Uzzini par dūlām un harmoniskām dzemdībām!

Pasākumā "Bērnu pasaule un Kas te? Es te! Ķīpsalā" apmeklētāji varēs uzzināt par dūlu sniegto atbalstu sievietei un ģimenei grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību laikā.

Unikāla iespēja – neformālā gaisotnē pieņēmumus par dūlām aizstāt ar faktiem!
Vai dzemdībām var sagatavoties iepriekš? Kā tajā palīdz dūla? Kādi var būt ieguvumi no dūlas atbalsta? Ar ko dūla atšķiras no vecmātes un ārsta? Kāds ir viņas un kāds – vīrieša- sniegtais atbalsts radībās? Kādas īpašas metodes viņas apguvušas – ko nozīmē rebozo, kā izmanto aromterapiju, Baha ziedus? Kā izvēlēties savu dūlu?... uz šiem un vēl daudziem citiem jums interesējošajiem jautājumiem izstādē atbildēs Latvijas Dūlu apvienība. Tā ir lieliska iespēja neformālā gaisotnē pieņēmumus par dūlām aizstāt ar faktiem!

Kā var palīdzēt relaksācija ar rebozo lakatu?
Tāpat izstādes laikā iespēju robežās parādīsim jums, kā gaidību un radību laikā (vai jebkurā citā dzīves situācijā) var palīdzēt relaksācija ar rebozo lakatu, kura dzimtene ir Meksika. Rebozo lakats stāsta, kas ir mīlestība, sniedz rūpes, palīdzību un siltumu. To var izmantot, lai sieviete relaksētos, muguras u.c. sāpju muguras sāpju mazināšanai grūtniecības laikā, dzemdībās – kad sievietei nepieciešams “ieiet sevī”, atslābināties, norobežoties no traucējošā apkārt.

Pieredzējusi sieviete, kura palīdz citai sievietei
Dūla ir atbalsta persona sievietei grūtniecības un dzemdību laikā, kā arī pēcdzemdību periodā. Dūla sniedz atbalstu ne tikai sievietei vienai pašai, bet var atbalstīt arī visu ģimeni.

Vārds „dūla” cēlies no sengrieķu valodas, un tulkojumā tas nozīmē pieredzējušu sievieti, kura palīdz citai sievietei. Dūla sniedz emocionālu, informatīvu un fizisku, bet ne medicīnisku atbalstu.

Dūla uzklausa sievieti, palīdz viņai pieņemt savas emocijas, apzināties iekšējos un ārējos resursus un noticēt saviem spēkiem. Dūla arī palīdz sievietei tikt galā ar trauksmi un bailēm, kas grūtniecības laikā nav neparasta parādība.

Dūla sievietei un pārim sniedz vispusīgu informāciju par gaidībām un radībām un laiku pēc mazulīša piedzimšanas. Dūla rosina sievieti pašu uzņemties atbildību par savām dzemdībām. Tieši sievietei (varbūt kopā ar partneri) galu galā būs jāpieņem visi lēmumi.
Dzemdību laikā dūla sniedz arī fizisku atbalstu, palīdzot sievietei ieņemt ērtākas pozas, iesakot dabiskus paņēmienus dzemdību gaitas paātrināšanai un vienkārši esot līdzās – sniedzot nepārtrauktu atbalstu. Dūla nekonkurē ar bērniņa tēti, bet nepieciešamības gadījumā iesaka viņam, kā vēl viņš varētu atbalstīt savu sievu vai arī ļauj viņam mirkli atpūsties, ja dzemdības ir ļoti ilgas.

Pētījumi ir parādījuši, ka izvēloties profesionālu dūlu dzemdībās, māmiņa jūtas mierīgāka, līdzsvarotāka, pārliecinātāka par saviem spēkiem, līdz ar to tiek sasniegti labāki dzemdību rezultāti, būtiski samazinās nepieciešamība iejaukties dabiskajā dzemdību norisē.

Kā kļūt par dūlu?

Latvijā dūlu apmācība norisinās trīs mācību gadus. Pirmo gadu topošās dūlas apgūst psiholoģiskā atbalsta sniegšanu grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību laikā. Otrajā gadā tiek apgūta fizioloģija, bet trešajā – īpašās dūlu prasmes.

Latvijas Dūlu apvienība nodibināta 2010. gada sākumā. Šobrīd apvienībā jau darbojas ap piecdesmit dūlām. Vairāk par dūlām uzzināsit, kā arī konkrētu dūlu kontaktinformāciju atradīsit mūsu mājas lapā: www.dulas.lv792205810.jpg
369140625.jpg
505798339.JPG
290008544.jpg