Uzzini par studiju iespējām RTU un praktiski iepazīsti inženierzinātnes!


Rīgas Tehniskās universitātes stendā (RTU) izstādes «Skola 2019» apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par studiju iespējām, kā arī, piedaloties eksperimentos, praktiski iepazīt inženierzinātnes. 


RTU stendā varēs iepazīties ar izglītības iespējām RTU deviņās fakultātēs, RTU Rīgas Biznesa skolā, RTU Inženierzinātņu vidusskolā. Apmeklētāji varēs uzdot jautājumus kompetentiem konsultantiem, kā arī saņemt informatīvos materiālus. 

Izstādē būs iespējams aplūkot RTU studentu konstruētos un izgatavotos pneimobiļus — ar saspiestu gaisu darbināmus auto — un izzināt to darbības principus. Ar šiem auto RTU studentu komandas 2018. gadā guva godalgotas vietas starptautiskajās pneimobiļu sacensībās Ungārijā. 
 
Savukārt RTU elektronikas kluba darbnīca piedāvās izmēģināt spēkus lodēšanā, bet RTU Ūdens pētniecības zinātniskā laboratorija — izzināt ūdens attīrīšanas noslēpumus. 

RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēni izstādes apmeklētājiem piedāvās ar 3D skeneri noskenēt seju un skenējumu saņemt e-pastā. Izstādes laikā tiks izlozēti arī vairāki sejas skenējumi, kurus izdrukās ar 3D printeri un uzdāvinās īpašniekam. Būs arī iespējams piedalīties elektroniskā loģikas treniņa spēlē, kā arī izmēģināt spēkus matemātisku uzdevumu izpildē, savietojot dažādas formas figūras konkrētā laukumā. 

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes «Latvenergo» radošās laboratorijas aktīvisti rādīs dronu balansēšanas modeli un to, kā, piemēram, bumbiņu var balansēt, izmantojot attēlu apstrādes palīdzību. Studenti prezentēs arī vienu no saviem jaunākajiem veikumiem — procesora modeli, ar kura palīdzību izstādes apmeklētāji varēs izzināt procesora izbūvi un darbības principus un iepazīties ar mikroprocesora modeļa dažādajām programmām. 

Vairāk:
www.rtu.lv
www.rbs.lv
www.izv.lv