Lektori

Aiga Rēdmane, modes un portretu fotogrāfe
Seminārs: „Modes un portretu fotogrāfija”
Aiga Rēdmane ir modes un portretu fotogrāfe, kura veido vāku, interviju un stila lapu fotogrāfijas lielākajiem Latvijas žurnāliem kopš 2011. gada. Viņas veidotajiem portretiem raksturīga modes fotogrāfijas estētika, maigas gaismēnas un sulīgas krāsas. Fotogrāfe sadarbojas ar Latvijas modes dizaineriem, fotografējot to kolekcijas, un rada publicitātes fotogrāfijas dažādiem zīmoliem.

Māris Kundziņš, dabas fotogrāfs un biologs
Semināri „Makro foto noslēpumi” un „Dabas fotogrāfa riski”
Dzīves laikā atklāja, ka viņa aicinājums ir fotografēšana un dabas izzināšana. Viņš ir iemūžinājis Latvijas dabu, tam veltot visu savu brīvo laiku. Izdevis vairākus krāsainai dabas tematikai veltītus fotoalbumus: „Savvaļas ziedi”, „Ezeru zeme”, „Latvijas ezeri”, „Latvijas upes”, „Silva”, „Latvija. Krāsu vibrācijas”. Pasniedzis fotogrāfijas mākslas teoriju Latvijas Kultūras akadēmijā.
Fotogrāfija man atdarīja acis uz pasauli. Citādi būtu nodzīvojis mūžu, pasauli neieraudzījis /M. Kundziņš/

Tomass Kaunecks, fotogrāfs
Meistarklases „Gaismošanas paņēmieni fotogrāfijā”
Meistarklase „Komercfoto – no pasūtītāja līdz realizācijai”
Tomass Kaunecks ir viens no visvairāk atzītajiem modes un reklāmas fotogrāfiem Austrumeiropā. Viņš dzīvo Viļņā un strādā Skandināvijas valstīs, Varšavā un Maskavā. Karjeras sākumposmā Tomass strādāja par reportieri dažādos nacionālajos laikrakstos un žurnālos, kā arī sadarbojās ar Corbis un Getty Images aģentūrām un dažādiem ārvalstu medijiem. Piecus gadus Tomass bija radošais direktors ikmēneša biznesa žurnālā “Versus”. 2004. gada martā T. Kaunecks kļuva par vienu no uzņēmuma “Cyclopes” dibinātājiem. “Cyclopes” piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu profesionāliem fotogrāfiem un šobrīd ir lielākais komerciālās fotogrāfijas uzņēmums Baltijas valstīs, kura pakalpojumus izmanto reklāmas aģentūras, dažādi ražošanas uzņēmumi, kā arī Lietuvā populārākie modes un biznesa žurnāli. Pēdējos gados Tomass pievērsies dzīvesstila žanram. Kā izbijis aktieris Tomass acumirklī uztver attēla noskaņu un spēj izvilināt no modeļiem tam atbilstošu sniegumu.

Arkādijs Gluhihs, fotogrāfs
Meistarklase „Darbs ar modeli akta fotogrāfijā”
Fotogrāfs Arkādijs Gluhihs (35) vairāk nekā 10 gadu laikā uzkrājis bagātīgu pieredzi, strādājot dažādos preses izdevumos. Fotogrāfa karjeru Arkādijs uzsāka kā preses fotogrāfs, tomēr ātri vien pievērsās modes un reklāmas fotogrāfijas jomai. Viņš ir sadarbojies ar tādiem žurnāliem kā “L'Officiel” un “Fashion”, ir Latvijas Modes nedēļas oficiālais fotogrāfs. Bieži strādā aktu žanrā un viņa darbi saņēmuši balvas, tostarp arī augstākos apbalvojumus, starptautiskos fotokonkursos. Kopš 2010. gada veido un izdod savu fotokalendāru.

Ilona Pulkstene, fotogrāfe
Seminārs: „Art-Nu fotogrāfija”
Viena no Latvijas Fotogrāfu federācijas (LFF) dibinātājiem. Fotofestivāla “ArtCamp” radošā direktore. Desmit gadu laikā Ilona veikusi garu ceļu fotomākslas jomā. Piedalījusies neskaitāmās starptautiskās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Kā žūrijas locekle piedalījusies daudzos konkursos: "4383 bērnības dienas" (Baltkrievija, 2011), “URBAN” (Itālija, 2012, 2013), " Gada fotogrāfs " (Ukraina, 2013), “FEP Eiropas gada profesionālais fotogrāfs” (2014). Starptautisko izstāžu "URBAN" un "Mākslas grēksūdze" Rīgā kuratore. 2014. gadā Ilona Pulkstene saņēma Eiropas profesionālo fotogrāfu augstāko apbalvojumu "Master QEP".

