Izstādē "Māja I 2018" atklās "Mājokļa Drošības Mēnesi"


2017.gada vasarā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) izlases kārtībā veica daudzdzīvokļu ēku ugunsdrošības pārbaudes, kurās konstatēts, ka lielai daļai daudzdzīvokļu ēku ir ugunsdrošības prasību pārkāpumi. Reaģējot uz situācijas nopietnību, šogad “Mājokļa Drošības Mēnesis” aktualizēs ugunsdrošības jautājumus, vēršot iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības riskiem un rīcībai ugunsnelaimes situācijā daudzdzīvokļu namu ēkās.

VUGD statistika liecina, ka 2017.gadā Latvijā tika reģistrēti 8714 ugunsgrēki, no kuriem 2587 tika dzēsti dzīvojamās mājās, tomēr ik gadu vidēji ap 1400 ugunsgrēku izceļas tieši daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās un dzīvokļos, kur visbiežāk degšana konstatēta virtuvēs, dzīvojamās telpās vai guļamistabās, ēku kāpņu telpās, kā arī dūmvados vai atkritumu tvertnēs. 2017.gada vasarā VUGD veiktā daudzdzīvokļu ēku ugunsdrošības pārbaužu1 laikā arī tika konstatēts, ka vairāk nekā puse pārbaudīto dzīvojamo māju iedzīvotāju nav iepazīstināti ar dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukciju, bet vismaz trešdaļai no pārbaudītajām ēkām nav izstrādāta dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukcija vai nepieciešama tās pārstrāde.

Iesaistoties šīs problēmas risināšanā, “Mājokļa Drošības Mēneša 2018” ietvaros ir izveidots un plašākai sabiedrībai tiks prezentēts īpaši izveidots praktiski informatīvs materiāls – Dzīvojamo ēku ugunsdrošības instrukcija, kas ikvienam iedzīvotājam būs pieejama izstādē “Māja I 2018” un lejupielādei mājaslapā www.majokladrosiba.lv, kā arī Gjensidige Latvija pārstāvniecībās visā Latvijā.

“Mājokļa Drošības Mēneša 2018” atklāšana norisināsies Būvniecības izstādē “Māja I 2018”. Izstādes apmeklētāji un mediju pārstāvji īpašā pasākuma tiks informēti par situāciju iedzīvotāju ugunsdrošības izpratnē, kas atspoguļojās februārī veiktajā sociālajā aptaujā.

Četru dienu laikā, no 8. līdz 11. martam, uz vietas izstādē “Māja I 2018” izstādes apmeklētājiem Mājokļa Drošības Mēneša stendā būs iespēja realitātē pārbaudīt savas spējas izkļūt no ēkas situācijā, kad ir izcēlies ugunsgrēks, iegūt ugunsdrošības profesionāļu (VUGD, FN Serviss un Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas) praktiskās konsultācijas un uzzināt aktuālo informāciju par ugunsdrošības noteikumiem Latvijā.

“Mājokļa Drošības Mēnesis 2018” pēc izstādes “Māja I 2018” veiks aktivitātes reģionos – piecās lielākajās Latvijas pilsētās organizējot publiski pieejamas praktiskās ugunsdrošības nodarbības. Norises grafiks ugunsdrošības nodarbībām līdz ar drošības mēneša sākumu būs pieejams kampaņas vietnē www.majokladrosiba.lv.

“Mājokļa Drošības Mēnesi 2018” organizē Gjensidige Latvija sadarbībā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Latvijas Ugunsdzēsības asociāciju un uzņēmumu FN Serviss.

Par iniciatīvu “Mājokļa Drošības Mēnesis”: Pērn Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas glābšanas dienestiem un drošības nozares pārstāvjiem aizsāka jaunu iniciatīvu – “Mājokļa Drošības Mēnesis”, kuras mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju informētību un izpratni par mājokļa drošības jautājumiem, tādējādi mazinot negadījumu skaitu valstī, kas saistīti ar mājokļa drošību. Oficiālā “Mājokļa Drošības Mēneša” atklāšanā tika parakstīts memorands par apņemšanos ik gadu martā vērst pastiprinātu uzmanību sabiedrības informēšanai un izglītošanai mājokļa drošības jautājumos.