Auto asociācija aicina apmeklēt e-mobilitātes ekspozīciju “Ripo zaļi”


No 24. līdz 26. septembrim izstādē “Auto 2021” būs vērienīga Auto asociācijas organizēta e-mobilitātes ekspozīcija “Ripo zaļi”, kurā varēs apskatīt elektroautomobiļus, iegūt informāciju par uzlādes iespējām un transportlīdzekļu ekspluatāciju.

“Tirgū ir jūtama reakcija uz valdības izsludināto finansiālo atbalstu elektroauto iegādei. Privātpersonas atliek elektromobiļa iegādi uz nākamo gadu cerībā šo atbalstu saņemt. Tajā pat laikā priecē kārtējie rekordi lietotu elektrisko transportlīdzekļu iegādes segmentā. Tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku ir gatavi par savu auto saukt elektroautomobili,” komentē Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Auto asociācija izstādē prezentēs jauno interneta platformu “Ripo zaļi”, kurā būs apkopota informācija par elektroauto modeļiem, to uzlādes iespējām, valsts sniegto atbalstu elektromobiļu iegādei, e-mobilitātes nozares jaunumiem, kā arī ekspluatācijas izmaksu (TCO) kalkulators un statistika. Interesenti varēs apskatīt elektroauto uzlādes iekārtas “CTEK” un “Webasto”, ko demonstrēs “KG Knutsson”.

E-mobilitātes ekspozīcijā būs dažādu autoražotāju jaunie elektroauto un to tirdzniecības pārstāvji, kas sniegs detalizētu informāciju gan par modeļiem, gan to ekspluatācijas īpatnībām. Viens no karstākajiem jaunumiem tirgū šajā stendā būs elektromobilis “Hyundai Ioniq 5”, kas ar savu veiksmīgo vintāžas stila dizainu jau ir radījis plašu rezonansi un milzu pieprasījumu visā Eiropā.

Baltijas mēroga pirmizrādi izstādē piedzīvos arī elektriskais “Mercedes-Benz EQV”. Astoņvietīgais minivens ar pilnu uzlādi spēj nobraukt gandrīz 400 kilometru, bet pilsētas braukšanas režīmā pat līdz 465 km. Tas elektromobilim ir ievērojams rezultāts!

Sportisko elektromobiļu cienītāji novērtēs abas “Porsche Taycan” versijas – gan standarta, gan paaugstinātas pārgājības “Taycan Cross Turismo”. Šis vācu elektromobilis veiktspējā ir salīdzināms ar “Tesla”, jo “Turbo S” versijā no 0 līdz 100 km/h paātrinās nepilnās trijās sekundēs, bet, mierīgi braucot, nodrošina sniedzamību vairāk par 400 km.

Cenā pieejamāks sportiskais automobilis, kas spējīgs braukt arī simtprocentīgi elektriskā režīmā, būs apskatāms uzlādējamais hibrīds “Škoda Octavia vRS iV”. Tikai ar elektroenerģiju tas spēj nobraukt līdz 60 km distanci, bet sportiskākai veiktspējai talkā nāk 1,4 litru turbopūtes benzīna dzinējs, hibrīda sistēmai sasniedzot kopumā 245 zirgspēku jaudu.

No “Škoda” markas elektrificētajiem modeļiem izstādē prezentēs vispirktāko elektroauto “Enyaq iV”, kas pārstāv “Volkswagen” koncerna jaunās “ID” saimes tehnoloģijas. Ar “VW ID.4” radniecīgais “Škoda Enyaq iV” atkarībā no versijas nodrošina līdz pat 534 km sniedzamību.

No uzlādējamiem hibrīdiem e-mobilitātes ekspozīcijā būs pārstāvēts arī stilīgais “Mini Countryman Plug-In Hybrid”, kas simtprocentīgi elektriskajā režīmā ir spējīgs nobraukt līdz 50 kilometru distanci. Turklāt tas ir pilnībā pietiekami vairumam autovadītāju ikdienas ekspluatācijā. Hibrīda sistēmā ir vēl arī 1,5 litru benzīna turbomotors, kas kopumā ļauj automobilim attīstīt 220 ZS.1577065194_11018.jpg
2053345079_11018.jpg
456628288_11018.jpg
331724178_11018.jpg