Raimonds Volonts, sporta fotogrāfs
Seminārs: „Sporta fotogrāfijas dinamika, izaicinājumi, tehnika un aprīkojums”
Raimonds Volonts sporta fotogrāfijas laukā strādā jau 17 gadus. Darba pieredze veidojusies, 6 gadus fotografējot „Bensons Honda Racing” Baltijas valstīs un Somijā, WRC Somijas, Bulgārijas un Polijas etapus, ERC rallija etapus Latvijā un Igaunijā, Pasaules čempionātus un Nāciju kausu motokrosā, „Davis Cup” ar Latvijas tenisa izlases piedalīšanos, Eiropas čempionāta posmus Mūsas trasē no 2011. līdz 2014. gadam, kā arī hokeja klubu „Dinamo Rīga” Latvijā, Krievijā, Šveicē, Čehijā, Slovākijā un Horvātijā pēdējo 8 gadu garumā. Tāpat arī Raimonds veidojis foto apskatus daudziem citiem sporta un korporatīvajiem pasākumiem.
Seminārā jums būs iespēja uzzināt sporta fotogrāfijas specifiku, izaicinājumus, sarežģītos un dažreiz arī bīstamos darba apstākļus, kā arī gūt ieskatu tehnikas un aprīkojuma izvēlē.

Inta Lankovska, kāzu fotogrāfe
Seminārs: „Mārketings kāzu fotogrāfijā”
Inta ir Latvijas Kāzu Fotogrāfu asociācijas biedrs, un kāzu fotogrāfija ir viņas pamatdarbs jau piekto gadu. Inta ir fotografējusi kāzas un saderināšanās Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Polijā, Francijā un ASV. 2014. gadā ieguva titulu – Latvijas labākais kāzu fotogrāfs. Fotogrāfes darba moto ir "Kāzu fotogrāfija ar dvēseli" - katras kāzas tiek iemūžinātas ar lielu rūpību, atbildību un kreatīvu skatienu. Bildēs ir jūtams pāra individuālais raksturs un viņu mīlestība vienam pret otru.
Seminārā varēs iegūt zināšanas, kuras mārketinga stratēģijas ir piemērotas kāzu fotogrāfijai un kā tās pielietot foto biznesa attīstībai.

Kristīne Garklāva, foto entuziaste, žurnāliste un ziņu diktore
Lekcija „Fotogrāfija kā aizraušanās”
Žurnāliste fotogrāfijas pamatus apguvusi Ogres foto klubā, kā arī pie brīnišķīgiem pasniedzējiem, piemēram, Andreja Granta. Ikdienā pastāvīgi pati seko līdzi foto norisēm, lai būtu lietas kursā par jaunāko. Kristīnesprāt, fotogrāfija ir viens no krāšņākajiem izteiksmes veidiem, līdzīgi kā glezniecība vai mūzika.
“Fotogrāfijas burvība mani aizrāvusi jau kopš bērnības, kad ar tēti darbojāmies "tumšajā istabā" un gaidījām to pārsteiguma brīdi, kad ķīmijas vannītēs parādīsies galarezultāts. Tagad pasaule ir mainījusies un fotogrāfiju gala rezultātu var ieraudzīt daudz ātrāk. Bet fotogrāfijas mirkļa burvība mani aizrauj joprojām. Fotoaparāts ir līdzi teju vienmēr,” – stāsta Kristīne.

Ivs Zenne, sertificēts "Adobe" eksperts, datorgrafiķis, mākslinieks
Seminārs „Adobe Photoshop CC 2016 jaunumi”
Ivs ir absolvējis Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolas Metālmākslas nodaļu, savukārt augstāko izglītību ieguvis Latvijas Mākslas Akadēmijas Rūpnieciskā dizaina nodaļā. Vienlaicīgi ar studijām LMA viņš apguva datorgrafiku. Gandrīz 20 gadus darbojas reklāmas jomā, strādājot par mākslinieku tādās reklāmas aģentūrās kā "Diena/Metro", "Divīzija", "Creative Laboratory", "Taivas Ogilvy" un “Publicis”. Ivs ir dibinājis uzņēmumu "Graffiti Point", kurā turpina strādāt grafiskā dizaina jomā. Šobrīd viņš ir arī pasniedzējs mācību centrā "Digital Guru" un vieslektors RSU.

