Satiec 2017. gada vispieprasītākās grāmatas autoru Guntaru Raču!


Izdevniecība “MicRec” 24. februārī plkst. 13.00 izstādes apmeklētājus aicina uz tikšanos ar 2017. gada Latvijā vispieprasītākās grāmatas - “365 1.daļa” autoru Guntaru Raču.

Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365 1.daļa”
Latvijas Neatkarīgās televīzijas ziņu dienests, apkopojot datus, kurus iesnieguši Latvijas lielākie grāmatu izplatītāji, secinājuši, ka 2017. gada vispieprasītākā grāmata Latvijā bijusi Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365 1.daļa”, kura nāca klajā pērnā gada augusta beigās. Kā atzīst grāmatu izplatītāji, tad tā ir pirmā reize šādu topu vēsturē, kad pirmajā vietā ir dzejoļu grāmata.

Guntars Račs: “Esmu ļoti patīkami pārsteigts. Un lai arī pieprasītākā nenozīmē, ka tā ir arī labākā, es tik un tā esmu bezgala gandarīts, jo to neviens no mums nebija gaidījis. Es ļoti ceru, ka mani amata brāļi nevis skaudīs, bet uztvers to kā pozitīvu ziņu, jo tā vai citādi, esmu lasītājus pievedis tuvāt dzejas plauktiem grāmatnīcās. Tajos ir daudz labas un vēl nenovērtētas latviešu dzejas. Tāpat ceru, ka šis notikums dos vairāk drosmes grāmatu izdevējiem kādreiz arī bez Kultūrkapitāla fonda dotācijām, ieguldīt jaunos dzejniekos, dodot tiem iespēju publicēties. Bet mana grāmata sākās ar manu apņemšanos katru dienu uzrakstīt vienu dzejoli un publicēt to savā Facebook profilā. Un es to arī izdarīju, pats tagad nesaprotu, kā to varēju paveikt, jo vairākas reizes jau biju gatavs padoties, bet cilvēku atsaucība neļāva pievilt daudzos sekotājus, kam tas jau bija kļuvis par ieradumu, katru vakaru izlasīt manas rindas, apsriest, dalīties un pārdomāt. Izdot grāmatu fiziski sākotnēji nemaz nebija manos plānos, bet esmu gandarīts, ka tomēr to izdarīju. Paldies visiem pircējiem un paldies grāmatu izplatītājiem – grāmatnīcām “Jānis Roze”, grāmatu namam ”Valters un Rapa”, apgādam “Zvaigzne ABC” un SIA “Latvijas grāmata” grāmatnīcām “Globuss” - jūs paveicāt brīnumu!”.

Grāmatas pirmajā daļā iekļauti dzejoļi, kuri tapuši no 1.janvāra līdz 2.jūlijam.

Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365 2.daļa”
2018. gada 5. februārī klajā nāca Guntara Rača populārās dzejoļu grāmatas “365” 2.daļa, kurā iekļauti dzejoļi, kas tapuši no 3.jūlija līdz 31.decembrim. Lai atzīmētu grāmatas iznākšanu, pazīstamais dziesmu autors un mūziķis, kopā ar Liepājas laika 80to gadu mūziķu kopprojektu “Saldās sejas”, sniedza astoņus koncertus Latvijas koncertzālēs un kultūras namos, visiem noslēdzoties ar apmeklētāju stāvovācijām un vienotā kopkorī nodziedot dziesmu “Ozolam”.