Satiec ainavu arhitekti Loretu Ereli no “Evergreen”


27.–28. aprīlī izstādē “Dārzs un dzīvesstils 2024” izmanto iespēju satikt ainavu arhitekti Loretu Ereli, kura iepazīstinās ar šī gada dārza dizaina tendencēm, sākot no populārākajiem toņiem un beidzot ar izkārtojumu.

“Telpu” ārtelpā, bieži vien ne tik lielu, mēs saucam par dārzu. Dārzam ir ļoti nozīmīga loma katram, kam tāds dārzs ir īpašumā vai lietojumā. Tā ir privāta vai sabiedriska ārtelpa, kas ir ciešā saiknē ar dabu, ar ainavu un visu dzīvo un nedzīvo, kas atrodas tajā.

2024. gada aktuālā tendence ir resursu saudzēšana, jebkuras vides un materiālu ilgstspēja un dabisku materiālu izmantošana.

Galvenās tendences šajā gadā ir konkrēti toņi – balti, melnbalti, pelēki, kā arī pasteļtoņi, kas vairāk dod siltus dabas toņus. Dabiska faktūra, lieli apjomi akmens materiālos, bez sīkām detaļām un perfekcionisma. Asimetrija, līnijas un lieli laukumi.

 
Priekšplānā izvirzās sajūtas, kā cilvēks jūtas šajā vidē, vai tā ir harmoniska un spēj cilvēkam sniegt atpūtu un atjaunot.

Dārzam noteikti ir jākontrastē ar ikdienas perfekcionismu un spriedzi un jāsniedz cilvēkam pēc iespējas vairāk brīvības un dabiskās ainavas sajūtas. Izmantotajiem materiāliem ir jābūt vidē iederīgiem un ilgmūžigiem, aktuāliem visos laikos.

Uzņēmuma “Evergreen” radītā jaunā materiālu sērija ir jaunais “Evergreen” zīmols – “Stone Phylosophy” (Akmens Filosofija). Tas ietver ideju par tuvināšanos dabai un cilvēkam. Tie ir materiāli, kas rada vides sinerģiju ar cilvēku un caurstrāvo dabas materiālu spēku, dabisko faktūru un akmens materiālu ilgmūžību.

“Evergreen” ir akmens apstrādes uzņēmums, kas no dabīga akmens izgatavo materiālus mājai un dārzam, sabiedriskām un privātām ārtelpām. Granīta kāpnes, regulāras un neregulāras plāksnes ar gludu neslīdīgu virsmu terasēm, fasādēm, segumiem vai dabiski šķeltu virsmu taciņām vai celiņiem zālienā. Granīta bruģakmeņi un plāksnes ir dažādos izmēros. Puķu podi un kastes ar dažādām faktūrām un akmens apstrādi piemēroti visdažādākajiem dārziem, gan pilsētā, gan laukos.

Kontakti:
www.evergreen.lv
www.facebook.com/evergreen.akmens.materiali/

1768815651_13756.jpg
1601639633_13756.jpg
633567090_13756.jpg
679769915_13756.jpg

Pirkt biļeti