“Zvaigzne ABC” prezentēs virkni jaunu grāmatu!


“Teātra bērni”, “No Raiņa līdz Čakam”, “Esi man vajadzīgs”, “Pagalma mantojums”, “Vēl viena dziļa ieelpa”– tās ir tikai dažas no jaunajām grāmatām, kuras “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” no 1. līdz 3. martam prezentēs “Zvaigzne ABC”. “Zvaigzne ABC” ekspozīcijā varēs iegādāties grāmatas arī uz svara!

Zandas Radziņas jaunā grāmata “Esi man vajadzīgs”
Mazie lasītāji 1. martā plkst. 12.15 īpaši aicināti uz Jautro lasītavu, kur notiks ne tikai rakstnieces Zandas Radziņas jaunās grāmatas “Esi man vajadzīgs” atvēršanas svētki, bet arī literatūras stunda kopā ar cilvēcības skolotāju Loti.

“Cilvēkam vajag suni, katram cilvēkam noteikti vajag suni! Šis Regīnas Ezeras grāmatas nosaukums man vienmēr bijis stingrs dzīves moto. Tā bija manas pasaules lietu kārtība. Šodien, kad gandrīz 10 gadi vadīti starp suņiem, kuri cilvēkiem kaut kādu iemeslu dēļ nav bijuši vajadzīgi, es šos trīs vārdus lasu dažādās intonācijās. Apgalvojums ir pats pēdējais. Suni vajag tam cilvēkam, kuram dzīvnieks nav tikai liela mīlestība, bet arī atbildība. Meklējot atbildes, analizējot dzīves situācijas, kāpēc tomēr pilnīgi visiem divkājiem nevajag savu rējēju, ilgi esmu krājusi pēkšņi dzimušus domu graudus un veidojusi fotogrāfiju sēriju “Suņa dzīve”,”, - tā autore Zanda Radziņa.
Seko: www.facebook.com/events/536756920166598/


Lienes Lasmanes grāmata “Pagalma mantojums”
2. martā, plkst. 11.15 bērnus un vecākus uz pagalma spēļu spēlēšanu Jautrajā lasītavā aicina grāmatas “Pagalma mantojums” autore Liene Lasmane.

Grāmatā ir apkopotas 32 jautrākās un populārākās āra rotaļas, kuras bērni vēl pirms padsmit gadiem ar lielu prieku mēdza spēlēt brīvā dabā – māju pagalmos, sporta laukumos, mežā, pie jūras vai citviet. Paslēpes, Sālsstabi, Cietumiņi, Kazaki pret laupītājiem, Nazīši... Tā ir ne tikai daļa no mūsu visu kopīgās pagātnes, bet arī nozīmīgs kultūras mantojums, kas iekļauts Latviešu folkloras krātuvē. Turklāt līdzās katras rotaļas noteikumu, norises un inventāra aprakstam autore ir norādījusi, kādus fiziskās un intelektuālās attīstības aspektus katra rotaļa veicina. “Pagalma mantojums” vienlīdz patiks kā bērniem, tā pieaugušajiem – vieniem atraktīvo ilustrāciju dēļ, otriem kā mīļu bērnības atmiņu avots.
Seko: www.facebook.com/events/381170212431556/

Inga Jēruma grāmata “Teātra bērni”
Grāmatas atvēršanas svētki notiks 2. martā plkst. 12.00 uz Lielās skatuves.
Žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma pazīstama ne tikai ar saviem kriminālromāniem, bet arī ar grāmatām par spilgtām teātra un kino mākslas personībām. Jaunajā grāmatā “Teātra bērni” ir 27 personību portretējumi, kuros var ielūkoties visai drosmīgās atklāsmēs par to, kāda nozīme teātrim bijusi bērnībā un joprojām ir vai arī – tieši pretēji – vairs nav pieaugušā cilvēka patstāvīgajās gaitās.
Seko: www.facebook.com/events/393910171184465/

Valda Rūmnieka grāmata “No Raiņa līdz Čakam”
Kuru latviešu rakstnieci apdraudēja traktors? Kā Čaks savā simtgadē neļāva Valdim Rūmniekam atvērt diplomātu? Kāpēc Rakstnieku savienībā ieradās policijas specvienība? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kā arī draiskulīgus un nopietnus stāstus par 20. gadsimta pēdējo 20 gadu un 21. gadsimta pirmo 18 gadu kultūras personībām savā autobiogrāfijas otrajā grāmatā “No Raiņa līdz Čakam” piedāvā pazīstamais rakstnieks Valdis Rūmnieks. Uz Lielās skatuves autors viesosies 2. martā plkst. 13.00.
Seko: www.facebook.com/events/1182911185216874/


Iveta Rēdliha romāns “Vēl viena dziļa ieelpa”
Romāna “Vēl viena dziļa ieelpa” atvēršanas svētki notiks 2. martā plkst. 15.00 Rakstnieku viesistabā. Muzicēs Artūrs Pavlovskis (hangs).

Alekss Caune ir pašapzinīgs, viltīgs un mērķtiecīgs jauns vīrietis, kurš jau pusaudža gados ir dzelžaini apņēmies kļūt bagāts. Šī mērķa sasniegšanai viņš lieki netirda savu sirdsapziņu, un visi iespējamie līdzekļi viņam šķiet gana labi. Un Aleksa sapnim rodas izredzes piepildīties, kad viņš darba uzdevumā nonāk Dienvidkorejā, Seulā.

No tā laika jauneklim vairs nav ne prātā darbs – viņš ir gatavs riskēt ar savu karjeru, kas rādās visai spoža, un pat ar dzīvību, ja vien kārotais kļūst par īstenību. Lai realizētu savu pārdrošo plānu, Alekss dodas uz Rietumāfriku. Un tas notiek 1988. gadā, kad Alekss vēl ir PSRS īpašo dienestu aģents.

Otrajā daļā romāna sižets atsākas 2016. gadā. Alekss ir veiksmīgi apprecējies, taču pārim nav bērnu. Sieva Māra sevī nes kādu neizprotamu noslēpumu, kas izpaužas mokošā sapnī un traucē viņai pilnībā izbaudīt gana komfortablos sadzīves apstākļus. Garastāvokli vēl vairāk negatīvi ietekmē mīļotā vīra komandējumi uz Rietumāfriku – tie ir pēkšņi, ilgstoši un neizprotami bieži.Piekritusi vīra uzstājīgajam lūgumam apmeklēt kādu hipnoterapeitu, Māra mazpamazām pietuvojas sava briesmīgā sapņa cēlonim.

Ivetas Rēdlihas psiholoģiskais trilleris nemoralizē, taču spilgti atklāj cilvēku rīcības tumšās, neizgaismotās virāžas un dramatiskās sekas, kuras neizbēgami iespaido arī līdzcilvēkus.
Seko: www.facebook.com/events/2111334735613875/

Vairāk: www.zvaigzne.lv