Latviešu valodas aģentūra aicina „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” atvēršanu


Latviešu valodas aģentūra aicina uz grāmatas „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” atvēršanas svētkiem „Latvijas Grāmatu izstādē 2019” Ķīpsalā 1. martā plkst. 17.00 Rakstnieku viesistabā. Sarunu vadīs grāmatas redaktors Guntars Godiņš.

Grāmatā „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” iekļautas sarunas, kas 2017. gadā norisinājās Latviešu valodas aģentūras organizētajā Valodas vakaru ciklā. Sarunas vadīja dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš, kurš kopā ar dzejniekiem un rakstniekiem meklēja atbildes uz jautājumu „Kas stāv aiz teksta?”. Intelektuāli un emocionāli piesātināto sarunu teksti atklāj rakstnieku un dzejnieku darba aizkulises, attiecības ar valodu un mazāk zināmas biogrāfiskās lappuses.

Skarto tēmu loks ietver literatūru un vēsturi, modernismu dzejā, stila smalkumus, iekļaušanos, iesaistīšanos, integrāciju literatūrā, dzeju un performanci, bērnu literatūras uztveri, literatūru un politiku, cenzūru, konjunktūru, izdabāšanu un īstumu, aizliegto vārdu, ironiju, sarkasmu, kā arī kopskatu uz rakstīto vārdu.

Grāmatā lasāma Guntara Godiņa saruna ar

Grāmatu var iegādāties Latviešu valodas aģentūrā, sarunu audioierakstu iespējams noklausīties www.valoda.lv (https://valoda.lv/gramatas/petijumi-un-vardnicas/)