Ģimenes vīna darītava “Wine Man” no Gruzijas


“Riga Food 2018” piedalīsies ģimenes vīna darītava “Wine Man” no Gruzijas, kura apmeklētājiem piedāvās nogaršot savus vīnus. “Wine Man” izstādes mērķis ir stiprināt kontaktus un atrast produkcijas importētāju un izplatītāju Latvijā.

Vīna darītava WINE MAN ir ģimenes uzņēmums, kuru 1998. gadā dibināja Aleksandrs Džordžadze (Alexandre Jorjadze). Uzvārds Džordžadze ir cēlies no Kahetijas prinču dzimtas – tās aizsākumi meklējami 980. gadā. Vērts pieminēt, ka vairāki šīs dzimtas pārstāvji ir devuši būtisku pienesumu Gruzijas vīna darīšanas attīstībā. Īpaši jāizceļ princis Levans Džordžadze (Levan Jorjadze). Viņš bija viens no pirmajiem profesionālajiem vīndariem valstī, kā arī sarakstīja Gruzijā pirmo grāmatu par vīnogu audzēšanu un vīna darīšanu (Vīnkopība, vīndarība un vīna pilnveidošana), kas tika publicēta 1876. gadā.

Uzņēmuma WINE MAN dibinātāja vectēvs Aleksandrs M. Džordžadze (1855.-1918.) bija atpazīstams vīndaris, kura gatavotajam vīnam bija daudz cienītāju Gruzijas galvaspilsētā Tiflisā (mūsdienu Tbilisi). Aleksandra ģimenes firmas zīme bija Kahetijas baltvīns Gunashauri, kas tika pildīts viena litra pudelē ar etiķeti, aizkorķēts un apzīmogots ar zīmoglaku. Šis vīns tika gatavots un noturēts atbilstoši īpašai tehnoloģijai, un, neskatoties uz tā augsto cenu, tam bija daudz cienītāju un pircēju.

Gadu gaitā uzņēmuma WINE MAN vīni ir saņēmuši augstākos apbalvojumus Gruzijas un starptautiskās vīndaru sacensībās, kā arī ir iekļauti starptautiskos žurnālos. Jāatzīmē, ka 2018. gada aprīlī Mukuzani 2016 saņēma sudraba medaļu, un Tsinandali 2016 ieguva bronzas medaļu International Wine Challenge sacensībās Londonā. Abi godalgotie vīni tiks prezentēti arī izstādē “Riga Food 2018”.

Izstādes ietvaros uzņēmums WINE MAN prezentēs savus baltvīnus un sarkanvīnus:
Alazani Valley (pussalds baltvīns / pussalds sarkanvīns)
Pirosmani (pussauss baltvīns / pussauss sarkanvīns)
Saperavi (sauss sarkanvīns)
Mukuzani (sauss sarkanvīns)
Kindzmarauli (pussalds sarkanvīns)
Tsinandali (sauss baltvīns)

Visus vīnus būs iespēja nogaršot izstādē “Riga Food 2018”!

Ekspozīcijā būs pieejams arī fotostūrītis un būs iespējams saņemt Wine Man bukletus!

Plašāka informācija: www.wineman.ge
Sekojiet uzņēmuma jaunumiem mūsu Facebook lapā: https://www.facebook.com/winemanwinery/