“Latvijas Grāmatu izstādē 2019” viesosies divi ES Literatūras balvas laureāti!


"Latvijas Grāmatu izstādē 2019", Rakstnieka viesistabā ik dienu plānotas tikšanās ar Eiropas Savienības Literatūras balvas laureātiem.

1. martā, plkst. 13:00 apgāds “Pētergailis” aicina uz tikšanos ar čehu rakstnieci Bianku Bellovu, kuras godalgoto romānu EZERS mēdz salīdzināt ar Džordža Orvela romānu 1984. Biankas Bellovas romāns jau tulkots 15 valodās, viņa ir viena no visvairāk tulkotajā balvas laureātēm.

2. martā, plkst. 14:00 gaidāma visnotaļ atraktīva viesošanās ar igauņu rakstnieku Pāvo Matsinu un balvu saņēmušā romāna GOGOĻA DISKO tulkotāju Maimu Grīnbergu. Matsins latvešu lasītājiem jau pazīstams- 2017. gadā iznāca viņa romāna “Rīgas zilā gvarde” tulkojums. Viņa uzstāšanās bieži norit visnotaļ atraktīvi, visticamāk, dažādi pārsteigumi lasītājus gaida arī rīt.

Svētdien, 3. martā plkst. 11:00 lietuviešu rakstniece Undine Radzevičūte un tulkotāja Dace Meiere sola sarunu par to, kā rakstīt par vēsturi. Iemesls ir gan Eiropas Savienības balvu saņēmušais romāns “Zivis un pūķi”, gan autores jaunākais romāns, kur darbība norisinās Livonijas teritorijā 15. gadsimtā.