Panda un mērkaķēns Lū aicina tikties izstādē!


Pašu izdotajās grāmatās ir īpaša burvība, tās ir personiskākas, ar dzīvāku dvašu. Arī daudzfunkcionālā bērnu grāmata “Panda un mērkaķēns Lū” ir absolūts jaunums Latvijas grāmatu tirgū – un mazie lasītāji to novērtē! Tas ir mūsu “Doktors Aikāsāp”.

Tās teksta autore ir privātās Pirmsskolas iestādes “Exupery” audzinātāja Beatrise Roziņa. Grāmatā speciāli iekļautas piecas pamācošas pasaciņas no bērnudārza ikdienas – par draudzību, galda kultūru, satiksmes drošību, dāvināšanas prieku un kārtības ievērošanu. Pamatprasmes, kas bērniem jāapgūst savās dārziņa gaitās.

Grāmatu patiesi īpašu padara tās dzīvīgās ilustrācijas un daudzie interaktīvie elementi – krāsojamās lapas, iekļautā galda spēle un izzinoši apraksti par džungļu bērnudārza varoņiem.

Lūk apraksts par īpašo grāmatas tapšanas procesu:
Tēli panda un mērkaķēns asociējas diviem, ja ne diametrāli pretējiem, tad noteikti atšķirīga rakstura dzīvniekiem. Pandas savu ikdienu pavada mierīgi košļājot bambusu dzinumus, ābolus un citus našķus, ik pa laikam uzmet kādu kūleni un kopumā neizrāda pārspīlēti lielu vēlmi socializēties ar citu sugu dzīvniekiem. Mērkaķi, turpretī, lielākoties ir traki banāngrauzēji, kas mīl lēkāt no koka uz koku, dzīvot baros un čiept tūristiem cepures. Redziet - pretēji raksturi un arī citas dzīvesvietas (pandas dzīvo tikai Ķīnas Sičuanas provinces kalnos, netālu no Čengdu).


Kad 2015. gada decembrī viens otru iepazina grāmatas autori, Beatrise un Kārlis, panda un mērkaķēns izveidojās par nosacītiem mīļvārdiņiem, lai gan ikdienā tos nelietojam. Laika gaitā tika izveidoti dažādi mini stāstiņi par abu personāžu piedzīvojumiem džungļos, taču pēc apmēram 6 mēnešiem šī tēma noklusa.
Beatrise ir privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Exupery” audzinātāja, bet Kārlis reti ir nodarbojies ar ko citu kā pārdošanu un mārketingu, līdz ar to neizbēgami radās ideja par pasaciņu pielāgošanu taustāmai grāmatai. Beatrise, pārzinot to, kas bērniem jāapgūst bērnudārzā, izveidoja 5 tematiskas pasakas - Draudzība, Maltīte, Kārtība, Pilsēta, Dāvināšanas prieks. Katrā no pasaciņām tika ietvertas tās vērtības un prasmes, kas bērnudārza vecuma bērniem ir jāapgūst.
Kopā ar Kārli tika veikts korekcijas process un izveidots grāmatas koncepts - sniegt bērniem vairāk, nekā vienkārši lasāmu grāmatu. Līdz ar to tika nolemts, ka grāmatā būs ne tikai krāsaini ilustrētas, pamācošas pasaciņas, bet arī izzinoša informācija par zvēriņiem, krāsojamās lapas un arī galda spēle.

Bērnu grāmatas nav iespējamas bez skaistām un saistošām ilustrācijām, tāpēc mums ir ļoti paveicies ar jauno un talantīgo ilustratori Lauru Rimšu. Viņa nevilcinoties piekrita šim izaicinājumam un atzina, ka ir ļoti viegli ilustrēt šādu grāmatu, jo teksti ir krāšņi, aprakstoši un paši par sevi veicina spilgtu iztēli.
Tālāk seko maketēšana, ilustrāciju un teksta pielāgošana grāmatas vajadzībām, tiek nolemts par labāko papīra izvēli un tiek izvēlēta labākā tipogrāfija, kas spēj grāmatas izdrukāt ne tikai kvalitatīvi un izdevīgi, bet arī izmanto visus jaunākos vides, kvalitātes uz darba drošības standartus. Mēs tik tiešām centāmies grāmatu padarīt par tik labu, cik laba vien grāmata var būt.

Šobrīd, kad grāmata "Panda un mērkaķēns Lū" ir publicēta jau gandrīz 6 mēnešus un nopērkama visos Jānis Roze, Globuss, Rimi hipermārketos, varam teikt, ka pēc saņemtajām brīnišķīgajām atsauksmēm varam teikt: "Jā, mums šis projekts ir izdevies." Pie tam, grāmatiņas jau izbauda arī vairāku bērnudārzu audzēkņi Smiltenē, Valmierā, Palsmanē, Baltinavā, Rīgā un Saldū. Tik tiešām, atsauksmes ir tikai un vienīgi pozitīvas.

Kādēļ šis ir veiksmes stāsts? Tāpēc, ka grāmata ir radīta ar lielu mīlestību. Tā ir unikāla un viss grāmatas izveides process tika centrēts ap to, lai bērni saņemtu visu labāko - labāko manuskriptu, labākās ilustrācijas, labāko grāmatu, kā komplektu bērna agrīnajai un pirmsskolas attīstībai.