākie veidi ir gaismas bumbas, kubi un mēbeles. Šie gaismekļi var tikt aprīkoti arī ar krāsainajām gaismām, veidojot oriģinālu noskaņu vidē.

Šī tipa gaismekļi ir brīvstāvoši un tos iespējams pārvietot vai kombinēt pēc sirds patikas.

Brīvstāvoši gaismekļi
Imitējot noskaņu telpās, ir radīti īpaši, mitrumizturīgi gaismekļi, kuri vizuāli atgādina standarta iekštelpu gaismekļus, tomēr tos varam izmantot ārtelpās, piemēram, uz terases vai pie baseina. Biežākie apgaismojuma produkti ir galda lampiņas un stāvlampas. Retāk iekarināmie gaismekļi. Gaismekļus var viegli pārnēsāt. Par barošanas avotu var izmantot 220V elektrisko pieslēgumu vai arī izvēlēties gaismekļus uz akumulatoriem.

Objektu izgaismošana

Izmantojot virzītas gaismas plūsmas gaismekļus, varam tumsā akcentēt jebkurus mums nozīmīgus objektus – liela izmēra dekoratīvus priekšmetus (akmeņus, skulptūras, ēkas fasādes detaļas), augus (kokus, krūmus, puķes, vīnogas u.c.), ūdens tilpnes (baseinus, strautiņus, strūklakas u.t.t.)
Objektu gaismekļi parasti ir kompakta izmēra un nostiprināti. To izvietošana ir rūpīgāk jāplāno, paredzot arī elektrības pieslēguma iespējas.

Integrējamie gaismekļi
Vizuāli neredzami gaismekļi, kuri iestrādāti virsmā – bruģī, zemē, ēkas fasādē, mēbelēs. Draudzīgi pret citiem dārza labiekārtošanas elementiem: pļāvējiem laistītājiem, galu galā arī pašiem apmeklētājiem.
To uzstādīšana prasa visvairāk laika, jo virsma, kurā tie tiek iestrādāti ir rūpīgi jāsagatavo. Tai skaitā arī jāpievada elektrība, jāveic gruntsūdeņu noplūde un jānostiprina virsma, kurā tie tiek iestrādāti.

Svētku noskaņas radīšanas gaismekļi
Sastopamākais svētku noskaņas radīšanas apgaismojuma veids ir virtenes. Tās sastopamas visdažādākajos izpildījumos un to galvenās atšķirības ir – garums, kabeļa dizains, spuldzīšu ietvars, spuldzīšu dizains, abažūra izvēle u.c. Retāk izmantoti tiek prožektori, gaismekļi kā objekti ar krāsu maiņu.

Tehniskie risinājumi

Lai padarītu dārza gaismekļu izmantošanu ērtāku, ir pieejami visdažādākie aksesuāri. Kā piemēram automātiskās kontroles ierīces, krēslas/kustības sensori, integrētās 220V barošanas ligzdas u.c. To izmantošana atvieglo gaismekļu lietošanu un padara dzīvi vienkārši ērtāku.

Apgaismojums ēku fasādēm
Fasāžu apgaismojumam vairāk piemīt profesionāls raksturs. Tā izveidošanai tiek piesaistīti speciālisti. Fasāžu apgaismojums ir saistīts ar sarežģītākiem celtniecības un elektrības instalācijas darbiem, jo gaismekļu integrēšanai nepieciešama to nostiprināšana un barošanas padeve. Tas pieprasa iejaukšanos fasādes struktūrā un pēcāk tās labošanu, atgriežot tās izskatu sākotnējā izskatā. Plānošana gaismekļu izvietošanai ir salīdzinoši komplicēta un pret to jāizturas ar lielu atbildību. Lai izveidotu lielisku fasādes apgaismojuma dizainu, ir nepieciešamas priekšzināšanas par gaismekļu tipiem, kas un kā veidos vēlamo efektu.
Biežāk pielietojamie gaismekļu veidi ir prožektori ar izteikti šauru gaismas plūsmu, plūdinošie prožektori, lineārie gaismekļi, LED profilu sistēmas, dažādi dekoratīvie sienas gaismekļi, integrētie prožektori u.c.

Kontroles iespējas
Padari savu dzīvi ērtāku ar automatizēto gaismekļu ieslēgšanas/izslēgšanas sistēmu. Iespēja veidot dažādus apgaismojuma scenārijus, pielāgot apgaismojumu kalendāram, gaismas intensitātei, saules spektram vai reaģēt klātesamībai. Iegūto brīvo laiku izmanto grāmatu lasīšanai!

Alternatīvas enerģijas avoti
Saules starojums ir ļoti efektīvs enerģijas avots un šobrīd plaši tiek izmantots apgaismojuma produktos. Uz doto brīdi šī tehnoloģija vēl ir salīdzinoši dārga un pieejama tikai ar nelielu jaudu, tomēr jau tuvākajā nākotnē, attīstoties šai tehnoloģijai būs pieejami arī daudz plašākas izmantošanas iespējas gaismekļi.

Salons “Decolight” piedāvā plašas izvēles iespējas ārtelpas apgaismojuma risinājumiem: dārzam, fasādei, objektiem, teritorijai, kā arī veic to centralizētu kontroli, izmantojot aktuālās tehnoloģijas.

Salons atrodas pašā Rīgas sirdī – Blaumaņa ielā 38/40 un ir pieejams ikvienam apgaismojuma entuziastam vai profesionālim. Kopā ar ainavu arhitektiem un dizaineriem iespējams izstrādāt visdažādākos apgaismojuma scenārijus. Salona darba laiks ir darba dienās no plkst 10:00 līdz 18:00. Attālinātai saziņai varat izmantot arī info@decolight.lv Whatsapp 29397111 Uz tikšanos!

Kontakti:
www.decolight.lv/lv
www.facebook.com/decolight.lv
www.instagram.com/decolightlv/

194726499_13761.jpg
132450369_13761.jpg
1984543546_13761.jpg
1277283986_13761.jpg

Pirkt biļeti