Izdevniecība „Droši un Koši” prezentēs izglītojošas grāmatas bērniem


Izdevniecība „Droši un Koši” stendā “Grāmatas bērniem” piedāvās izglītojošas grāmatas pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas nedaudz sarežģītas tēmas izstāsta viegli uztveramā veidā. Grāmatas ir interesanta lasāmviela visai ģimenei un sniedz iespēju apgūt jaunas zināšanas kopā!

“Latvijas Grāmatu izstādē 2018” būs pieejamas šādas biedrības izdotās grāmatas:
• Grāmatu sērija bērniem par Latvijas vizuālās mākslas klasiķiem „Mazā Mula pēta”
• Bērniem par uzvedību un galda kultūru: Irma Kalniņa „Pie galda”
• Grāmatas mazuļiem ar latviešu ucināmajiem pantiņiem: „Sik, sik, sik kundziņš jāja”, „Cepu, cepu kukulīti”, „Te pelīte miltiņus mala”
• Mazuļa pirmā mākslas grāmata „Krupim patīk visas krāsas”
• Bērniem par programmēšanu un tehnoloģijām: Linda Liukas (Somija) „Sveika, Rūbij! Programmēšanas piedzīvojumi” un „Ceļojums datora iekšienē”. Izstādes laikā būs pieejama arī jaunākā grāmata „Ekspedīcija internetā”

Mazā Mula pēta
Grāmatu sērija bērniem „Mazā Mula pēta” piedāvā iepazīties ar latviešu mākslinieku darbiem un vizuālās mākslas žanriem. Sērijā izdotas četras grāmatas par ainavas, portreta, klusās dabas un dzīvnieku attēlojumu mākslas darbos.
Grāmatas piemērotas pirmsskolas un sākumsskolas vecuma bērniem kā aizraujoša un izglītojoša lasāmviela mājās, kā arī tās būs noderīgs palīgs skolotājiem vizuālās mākslas stundās. Grāmatās iekļauts stāsts par galveno varoni Mazo Mulu, interesanti fakti no mākslinieku biogrāfijām un radoši uzdevumi, kas aicina saskatīt detaļas mākslas darbos.

Sveika Rūbij! / Hello Ruby!
Unikāla grāmatu sērija bērniem loģikas un algoritmiskās domāšanas trenēšanai.Grāmatu sižets risinās ap mazās meitenītes Rūbijas un viņas draugu piedzīvojumiem. Katra grāmata iekļauj aizraujošu stāstu par Rūbiju un uzdevumus, kuri veicina izpratni par programmēšanu, attīsta algoritmisko domāšanu, stāsta par pareizu tehnoloģiju lietošanu un iedrošina būt radošiem.

Grāmatu autore ir aizraujošā somu stāstniece un datorprogrammētāja Linda Liukasa (www.lindaliukas.com), kas piedāvā sākumskolas vecuma bērniem uzzināt, kā strādā tehnoloģijas un kas nepieciešams programmētāja profesijai. Lindas Liukasas izglītojošais projekts „Hello Ruby” ir kļuvis populārs visā pasaulē un viņas grāmatas ir izdotas vairāk kā 22 valodās.

Rūbijas dzimšanas diena Jautrajā lasītavā!
24. februārī ir Rūbijas dzimšanas diena, tādēļ aicinām to kopā atzīmēt izstādes Jautrajā lasītavā 24. februārī plkst. 16.15. Būs svinības, iespēja iepazīties ar jaunāko grāmatu „Ekspedīcija internetā” un piedalīties aizraujošos Rūbijas uzdevumos. Vietnē www.helloruby.com/lv ir iespējams uzzināt vairāk par Rūbiju un lejuplādēt ar grāmatām saistītus uzdevumus.

Irma Kalniņa „Pie galda”
Grāmata „Pie galda“ ir aizraujošs ceļvedis visai ģimenei par labas uzvedības un galda kultūras pamatprincipiem. Grāmatas autore Irma Kalniņa ir starptautiska mēroga eksperte profesionālās etiķetes, komunikācijas un protokola jautājumos, ar plašu pieredzi, vadot apmācības par labām manierēm un biznesa etiķeti. Strādājot arī ar bērnu auditoriju, Irma Kalniņa ir izkopusi pieeju, kā bērniem piemērotā veidā pasniegt visai dzīvei noderīgus padomus par galda kultūru. Autore aicina lasītājus aizdomāties par dažādām situācijām, kas var gadīties pie galda, un asprātīgi paskaidro par iespējamiem risinājumiem. Grāmata paredzēta bērniem vecuma no 7 līdz 13 gadiem.
Grāmatā ir iekļautas tēmas par etiķetes vēsturi, interesanti fakti par ēšanas tradīcijām, padomi par pieklājīgām manierēm, pareizu galda klāšanu, galda piederumu lietošanu, dažādu ēdienu ēšanu, restorāna un smalku viesību apmeklējumu. Dažādās situācijas spilgtāk paskaidro košās mākslinieka Reiņa Pētersona ilustrācijas.

Labo manieru meistarklase Jautrajā lasītavā
25. februāris plkst. 14.15 Jautrajā lasītavā notiks Irmas Kalniņas meistarklase bērniem „Pie galda”, kurā varēs iepazīties ar galda kultūras principiem un gūt zināšanas par labām manierēm.


Izdevniecība „Droši un Koši” piedāvā grāmatas latviešu valodā. Jaunākā grāmata „Ekspedīcija internetā” iznāks 2018. gada februārī un sniegs ieskatu, kā darbojas internets un ko nozīmē interneta droša lietošana.