Par izstādi

Nozīmīgākā medicīnas izstāde Baltijā “Medbaltica” vienkopus pulcēs dažādu veselības nozaru speciālistus, profesionālās biedrības un medicīnas preču ražotājus no Latvijas un ārvalstīm. Izstāde iezīmē nozares attīstību kopumā, izceļ jaunumus tehnoloģiju jomā un veselības aprūpē.

  • Farmācija
  • Medicīnas tehnoloģijas
  • Veselības aprūpe
  • Rehabilitācija
  • Zobārstniecības iekārtas un materiāli

Pasākumi

Izstādes laikā notiek semināri, kas iepazīstina ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un materiāliem, kā arī notiek konferences, kur diskutē par aktuāliem jautājumiem medicīnas nozarē.

Jaunumi

Valsts asinsdonoru centrs aicina noklausīties lekcijas un aplūkot speciālo autobusu


Lai nodrošinātu augstas kvalitātes asins komponentu sagatavošanu un ārstnieciskos pakalpojumus, veicinātu labu partnerattiecību veidošanu ar donoriem un pacientiem, personālu, veselības aprūpes iestādēm un piegādātājiem, kā arī lai popularizētu asinsdonoru kustību un prezentētu savu piemēru par mūsdienu valsts asins dienestu un līderi transfuzioloģijas jomā, arī Valsts asinsdonoru centrs piedalās izstādē „Medbaltica 2016”.

22. septembrī, ceturtdien plkst. 13.00 izstādes „Medbaltica 2016” apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt divas lekcijas: "VADC sagatavotie asins komponenti un to raksturojums" (VADC Donoru nodaļas vadītāja Tamāra Kļaveniece) un "Eritrocitāro antigēnu un eritrocitāro antivielu nozīme, izmeklēšanas iespējas" (VADC Hematoloģiskās izmeklēšanas nodaļas ārste Guna Šmite).

Tāpat VADC piektdien, 23. septembrī piedāvās interesentiem aplūkot speciālo autobusu, kurš apskatei būs pieejams pie Ķīpsalas izstāžu centra ieejas.


Valsts asinsdonoru centrs ir veselības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras uzdevums ir sagatavot asinis un asins komponentus, vadīt, organizēt un koordinēt asins un asins komponentu pagatavojumu sagatavošanu un pēc pieprasījuma apgādāt Latvijas ārstniecības iestādes ar asins pagatavojumiem.
Latvijā gada laikā no donoru asinīm sagatavo 15 tonnas eritrocītu masas, 2,2 tonnu trombocītu masas, 25 tonnas plazmas. 

2016. gadā Valsts asinsdonoru centrs svinēja 75 gadskārtu kopš 1941.gada 18.martā tagadējās Paula Stradiņa klīniskās slimnīcas teritorijā koka barakās tika nodibināta Republikas asins pārliešanas stacija, kuru vadīja profesors Pauls Stradiņš.Statistika

10 659

Apmeklētāju skaits

15

Pārstāvētas valstis

136

Dalībnieki

 2018

2017

2016

Izstāde iesaka

Sadarbības partneri

Izstādes informatīvie atbalstītāji