Izdevniecība “SAPŅU SPALVA” aicina apmeklēt stendu – MAZIE IZDEVĒJI


Izdevniecība „Sapņu spalva” ir jauna izdevniecība, kas īsteno sen lolotu sapni par bagātīgi ilustrētām, fantāziju rosinošām un saturīgām bērnu grāmatām latviešu valodā. Katrai grāmatai ir savs īpašs stāsts, un tā raisa interesi par kādas pasaules tautas valodu un kultūru.

Grāmata „Sapnis katrai naktij” gan bērniem, gan pieaugušajiem raisīs interesi par ĶĪNAS KULTŪRU un KALIGRĀFIJAS MĀKSLU.

Ķīniešu zēns vārdā Mazais Tangs neprot sapņot. Viņš dodas neparastā ceļojumā pa Ķīnu, lai atrastu savu sapni. Ceļā viņam jāiemācās slepenie vārdi, kas ir ķīniešu hieroglifi jeb rakstzīmes. Šīs zīmes stāstā pamazām aizstāj latviešu vārdus…

Poētiskā stāsta autore ir franču rakstniece un sinoloģe Liza Bresnere, kuras daiļrade ir kā tilts starp Eiropu un Āziju. Viņas radītos tēlus jau iemīļojušas vairākas paaudzes Francijā.

Ķīnas burvību palīdz atklāt ievērojamā franču mākslinieka Frederika Manso ilustrācijas un ķīniešu kaligrāfijas mākslinieka Duna Cjana gleznotās rakstzīmes.

Grāmatā „Ekspedīcija Zaķusalā” bērni kopā ar franču tīģerēnu Riksu var apgūt vairāk nekā 20 vārdus FRANČU VALODĀ. Turklāt grāmata tapusi pieauguša cilvēka un bērna sadarbībā – autore ir māksliniece un tulkotāja Lelde Braķe-Klaverī un viņas deviņgadīgais dēls Nils, kurš bieži vien deva impulsu kādam stāsta sižeta pavērsienam vai uzzīmēja sākotnējo ilustrāciju, ko Lelde pēc tam varēja pilnveidot savā skatījumā.

Katrā grāmatas ilustrācijā ir arī paslēpusies "Slepenā ola", ko bērni kā īsti detektīvi varēs meklēt paši.