Valdis Ošiņš, sertificēts "Adobe" eksperts, fotogrāfs, uzņēmējs
Seminārs „Adobe Photoshop Lightroom 2016. gada jaunumi. Praktiski padomi, kā pilnvērtīgāk izmantot Lightroom attēlu apstrādei”
Fotogrāfs, kura darbs galvenokārt saistīts ar ēdienu un priekšmetu fotografēšanu studijā. Papildus interešu loku iezīmē dabas fotogrāfija, savulaik bijis atzīts sietspiedes procesa meistars. Klientu un sadarbības partneru loks ietver: Rīgas Dome, AS "Diena", Rīgas Dzirnavnieks, Zaļā josta, Tukuma Piens, Tieto Enator, RIMI Latvija, Latvijas Republikas Saeima, Liepājas Simfoniskais orķestris, kā arī Latvijas lielākās kalendāru izdevniecības, reklāmas aģentūras u.c.
Vada foto apmācības, kā arī konsultē par attēlu apstrādi un datorprogrammu iegādi. Nodrošina SIA "Digital Guru" datorprogrammu tirdzniecības atbalstu, kā arī palīdz fotogrāfiem un citiem interesentiem ar savām zināšanām krāsu vadības jautājumos.

Kārlis Krustojums, profesionāls piedzīvojumu meklētājs
Lekcija „Perfektā piedzīvojuma meklējumos”
Kārli Bardeli Latvijā plašāk atpazīst ar vārdu Kārlis Krustojums, kopš piedzīvojuma, kurā ar skrituļslidām Kārlis šķērsoja visu Eiropu, pieveicot vairāk nekā 6000 km un iegūstot Ginesa rekordu. Nupat Kārlis airu laivā šķērsojis Dienvidatlantijas okeānu, kopā ar komandas biedru 5 mēnešu laikā noairējot vairāk kā 8000 km. Bet tie nebūt nav visi Kārļa piedzīvojumi, kuri izraisa apbrīnu!
Kārlis ir viens no ambiciozākajiem piedzīvojumu medniekiem Latvijā un viņa nākotnes plānos neietilpst samazināt savas ambīcijas. Kā plānot piedzīvojumu, ko līdz šim neviens cits nav paveicis? Kā sagatavoties riskam, ko nevar aprēķināt? Par šiem un vēl citiem jautājumiem Kārlis Krustojums pastāstīs savā lekcijā “Perfektā piedzīvojumu meklējumos”.

Artūrs Pavlovs, Action sporta veidu un dzīvesstila fotogrāfs
Meistarklase: “Highs Speed Sync izmantošana”
Artūrs Pavlovs strādā kā freelancers un jau piecus gadus ir vienīgais „Red Bull” fotogrāfs Latvijā. Prasmes slīpējis „Red Bull Photo Academy” Austrijā. Īpaši izceļas citu fotogrāfu vidū ar savu zibspuldžu izmantošanas tehniku. Daudz darbojas ar bezvadu zibspuldzēm, dienas laikā spilgtā saulē lietojot high speed sync. Artūrs sadarbojas ar lielākajiem sporta/dzīvesstila zīmoliem, kā arī talantīgākajiem Latvijas sportistiem.

Nikolajs Šelušenkovs, fotoskolas “PORTRET.LV” vadītājs
Seminārs “Es - fotogrāfs”
Nikolajs ir profesionāls fotogrāfs. Organizators un dalībnieks dažādās fotoizstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Viens no vadošajiem fotofestivāla „ArtCamp” organizatoriem. Starptautiskā konkursa „RigaBIN 2008” uzvarētājs nominācijā „Fotogrāfija”. Galvenās balvas ieguvējs konkursā „The Amber Breeze 2007”. Viens no fotokonkursa „Riga 800” laureātiem nominācijā „Labākā monohromā fotogrāfija” (Rīgas Dome, 2001).

Pasi Salminens, somu fotogrāfs
Seminārs „Ziemas sporta veidi un to radošāko mirkļu saskatīšana”
Pasi Salminens ir daudzpusīgi talantīgs fotogrāfs, kas fotomākslu apguvis kā autodidakts un ir viens no labākajiem snovborda fotogrāfiem. Kad nav sniega, Pasi strādā reklāmas un komerciālās fotogrāfijas jomās. Viņš lieliski spēj notvert kadrā gan klusās dabas priekšmetu izkārtojumu, gan atlētu kustībā.
Pasi vairāk nekā 20 gadus strādā ar „Canon” fotokamerām. Profesionāls fotogrāfs jau vairāk nekā 10 gadus.

Dmitrijs Boiko, Latvijas Dabas muzeja ornitologs
Lekcija „Putnu fotografēšanas aspekti”Seko mums:Izstāde


Rīko: