Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
LV ENG RUS facebook twitter
Par izstādi    |Jaunumi    |Dalībniekiem    |Apmeklētājiem    |Pasākumi    |Kontakti    |Medijiem

KULTŪRAS PROGRAMMAS STENDS

Piektdiena, 26. februāris

10.30–11.00 Izstādes atklāšana un balvas “Grāmatnieku draugs” pasniegšana
Piedalās: Latvijas Grāmatnieku ģildes, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 pārstāvji

11.00–12.00 “Varoņi un varonība Senajā Grieķijā”
Par plašu sabiedrības rezonansi izraisījušo grāmatu stāstīs tās autors Harijs Trumans.
Rīko: Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds

12.00–13.00 “Latvijas jaunā režija”
Grāmatas autore, teātra kritiķe Silvija Radzobe aicina uz sarunu par Latvijas talantīgajiem jaunajiem režisoriem un viņu izrādēm.
Rīko: Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds

13.00–14.00 Latvijas Kultūras kanons
Par kultūras vērtību kopumu un tā izzināšanu. Par pieredzi un nepieciešamību izzināt kultūras mantojumu. Teorētiķu un praktiķu sarunas.
Rīko: Latvijas Nacionālā bibliotēka

14.00–15.00 Romantiskā romāna nozīme mūsdienu sieviešu dzīvē
Saruna ar latviešu lasītājiem jau labi zināmo īru rakstnieci Lūsindu Railiju un viņas jaunā romānu cikla pirmās grāmatas “Septiņas māsas” atvēršanas svētki.
Rīko: “Apgāds Zvaigzne ABC”

15.00–16.00 No vēstures pie vēstures – ceļā uz Latvijas simtgadi
Par grāmatām “Zem LKP kupola”, “Latvijas diplomātija un ārpolitika 20. gadsimtā” un citiem vēstures tematikai veltītiem izdevumiem stāsta Voldemārs Hermanis, Inesis Feldmanis, Antonijs Zunda.
Rīko: apgāds “Jumava”

16.00–17.00 21.11. Zolitūdes “Maxima”: traģēdijas sociālekonomiskās cēloņsakarības un sekas
Rakstnieka un žurnālista Imanta Liepiņa jaunās grāmatas (“Nāvējošie gaisa dārzi”) atvēršana un diskusija par objektīvo un subjektīvo skatījumu literatūrā.
Rīko: izdevniecība “Dienas Grāmata”

17.00–18.00 Astroloģijas dažādie aspekti – no mīlestības līdz biznesam
Piedalās praktizējoši astrologi, grāmatu autori Juris Biršs, Māra Ošuroka, Andris Račs.
Rīko: apgāds “Jumava”


Sestdiena, 27. februāris

10.00–11.00 “Mātes piens” ikvienam
Tikšanās ar romāna autori Noru Ikstenu, redaktori Gundegu Blumbergu un izdevēju Daci Sparāni-Freimani.
Rīko: izdevniecība “Dienas Grāmata”

11.00–12.00 “Debess aiztur elpu”
Vēsturisko romānu autoru tandēms, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, par savu jaunāko veikumu – sarežģīto laikposmu no 1918. līdz 1921. gadam, mūsu valsts tapšanu un atsevišķu cilvēku lomu tajā. Saruna, fragmentu lasījumi, lasītāju viedokļi.
Rīko: “Apgāds Zvaigzne ABC”

12.00–13.00 “Piķis un zēvele jeb latvju biznesa nacionālās īpatnības”
Pazīstamā radiožurnālista Dzintara Tilaka humoristiskais romāns ar nelielu fantastisku piesitienu. Saruna par literatūru, humoru, biznesu un dzīvi.
Rīko: “Apgāds Zvaigzne ABC”

13.00–14.00 “Mēs – pasaules klaidoņi”
Stāstos par topošo grāmatu – veltījumu Jānim Vaišļam – dalīsies Pēteris Strubergs, Mārtiņš Šics un citi dēkaiņu cilts pārstāvji.
Rīko: apgāds “Jumava”

14.00–15.00 Neērtās patiesības ar Otto Ozolu
Gada skarbākā diskusija “Eiropa un Latvija – sabruks vai izturēs?”. Otto Ozols pret ANO Starptautiskās Migrācijas organizācijas ekspertu Ilmāru Mežu un LU Teoloģijas fakultātes dekāni Daci Balodi.
Rīko: izdevniecība “Lauku Avīze”

15.00–16.00 20. gadsimta izcilie stila meistari un izaicinājumi viņu tekstu tulkošanā
Literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis uz diskusiju par Selīna, Luisa Martina Santosa, Roberto Bolanjo un Marsela Prusta darbu tulkošanu aicinājis Denu Dimiņu, Gitu Grīnbergu un Daci Meieri.
Rīko: “Jāņa Rozes apgāds”

16.00–17.00 “Bergs & relikviju mednieki”
Grāmatas autors, “Apgāda Zvaigzne ABC” rīkotā romānu konkursa “Nacionālais bestsellers” laureāts Arno Jundze un tās redaktors Guntis Berelis diskusijā par trillera žanru pasaules literatūrā. Vēsturnieka skatījums uz romānā attēlotajiem notikumiem, fragmentu lasījumi un konkursa žūrijas pārstāvju viedokļi.
Rīko: “Apgāds Zvaigzne ABC”

17.00–18.00 “ Музыка Адзеле” (“Atzeles mūzika”)
Ogres žurnālistes un rakstnieces Natālijas Ketneres dokumentālais romāns krievu valodā par kādas Gaujienas novada dzimtas vēsturi – unikāli dokumenti, fotogrāfijas, leģendas un aculiecinieku atmiņas.
Rīko: autore Natālija Ketnere


Svētdiena, 28. februāris

11.00–12.00 “Daugavpils teātris”
Teātra kritiķe, mākslas zinātniece Silvija Geikina dalīsies domās par apjomīgo monogrāfiju “Daugavpils teātris”, kas veltīta vienīgajam teātrim Austrumlatvijas reģionā. Atvēršanas svētkos Rīgā tiek aicināti piedalīties aktieri, režisori, grāmatas redaktori.
Rīko: apgāds “Mansards”

12.00–13.00 “Hernhūtiešu meitas”
Vecpiebalgas sieviešu likteņiem 19. gadsimta beigās veltītā romāna atvēršanas svētki. Tikšanās ar autori Ingunu Baueri, Vecpiebalgas tautas teātra aktieriem, mūziķiem, bibliotēku darbiniekiem.
Rīko: “Apgāds Zvaigzne ABC”

13.00–14.00 Par dzīvi, literatūru bērniem un pieaugušajiem un mazliet – par Ukrainu
Ukrainas bērnu mīļākās grāmatu sērijas autors Tarass Prohasko un tulkotāja Māra Poļakova par to, kā ievērojama ukraiņu literāta dzīvē darbi pieaugušajiem sadzīvo ar 13 maziem kurmēniem.
Rīko: “Jāņa Rozes apgāds”

14.00–15.00 “Nezināmā Latvija”
Eiropā dižākie koki, Baltijā lielākā ala, dziļākais ezers, noslēpumainās peldošās salas... Par visu, ko vēl nezinām par Latviju, stāsta Guntis Eniņš.
Rīko: izdevniecība “Lauku Avīze”

15.00–16.00 “PRETĪ” – 3D māksla uz ekrāna
Tukuma Literātu un mākslinieku apvienības filma “Pretī” radīta īpaši pirmajām apvienotajām Kurzemes Mākslas un dzejas dienām, kas notika 2014. gadā Tukumā. Kurzemes mūsdienu dzejnieku Maijas Laukmanes, Andras Manfeldes, Andra Akmentiņa, Gvido Drages, Sandras Vensko, Ievas Samauskas u. c. dzejas kolāža Aijas Dzērves un Arta Robežnieka lasījumā, ilustrēta ar novada mākslinieku Andreja Ģērmaņa, Ulda Zemzara, Alberta Pauliņa, Olitas Gulbes, Andra Vītola un Annas Heinrihsones gleznām un apdvēseļota ar Ģirta Pavēņa un Latvītes Podiņas suģestējošo mūziku.“MILLILI” BĒRNU IZKLAIDES ISTABA

