Grāmatu svētki Ķīpsalā raisa plašu lasītāju interesi!


3. martā veiksmīgi noslēdzās 22. starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2019”, kas šogad pulcēja vēl lielāku apmeklētāju skaitu.

Trīs dienās “Latvijas Grāmatu izstādi 2019” apmeklēja 16 367 interesenti, kas ir par 13 % vairāk nekā pērn. 

Izstādē piedalījās 103 uzņēmumi no 8 valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Lietuvas, Krievijas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas.

Pirmo reizi izstādē bija Baltkrievijas nacionālā ekspozīcija “BELKNIGA” un Ukrainas nacionālā ekspozīcija “Ukrainas grāmata”.

Aktuālo grāmatniecībā prezentēja 49 Latvijas grāmatizdevēji.

Vienlaikus izstādē darbojās četras pasākumu norises vietas: Lielā skatuve, Rakstnieka viesistaba, Jautrā lasītava un Uzvediba.lv darbnīcas.

“Latvijas Grāmatu izstādē 2019” notika 102 kultūras pasākumi, no kuriem 24 bija jauno grāmatu atvēršanas svētki.

Izstādē varēja satikt vismaz 150 autorus.

Pirmajā izstādes dienā notika starptautiska konference “Veiksmes faktoru meklējumi mūsdienu grāmatu tirgus realitātē”.

Spēlēt galda spēles, piedalīties meistarklasēs, sacensties konkursos, radoši un izzinoši darboties bērniem un viņu vecākiem piedāvāja vairāk nekā 23 izstādes dalībnieki.

Grāmatu maiņas punktam Rīgas Centrālā bibliotēka bija sagatavojusi 5542 grāmatu sākumkapitālu, no kurām 2622 grāmatas bija daiļliteratūras izdevumi, bet 1096 – bērnu un jaunatnes literatūra, pārējās ir dažādu nozaru grāmatas.

Vienlaikus Ķīpsalā notika izglītības izstāde “Skola 2019”, kas piedāvāja visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

“Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju. Vairāk: www.bt1.lv/lbf

Sekojiet izstādes jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade