Straupes lauku labumu tirdziņš iepazīstinās ar Slow Food kustību un ļaus iegādāties vietējo produktu izlasi


“Green Expo Riga 2018” varēs iegādāties Straupes lauku labumu tirdziņa biedru ražojumus. Krimuldas Zemnieku saimniecība “Zutiņi” piedāvās daudz dažādu krāsu pupiņas, Latvijā audzētu speltu, uz akmeņiem lobītus zaļos griķus un citus vietējus un vērtīgus graudaugu produktus.


“Latvijas ķiploks” no Raunas rādīs, kā no šī vērtīgā produkta var pagatavot vērtīgas lietas - sākot ar pulveri un beidzot ar gardām konfektēm.
Darinājumus no Latvijas ābeļu un plūmju koka piedāvās Juris Rencis no Krimuldas.

Pasākuma apmeklētāji varēs iegadāties arī Naukšēnu vīnus, kurus kopš 2012. gada no Naukšēnos bioloģiski sertificētā dārzā augušiem augļiem un ogām darina Jānis Baunis.

Straupes lauku labumu tirdziņa pārstāvji pasākumā izglītos arī par vērtīgiem un tradicionāliem produktiem, pārstrādes metodēm, dabas daudzveidības nozīmību un ilgtspējīgu zemes apsaimniekošanu.

Straupes lauku labumu tirdziņš ir vienīgais Baltijā, kurš ir starptautiskās asociācijas Slow Food Internationale Earth Markets alianses biedrs. Tas nozīmē, ka produkcija, kas nonāk tirdziņā, ir ražota atbilstoši Slow Food filozofijai – tā ir vietēja, sezonāla un kvalitatīva, audzēta godprātīgi, saudzējot dabas daudzveidību un domājot par vides ilgtspējību.

Plašāka informācija:
straupestirdzins.lv
facebook.com/straupestirgus