Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
Riga Food iesaka

Izstādes ziņas 
Dalībnieku ziņas
Nozares ziņas

Amatpersonas par "Riga Food 2016"


Raimonds Vējonis, Latvijas Valsts prezidents
Pārtikas nozare Latvijas tautsaimniecībā vienmēr ir bijusi ietekmīga, plaša un tradīcijām bagāta. Taču mainīgie apstākļi pasaules tirgos un norises starptautiskajā politikā skāruši arī Latvijas pārtikas ražotājus. Tomēr jebkuras grūtības un izaicinājumi ir arī iespēja. Iespēja celt konkurētspēju, uzkrāt jaunas zināšanas un radīt inovatīvus produktus.
Latvijas ražotājiem ir jārada inovatīvi pārtikas produkti, kas ir piemēroti Latvijas iedzīvotājiem, bet vienlaikus spēj iekarot ārvalstu tirgus. Jaunajās tehnoloģijās balstīta, uzturvielām bagāta bioloģiskā pārtika ir Latvijas niša, kas var ļaut nostiprināties pasaules tirgū. Inovācijas un bioloģiskā pārtika ir “zaļās” Latvijas nākotnes stāsts.

Jānis Dūklavs, Latvijas zemkopības ministrs
Kā Latvijas zemkopības ministrs esmu gandarīts, ka izstādē “Riga Food” piedalās daudzi Latvijas pārtikas ražotāji un arī saistīto nozaru pakalpojumu sniedzēji. Latvijas nacionālais kopstends arvien paplašinās un izstādes apmeklētājiem piedāvā daudzveidigu produktu klāstu – sākot no garšvielām, piena, miltu un graudu produktiem, galas un dārzeniem līdz pat dzērieniem, gardām maizēm un naškiem. Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka “Riga Food” piedalās ievērojams skaits ārvalstu uznēmumu. Tas dod iespēju musu ražotājiem rast jaunus sadarbības partnerus ārvalstīs. “Riga Food” ir lieliska biznesa platforma?, kur uznēmumi var iepazīstināt ar sevi vai atgādināt par sevi gan patērētājiem, gan partneriem, gan konkurentiem, bet speciālisti – papildināt savas zināšanas un uzzināt jaunāko nozarē notiekošo.

Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs
Izstāde apliecināja, ka mazajiem ražotājiem iespēja piedalīties “Riga Food” ir ļoti būtiska. Neskaitāmas reizes dzirdējām pateicības par vienuviet pieejamo latviskā kopumu. Tādēļ iesākto turpināsim un ceram uz ilgtermiņa sadarbību ar izstādes rīkotāju – BT 1, kā arī neatsveramo Zemkopības ministrijas atbalstu šādu pasākumu rīkošanā.


Daina Saktiņa, Agroresursu un ekonomikas institūta Izstāžu daļas vadītāja
Šī gada izstāde “Riga Food” iepriecināja ar savu vērienu, apliecinot ražotāju vēlmi strādāt, parādīt sevi, savus produktus un to attīstības tendences. Jutām apmeklētāju lielo interesi! Mūsu ražotāji un zinātnieki satika savus sadarbības partnerus, draugus, paziņas, ieguva arī jaunus kontaktus. Agroresursu un ekonomikas institūta zinātnieku kopstends izstādes inovāciju daļā prezentēja divu projektu rezultātus, izglītoja sabiedrību par graudaugu sugām un zilo kartupeļu šķirni, kā arī deva iespēju atcerēties senas ēšanas tradīcijas, cienājot izstādes apmeklētājus ar bukstiņputru un miežu dzērienu.

Biļetes, Laiks, Vieta


Izstādes buklets


Ekspozīcija