“Latvju zīmes virpulī”Mēs, radošā apvienība "Sapnīca", veicinām izpratni par Latviešu tautas nemateriālā kultūras mantojuma nozīmību un tā izmantošanu ikdienā, kā arī kopā radoši darbojoties daudzināsim sevī latvisko identitāti un sajutīsimies lepni par savas tautas bagātību, kas mums jau pieder. Izstādes laikā „Sapnīca” piedāvās lupatiņu darbnīcu, latvju zīmju krāsošanu, kā arī iespēju tik pie hennas zīmējuma!

Latvju rakstu zīmes:
• Tas ir mūsu tautas nemateriālais kultūras mantojums, ko mums ir atstājuši mūsu senči;
• Un tikai mēs paši varam šīs pasaules gudrības apgūt un nodot tālākām paaudzēm, izmantojot mūsdienīgas tehnikas;
• Tā ir pasaules uztvere kā cilvēks mijiedarbībā ar dabu organizē savas ikdienas gaitas un dzīvo saskaņā ar Visumā noteikto kārtību;
• Cilvēka un Dieva sadarbība, Pasaulē dzīvojot.

1. Lupatiņu darbnīca – BEZMAKSAS
Šajā radošajā darbnīcā bērni veidos (pīs pīnītes) dažādus aksesuārus (aproces, krelles, matu rotas) no krāsainām lupatiņām. Šim radošajam procesam piemīt attīstošas īpašības, kas veicinās pirkstu kustību koordinācijas attīstību – PIRKSTU MOTORIKU, kas dos pamatu tālākai runas, domāšanas un darbības attīstībai.
Paša veidotos darbus varēs ņemt līdzi.
Pīņu veidošana ir viens no pamata tehniskajiem Latvju rakstu zīmju elementiem.
Dalībnieku vecumam nav ierobežojumu.


2. Izkrāso Latvju rakstus - BEZMAKSAS
Šajā radošajā procesā dalībnieki varēs, uz iepriekš sagatavotajām izdrukām, izkrāsot (ar krāsainiem zīmuļiem) paša izvēlēto Latvju raksta zīmi, kas paliek dalībnieka īpašumā.
Dalībnieku vecumam nav ierobežojumu.

3. Hennas tetovējums ar Latvju zīmēm – maksas pakalpojums
Hennas zīmējumi ir skaistuma un laimes simboli, kas kalpo kā savdabīgs talismans. Antīkajā pasaulē hennas zīmējumiem tika piedēvētas maģiskas un aizsargājošas īpašības. Katrai senajai kultūrai bija savi simboli un ornamenti, to mērķi bija un arī ir galvenokārt aizsargāt un atvairīt ļauno, piesaistīt labvēlīgās enerģijas. Ar attiecīgiem simboliem vai ornamentiem iespējams iekustināt notikumus vai arī kaut ko izmainīt savā dzīvē.
Šajā radošajā procesā dalībnieki varēs izvēlēties Latvju zīmi, kuru Mēs uzzīmēsim ar hennas pastu (dabīgs produkts, kas neizraisa alerģiju un noturīgs līdz pat 2 nedēļām) uz rokas. Šis zīmējums būs lielisks atgādinājums par superīgi pavadīto laiku izstādē “Bērnu pasaule 2016”.
Bērniem ir nepieciešama vecāku klātbūtne. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam nepieciešama rakstiska vecāku atļauja vai viena vecāka klātbūtne.
Dalībnieku vecumam nav ierobežojumu.

4. Dāvanu karšu piedāvājums uz meistarklasēm “Hennas zīmējumu maģija”, “Latvju zīmju aušana ar pērlītēm” un “Mandalas ar Latvju zīmēm” ar 50% atlaidi
Šis piedāvājums būs noderīgs vecākiem, kas vēlēsies padziļināti apgūt Latvju rakstu zīmju izmantošanu ikdienā un pielietojumā, apgūstot kādu no mūsdienīgām tehnikām, lai savas jauniegūtās zināšanas nodotu tālāk. Izstādes liekā iegādātās dāvanu kartes piedalīsies izlozē, kur viens no dāvanu karšu īpašniekiem varēs iegūt savā īpašumā „Dailes teātra” dāvanu karti 30.00 eiro vērtībā. 

5. Iespēja iegadāties dažādu krāsu austas lentu aproces ar Latvju zīmēm, kas būs iepakotas kā dāvaniņas

Izstādes liekā iegādājoties aproces, pircēji varēs piedalīties izlozē, kur tiks izlozēti 2 grāmatas “Lieliskas bērnu ballītes rokasgrāmatas” īpašnieki, 3 grāmatas “Ceļojums pasakās” īpašnieki un 3 grāmatas “Latvijas vēstures skices” īpašnieki.1364929056_5746.jpg
709417819_5746.jpg
1414833957_5746.jpg