Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
Korgiju ņiprās dejas izstādē “Latvijas uzvarētājs 2018”

Jau 9. un 10. jūnijā izstādē “Latvijas uzvarētājs 2018” Ķīpsalā, līdzās suņu un kaķu skaistumkonkursiem, apmeklētāji varēs vērot arī aizraujošus paraugdemosntrējumus, šovus un pat kaķu adžilitī. Tostarp dejas un amizantus trikus rādis divi ņipri Velsas pembrokkorgiju puikas Žetems un Šans, kas vienaldzīgu neatstās nevienu.


Velsas pembrokkorgiji ir iekarojuši ne tikai Lielbritānijas karalienes Elizabetes II sirdi! Tiem ir kupls cienītāju pulks visā pasaulē un arī Latvijā – par to pārliecinājāmies jau pērn. Izstādē “Latvijas uzvarētājs 2018” korgiji trikus rādīs 9. jūnijā plkst.14.00 (Skati pasākuma programmu !), bet tagad saruna abu sunīšu saimnieci Olgu Pakuli no Liepājas.

Iepazīstiniet ar abiem galvenajiem varoņiem!
Mūsu ģimenē ir trīs suņi un mēs tos mīlam kā bērnus. Lai arī trikus māk darīt visi, arī desmitgadīgais vācu aitu suns Faiks, šovos uzstājās tikai korgiji –piecgadīgais Žetems (franču valodā Je t’aime nozīmē “Es tevi mīlu”) un trīsgadīgais Šans (angl. Chance jeb iespēja). Jaunākais puika ir mierīgāks un nosvērtāks, bet vecākais – nu, īsts žiperis.

Kā sākāt mācīt trikus?

Viss sākās ar to, ka ģimenē ienāca maziņš kunkulītis ar strupām kājelēm un tas bija jāiemāca atsaukties uz savu vārdu. Pēc tam jau sekoja vienkāršākās komandas: sēdi, guli, blakus. Abi ar Igoru pamanījām, ka mazais Žetems ir ļoti apķerīgs, ātri visu iemācās, turklāt viņš burtiski alkst apgūt jaunas lietas. Tieši to pašu varam teikt par Šanu. Tādēļ triki nāca pilnīgi dabiski un nepiespiesti. Īstenība to visu darām tikai tāpēc ka abiem suņukiem tas ļoti patīk! (Pasmaida) Viņi izdara kādu komandu un skatās tevī lielām acīm, it kā teiktu: “Nu, kas būs vēl!”.

Kā jūs abus apmāciet, vai jums ir kāda speciāla sistēma?

Nav mums nekāda sistēmas un, ticiet vai ne, bet neko speciāli nedarām (Gardi iesmejas) ar mērķi izveidot šovu. Kā jau teicu, darām to suņu un mūsu priekam. Tiklīdz jūtam, ka puikas vairs nevēlas darboties – pārtraucam. Starp citu, esam ievērojuši, ka viņi labāk klausa žestiem nekā balss komandai.

No kurienes gūstiet idejas saviem trikiem?
Skatamies internetā! Sevišķi patīk “Freestyle” priekšnesumi prestižajās Crufts sacensības Lielbritānijā. Latvijā “Freestyle” vēl attīstās. Mums ir uz ko tiekties! Protams, jāņem vērā, ka korgiji ir specifiski – ne viss izdodas tieši dēļ īsajām kājelēm. Nu, piemēram, nav jēga viņiem mācīt krustot ķepiņas.

Lai paradītu visus šos trikus arī jums pašiem jābūt labā fiziskā formā!
Jā, nekādi dīvānā sēdētāji mēs neesam. (Iesmejas)

Jums ir interesanti triku aksesuāri!
Daļu izgatavojam paši. Nu, piemēram, barjeras ir taisītas no “Depo” nopērkamām plastmasas trubām un pēc tam vienkārši aplīmētas ar krāsainu līmlentu.

Kas ir pats grūtākais šovos?
Visu atcerēties, ko gribējām parādīt! Tādēļ uz rokas ir špikerītis ar sarakstītu triku secību, jo ir gadījies, ka beidzam kādā skolā vai pasākumā rādīt trikus un tad atceramies: “Vai, bet mēs taču vēl neparādījām kā viņi dara to un to!”

Vai variet nosaukt kādu triku, kas vislabāk patīk skatītājiem?
Ietīšanās sedziņā! Mums gan pašiem tas nešķiet nekas īpašs, jo abi puikas sen jau mācēja velties, tāpat komandu, lai paņemtu kaut ko zobos arī. Līdz ar to atlika tikai parādīt paņemt zobos segas stūri un tas bija viss! Igoram un Žetemam ir kopīga amizanta deja, kuras laikā korgijam ir jāuzkāpj uz vīra kājām. Ja jūs redzētu kā Žetems pārdzīvo, ja tas neizdodas ar pirmo reizi!

Esam pārliecināti – Ķīpsalā viss izdosies!
Es ceru!

Ja arī tu vēlies vērot suņu šķirņu skaistumkonkursus, aizraujošus suņu triku un kaķu adžiliti paraugdemonstrējumus, kā arī izdevīgi iepirkties zoopreču ekspozīcijā – tiekamies “Latvijas uzvarētājā 2018” Ķīpsalā jau šonedēļ!

Izstādi “Latvijas uzvarētājs” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju “Felimurs”.

Suņu izstādes sponsors – “EUKANUBA”, kaķu izstādes sponsors – “JOSERA”.
Vairāk: www.bt1.lv/latwinner

Seko līdzi izstādes jaunumiem: www.facebook.com/petekspo.lv

Norises vieta un laiks:
Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā
9. jūnijā no 10.00 līdz 18.00
10. jūnijā no 10.00 līdz 17.00

Ņem vērā!
Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:
Pieaugušajiem – 4,50 EUR
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR
Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 3,50 EUR
Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm – Ģimenes biļete – 10,50 EUR
(2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni)
vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu
Autostāvvieta – 3,00 EUR

Pērc biļetes internetā jau tagad: www.bezrindas.lv/lv/latvijas-uzvaretajs-2018/4752


„Latvijas uzvarētājs” iesaka:

10.-11. novembrī

Starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde

23. un 24. martā

Starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde
RĪKO: