Ukraiņu Vonnegūts Andrejs Kurkovs viesosies „Latvijas Grāmatu izstādē 2019”!


Pirmo reizi „Latvijas Grāmatu izstādē” būs Ukrainas nacionālā ekspozīcija „Ukrainas grāmata”! No 1. līdz 3. martam Ķīpsalā varēs uzzināt pašu aktuālāko Ukrainas grāmatniecībā – iepazīt jaunākās grāmatas, piedalīties dažādos pasākumos un satikt šobrīd pasaulē populārāko ukraiņu rakstnieku Andreju Kurkovu.

1. martā no plkst. 13.00 līdz 14.00 Ukrainas nacionālajā ekspozīcijā „Ukrainas grāmata” notiks talantīgo ukraiņu rakstnieku – Andreja Kurkova un Jurija Vinničuka – autogrāfu sesija. Andreja Kurkova spalvai pieder vismaz 13 romāni un piecas bērnu grāmatas, pēc viņa scenārijiem uzņemtas 20 īsmetrāžas un pilnmetrāžas mākslas filmas. Kurkova darbus lasa visā pasaulē, tie ir izdoti vairāk nekā 30 valodās. Savukārt rakstnieks Jurijs Vinničuks ir atzīts žurnālists, rakstnieks un teātra kritiķis. Arī Vinničuka romāni izdoti 10 valodās. Izmanto šo unikālo iespēju satikt autorus un iegūt viņu autogrāfus!

Vēl pirmajā izstādes dienā plkst. 16.00 uz Lielās skatuves notiks prezentācija „Kurp dodas Ukrainas grāmatu tirgus un literatūra 2019. gadā: tendences, populāras un jaunas nišas skaitļos un faktos”. Prezentācijā iekļautās prognozes balstītas uz pētījumu “Ukrainian Reading and Publishing Data 2018”. Pasākumā vadīs pētījuma iniciatore, mediju projekta “Čitomo” koordinatore Irina Batureviča. Pasākums notiks krievu valodā.

Savukārt 1. martā „Latvijas Grāmatu izstādes 2019” Rakstnieku viesistabā plkst. 12.00 viesosies Ukrainas PEN kluba pārstāvji, kuri interesentus iepazīstinās ar, viņuprāt, labākajām ukraiņu autoru grāmatām.

Padomāts ir arī par mazajiem grāmatu cienītājiem! 2. martā plkst. 15.15 Jautrajā lasītavā norisināsies Andreja Kurkova pasaku rakstīšanas meistardarbnīca bērniem. Ukraiņu rakstnieks dalīsies pieredzē – kā top aizraujošās pasakas un stāsti bērniem. Meistardarbnīca notiks krievu valodā.

2. martā plkst. 17.00 interesenti ir aicināti iepazīties ar Harkovas izdevniecību “Folio” un tās jaunumiem, kā arī diskutēt par Ukrainā tapušās literatūras popularizēšanu ārzemēs un autoru aģentiem. Sarunu vadīs “Folio” direktors Aleksandrs Krasovickis, rakstnieki Andrejs Kurkovs un Jurijs Vinničuks. Pasākums notiks krievu valodā. Detalizētu „Latvijas Grāmatu izstādes 2019” programmu skatiet: www.bt1.lv/lbf/visit.php#events

Ukrainas nacionālo ekspozīciju „Ukrainas grāmata” „Latvijas Grāmatu izstādē 2019” rīko Ukrainas vēstniecība Latvijā, kultūras centrs “Latvija–Ukraina”, izdevniecība “Folio”.

Vēl līdzās nozīmīgākajiem pašmāju grāmatizdevējiem kā “Zvaigzne ABC”, “Jānis Roze”, “Jumava”, “Pētergailis”, “Latvijas grāmata”, “Latvijas mediji”, “Kontinents”, “Madris”, “RaKa”, “Avots”, “Upe”, “Mansards”, “Dienas grāmata”, “Liels un mazs” „Latvijas Grāmatu izstādē 2019” piedalīsies arī pārstāvji no Baltkrievijas, Čehijas, Lietuvas, Krievijas, Turcijas un Vācijas.

Kā zināms, no 1. līdz 3. martam Ķīpsalā notiks „Latvijas Grāmatu izstāde 2019”, kas aicina tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par īpaši izdevīgām cenām. Vairāk: www.bt1.lv/lbf


„Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju. Sekojiet izstādes jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2019”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

Darbalaiks:
1.–2. marts 10.00–18.00
3. marts 10.00–17.00

Biļetes cena: 2 EUR
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.
Ar izstādes “Skola 2019” biļeti ieeja “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” – bez maksas!

Autostāvvieta – 4 EUR