Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
Seko mums:

Riga Food iesaka
Zīmola "Rīgas miesnieks" produkcijas ražotājs pērn divas reizes palielinājis realizācijas apmērus ES valstīs

Gaļas pārstrādes uzņēmums "HKScan Latvia" (iepriekš "Rīgas miesnieks") pagājušajā gadā divas reizes palielinājis realizācijas apmērus Eiropas Savienības valstīs.

Kompānijas pārdošanas vadītājs Heino Lapiņš norāda, ka galvenie veiksmes faktori bija zīmola lojalitātes veidošana, zīmola "Rakvere" ieviešana Latvijas tirgū, lēni gatavotie produkti un uzkodas, kā arī augstas pievienotās vērtības segmentu attīstīšana atbilstoši "50/50 principam" jeb tādu produktu ražošana, kuru sastāvā ir gan gaļa, gan dārzeņi. "Uzņēmumam izdevās divkāršot eksportu uz ES valstīm, un mēs izmantojām savā labā grupas iekšējās tirdzniecības radīto impulsu Baltijā un Skandināvijā," -  tā Lapiņš.

Iepriekš minēto izdevās sasniegt par spīti tirgus izaicinājumiem, jo pērn putnu gaļas cena tirgū sasniedza zemāko līmeni pēdējā desmitgadē, bet rekordzemam cūkgaļas cenu līmenim pagājušā gada sākumā sekoja ievērojams cūkgaļas cenas pieaugums aizvadītā gada otrajā pusē, atzina "HKScan Latvia" pārdošanas vadītājs.

Lapiņš piebilda, ka aizvadītajā gadā "HKScan Latvia" darbības rezultāti bija labi. "Mūsu samaksātie nodokļi būtiski pārsniedza pārējo gaļas pārstrādes uzņēmumu maksājumus, 2016.gadā sasniedzot 6,9 miljonus eiro un ierindojot mūs sestajā vietā starp lielākajiem nodokļu maksātājiem pārtikas nozarē Latvijā," uzsvēra Lapiņš.

Viņš pastāstīja, ka kompānija pēdējā laikā ir daudz ieguldījusi ražošanā, attīstot ilgtspējīgas programmas un kļūstot par "zaļāku" jeb videi draudzīgāku uzņēmumu. "Atkārtoti lietojam ūdeni dzesēšanai, pārbūvējam katlu mājas, samazinām elektrības patēriņu," uzsvēra Lapiņš.

Šogad "HKScan Latvia" plāno turpināt investēt inovatīvās ražošanas iekārtās, lai varētu ražot produkciju ar tādām iekārtām, kādu nav nevienam citam Latvijā. Plašāku informāciju par tām kompānija plāno atklāt gada beigās, piebilda Lapiņš. Tāpat uzņēmums šogad turpinās attīstīt un stiprināt savus zīmolus - "Rīgas Miesnieks", "Rakvere", "Tallegg" un "Jelgava" un piedāvāt vairākus inovatīvus produktus, kā arī vēl vairāk uzlabot eksporta rādītājus.

"HKScan Latvia" ir dibināts 1992.gadā, un kopš 1998.gada kompānija ietilpst "HKScan" grupā. "HKScan" ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļu valstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Baltijas valstīs. "HKScan" eksportē produktus uz gandrīz 50 valstīm, liecina informācija kompānijas mājaslapā.


Publicēta: 27.06.2017 10:15
Arta Goba, LETA
Biļetes, Laiks, Vieta


Ziņas


Ekspozīcija