Nissan ļaus iepazīties ar nākotnes automobiļiem


Nissan ir pasaulē vadošais automobiļu ražotājs, kas virzās uz globālu mērķi – nulles izmešu līmenis jaunajiem Nissan automobiļiem, likvidējot CO2 emisijas. Šobrīd Nissan piedāvā divus nulles izmešu līmeņa automobiļus – LEAF un e-NV200.


Nissan prezentēja nulles izmešu līmeņa elektroautomobili Nissan LEAF 2010. gadā. Šobrīd pasaulē uz ceļiem jau ir vairāk nelā 340 000 LEAF elektroautomobiļu, kas palīdz samazināt CO2 ietekmi uz apkārtējo vidi. LEAF automobilis ir saņēmis dažādus apbalvojumus visā pasaulē, piemēram, “2018 gada zaļākais auto”, “Labākā inovācija” u.c. Elektroautomobilis e-NV200 ir LEAF pēctecis – vieglais komercautomobilis, kas uzņēmumiem pilsētvidē palīdz preču piegādes padarīt videi draudzīgākas. 

Nissan ir uzvarējuši Klimata risinājumu balvas Izcilības godalgu, pateicoties uzņēmuma centieniem elektroautomobiļu un energopakalpojumu sistēmu attīstībā. Šī apbalvošana ir daļa no FT/IFC Transformational Business Awards, ko pasniedz Financial Times un International Finance Corp., Pasaules Bankas grupas dalībnieks.

Nissan tika īpaši atzīts par uzņēmuma Vehicle-to-Grid un otrreizējas lietošanas akumulatoru sistēmām. Nissan Vehicle-to-Grid sistēma ļauj pārvadīt enerģiju no elektroautomobiļa atpakaļ elektrotīklā. Pateicoties tai, elektrotīkls var kļūt stabilāks un ilgtspējīgāks. Tā var arī palīdzēt patērētājiem pārvaldīt savu energoapgādi. Nissan otrreizējas lietošanas enerģijas uzglabāšanas risinājumos tiek lietoti Nissan LEAF un e-NV200 elektrisko automobiļu akumulatori. Šie akumulatori tiek pārveidoti par enerģijas uzglabāšanas iekārtām mājām un citām ēkām. 

Uzņēmuma ieguldītais darbs elektroautomobiļu un energopakalpojumu tehnoloģiju attīstībā ir daļa no Nissan Inteliģentās mobilitātes, ko raksturo vīzija par to, kā automobiļi tiek vadīti, kā tiem tiek nodrošināta jauda un kā tie ir integrēti sabiedrībā.

Izstādē Green Expo Riga 2018 būs iespējams iegūt papildu informāciju par nākotnes automobiļiem – Nissan LEAF un e-NV200, ar kuriem iespējams doties ceļā jau šodien.

Plašāka informācija: www.nissan.lv