Latvijas labākie tējas meistari sacentīsies izstādē „Riga Food 2019”!


6. septembrī izstādē „Riga Food 2019” Ķīpsalā norisināsies 6. Latvijas Tējas čempionāts, kurā Latvijas labākie tējas meistari savas prasmes demonstrēs divās nominācijās: tējas degustācijas māksla un tējas miksoloģija. Čempionāta dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija.

Latvijas Tējas čempionāta mērķis ir veidot un saglabāt augstu tējas patērēšanas kultūru, veicināt pieredzes apmaiņu profesionāļu vidū un popularizēt tējas dzeršanas kultūru patērētāju vidū. Tējas čempionāta uzvarētāji dosies pārstāvēt Latviju “Tea Masters Cup International”, kurā ik gadu satiekas tējas nozares profesionāļi no vairāk nekā 20 pasaules valstīm.

Līdzīgi kā kafijas un someljē čempionātos, arī tējas čempionātā nominācijas tiek sadalītas tā, lai pēc iespējas pilnīgāk būtu iespējams novērot katra dalībnieka profesionālās iemaņas.

Nominācijā “Tējas gatavošanas meistarība” – tējas meistars demonstrē savu spēju pagatavot tējas lapas pēc klasiska kanona, labākajā no iespējamiem veidiem. Šīs nominācijas uzvarētājs jau tika noskaidrots 31.maijā “Koka Rīga”. Uz starptautisko konkursu “Tea Masters Cup International 2019” dosies Viviana Petrovska.

Nominācijā “Tējas kompozīcija ar uzkodu” uzvarētāja ir Jeļizaveta Burhanova, arī viņa dosies pārstāvēt Latviju uz pasaules čempionātu.

Nominācijās “Tējas degustācijas māksla” un “Tējas miksoloģija” uzvarētāji, kas pārstāvēs Latviju „Tea Masters Cup International 2019”, tiks noskaidroti 6. septembrī plkst. 11.00–17.00 izstādē “Riga Food 2019” Ķīpsalā. 


„Aicinām gan tējas meistarus piedalīties čempionātā un demonstrēt savas prasmes, gan skatītājus vērot spraigās sacensības un smelties idejas, zināšanas tējas pagatavošanā,” norāda Latvijas Tējas čempionāta organizators, tējas meistars Jurijs Podusovs.

Starp citu, 2016. gadā konkursā „Tea Masters Cup International” Dienvidkorejā nominācijā „Tējas degustācijas māksla” uzvaras laurus plūca Latvijas pārstāve – Kunti Horsta, 2017. gadā Latvijas vārdu Ķīnā šajā nominācijā pārstāvēja Andrejs Ivanovs un kopvērtējumā ieguva 2. vietu. Savukārt 2018. gadā Elīna Lotko Vjetnamā ierindojās 2. vietā.

Savukārt, sacensības tējas miksoloģijā Latvijā tiek organizētas tikai otro reizi un tā ir lieliska iespēja savas prasmes parādīt arī bārmeņiem, jo Latvijas tējas čempionāta konkursantiem jāpagatavo un tiesnešiem jāpasniedz divi kokteiļi, kas pagatavoti uz tējas bāzes. Kokteiļa sastāvā drīkst būt arī alkohols!

Paralēli Latvijas tējas čempionātam Ķīpsalā, pasākuma teritorijā uzstāsies tējas nozares profesionāļi ar lekcijām par dažādu veidu tējām, būs iespēja uzzināt vairāk gan par auksti brūvētu tēju, gan par kombuču, gan par citām aktualitātēm tējas kultūrā pasaulē.

Izstādē “Riga Food 2019” tiksies ne tikai tējas, bet arī labākie pavāri, pavārzeļļi, bārmeņi, lai mērotos profesionalitātē, izveicībā un oriģinalitātē. Detalizētu “Riga Food 2019” pasākumu programmu skatiet: www.bt1.lv/rigafood/visit.php#events

Kā zināms, no 4. līdz 7. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākais pārtikas nozares notikums – izstāde “Riga Food 2019”, kuras piedāvājumā ir vērienīga nozares uzņēmumu un organizāciju ekspozīcija, meistaru un pārtikas produktu konkursi, aizraujoši šovi, izglītojošas meistarklases un degustācijas.

”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Sekojiet līdzi arī sociālajos tīklos: www.facebook.com/rigafood