Mihails Čuļpajevs no roka līdz operai“Gribēju kļūt par rokmūziķi, nevis operdziedātāju,” atklāj talantīgais Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Mihails Čuļpajevs, kurš 25. un 26. decembrī uzstāsies Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā. Šoreiz ierastais repertuārs izpaliks – Mihaila izpildījumā dzirdēsiet dziesmas no Andrea Bočelli un pat “Turaidas rozes” repertuāra.

Šobrīd Mihails Čuļpajevs ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas un baleta solistiem, kura dzīve ir pilnībā pakārtota operai. Taču ne vienmēr tā ir bijis! Vai vari šarmanto operdziedātāju iedomāties ar gariem matiem, kedās, platā jakā, džinsos un ar elektrisko ģitāru?! Tieši tā Mihails izskatījās vēl pirms desmit gadiem, kad aizrāvās ar rokmūziku. Starp citu, bērnībā operdziedātājam tik ļoti nepadevās solfedžo, ka Mūzikas skolā palika uz otru gadu. “Ar īpašu centību neizcēlos! Nu, nepatika man garas stundas pavadīt pie klavierēm, apgūstot notis, kamēr citi puikas spēlēja futbolu!” atklāti stāsta mūziķis.

Pusaudža gados dziedātājs ļoti nopietni pievērsās rokmūzikai – regulāri spēlēja ģitāru rokgrupā un dziedāja Vecrīgas klubā “Depo”, turklāt to darīja tik “sirsnīgi”, ka pēc tam uz vokālajām nodarbībām ieradās ar aizsmakušu balsi. “Papildu mācībām mūzikas vidusskolā pašmācības ceļā iemācījos spēlēt elektrisko ģitāru, dziedāju rokgrupā, dejoju un nopietni nodarbojos ar akrobātiku,” stāsta operas solists. Mihails joprojām ir saglabājis savu īpašo elektrisko ģitāru sarkanā krāsā, kas ir paredzēta kreiļiem. To viņš joprojām uzspēlē!

Studējot J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Mihailu uzaicināja uz noklausīšanos Trufaldīno lomai Sergeja Prokofjeva operā “Mīla uz trim apelsīniem”. Viņa sniegums bija tik pārliecinošs, ka raisīja sajūsmu gan skatītājos, gan kritiķos. “Biju ļoti plastisks, mācēju mest salto un mazliet kaut ko uzdziedāt,” savu operas solista karjeras sākumu atceras Mihails.

Rīgas Ziemassvētku koncerta klausītājiem 25. un 26. decembrī gaidāma neliela intriga, jo Mihails Čuļpajevs dziedās gan pazīstamo Imanta Kalniņa Šekspīra sonetu Sweet Love no “Turaidas rozes” repertuāra, gan Tomasa Kleina “Reiz Ziemassvētkos”, kam jaunas muzikālas krāsas aranžijās piešķirs Gunārs Kalniņš. Līdzās tam duetā ar operdziedātāju Jolantu Strikaiti izskanēs arī emocionālais Time to Say Goodbye no Andrea Bočelli repertuāra. Skatiet video:Kā zināms, šogad svinēt svētkus kopā Rīgas Ziemassvētku koncertos 25. un 26. decembrī aicina lieliskie solisti Jolanta Strikaite un Mihails Čuļpajevs, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis un etnogrupa “Tautumeitas”. Koncertu kuplinās arī Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan”, Carnikavas jauktais koris “Vēja balss”, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris, Valmieras Mūzikas skolas meiteņu koris “SolLaRe”, svētku kamerorķestris un pavadošā grupa. Diriģenti – Rūdolfs Bērtiņš un Jurģis Cābulis. Koncertu sākums 25. decembrī plkst. 17.00 un 26. decembrī plkst. 14.00. Nāc un izbaudi skaistu mūziku!

Vairāk: www.bt1.lv/ziemassvetki un www.facebook.com/rigasziemassvetkukoncerts

Mihaila Čuļpajeva spēcīgā balss un aktiera talants jau vairākus gadus sajūsmina Latvijas Nacionālās operas un baleta skatītājus. Dziedātājs absolvējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Piedalījies Aksela Everarta, Nelli Miričoji u. c. meistarklasēs, kā arī pilnveidojis savas prasmes opernamos Nīderlandē un Amsterdamas Karaliskajā “Concertgebouw”. Mihails Čuļpajevs nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2015. gadā kategorijā “Jaunais mākslinieks”, bet 2017. gadā ieguvis Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvu kategorijā “Labākais operas solists”.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv/lv/performances/performance/16462 Biļešu cena: 10–25 EUR! Tuvojoties koncertam biļetes kļūs dārgākas. Ieeja koncertā no 6 gadu vecuma. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv

Koncertu rīko “BT 1 Music” ar Rīgas domes atbalstu.