Piektdiena, 26. februāris

15.00–16.00 “Ucipuci meklē mājas”
Iepazīšanās ar Zanes Zustas veidoto inovatīvo grāmatu – rotaļlietu, kur tekstu un ilustrācijas papildina arī leļļu teātris ar papīra lellēm.


Sestdiena, 27. februāris

11.00–12.00 Par supergovi Fantāziņi un suņuku Rufi
Autori Arvīds un Elīza Deģi un dziedātājs Āris Ziemelis iepazīstina ar pārsteigumiem pilnu grāmatu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Grāmatas “Rufis atrod mājas” autore Māra Jakubovska iepazīstina ar savu jaunāko grāmatu “Rufis iet dzīvē” un tās galveno varoni.
Rīko: apgāds “Jumava”

12.00–13.00 “Nāc, kur deguns rāda!”
Ilgi gaidītā atkaltikšanās ar bērnu iemīļotajiem varoņiem – žurkulēniem Koko un Riko un viņu jauno piedzīvojumu autori Eviju Gulbi un mākslinieci Lindu Lošinu.

13.00–15.00 Bērnu grāmatu karuselis visu vecumu braucējiem
Tikšanās ar apgāda “Pētergailis” jaunāko bērnu grāmatu autoriem Inesi Pakloni, Māri Runguli, Ievu Samausku, Ingunu Cepīti, Juri Zvirgzdiņu. Klaigāsim kopā, atverot Ievas Samauskas “Skaļo klasi”, un piedalīsimies spēlē, atverot Jura Zvirgzdiņa un Ingunas Cepītes “Cekulaina zīle dzied. Stāsti par Rīgas vēsturi”.
Rīko: apgāds “Pētergailis”

15.00–16.00 Sveicināti! Pireta Rauda atkal ir klāt!
Slavenās igauņu rakstnieces Piretas Raudas jaunākās grāmatas “Princese pa pastu” atvēršanas svētkos piedalās autore, tulkotāja Maima Grīnberga un redaktore Inese Zandere.
Rīko: “Liels un mazs”


Svētdiena, 28. februāris

11.00–12.00 “Savādā pasaule”
Normunda Beļska jaunās grāmatas fragmentu lasījumi un bērnu vokālā ansambļa “Knīpas un knauķi” priekšnesumi.
Rīko: apgāds “Jumava”

12.00–13.00 Zīmējumu pasaulē
Mākslinieces Agijas Stakas meistardarbnīca visai ģimenei: mazajiem – zīmēšanas meistarklase, lielajiem – iespēja harmonizēt sevi, darbojoties ar mākslinieces jauno krāsojamgrāmatu.

13.00–14.00 “Čarlīnes deguns”
Bērnu rakstnieces Ievas Samauskas jaunākās grāmatas atvēršanas svētkos piedalās autore, māksliniece Ieva Jurjāne un redaktore Inese Zandere.
Rīko: “Liels un mazs”

14.00–15.00 Gatavosim “Runča vakariņas”
Jautro bērnu grāmatu pārlapos autore Ruta Svaža, mākslinieks Dāvis Ozoliņš un jaunie lasītāji.
Rīko: apgāds “Mansards”Liels notikums

Sergejs Loiko, godalgotais "Los Angeles Times" žurnālists un fotogrāfs svētdien, 28.februārī no plkst. 11:00 līdz 12:00 viesosies "Latvijas Grāmatu izstādē 2016".

Mums vārdi virknējas grāmatās.

Iesaka

Rīko