Jaunais trafarējums un ceļu satiksmes drošības padomi – Valsts policija izstādē “Auto 2019”


Šogad Valsts policija piedalīsies izstādē “Auto 2019”, kur visu trīs dienu garumā, no 12. līdz 14. aprīlim, piedāvās apmeklētājiem klātienē apskatīt jauno policijas transportlīdzekļu trafarējumu. Tāpat apmeklētāji varēs iegūt noderīgas zināšanas par drošību ceļu satiksmē.


Apmeklējot Valsts policijas stendu, būs iespēja ne tikai aplūkot jauno trafarējumu, bet arī iegūt papildu zināšanas par rīcību situācijās, ja notiek sadursme ar meža zvēriem. Tāpat jaunajiem vecākiem būs iespēja iegūt noderīgu informāciju par pareizu bērnu autosēdeklīša piesprādzēšanu, kā arī izmēģināt to mūsu inspektoru pavadībā. Arī mazajiem atvasēm būs iespēja iesaistīties aktivitātēs – no kartona varēs izlocīt savu policijas auto jaunā trafarējuma krāsās.

Atgādinām, ka kopš aizvadītā gada 12. novembra Valsts policijas transportlīdzekļu jaunais trafarējums oficiāli iekļauts Valsts standartā. Tas nozīmē, ka jau šobrīd ar šādiem transportlīdzekļiem Valsts policija veic policejiskās funkcijas, pilnvērtīgi rūpējoties par iedzīvotāju drošību kā ceļu satiksmes jomā, tā reaģējot uz ikdienas izsaukumiem. 

Jaunais trafarējums ir tapis Valsts policijai sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Tā pamatā ir moderns dizains, funkcionalitāte un redzamība kā diennakts gaišajā, tā tumšajā laikā un arī pasliktinātas redzamības apstākļos. Dizains it tapis, iedvesmojoties no nacionālās identitātes simboliem. Stilizētā veidā tajā iestrādāta Daugavas straumes kustība un dinamika, kas simbolizē virzību uz priekšu nākotnē. Stilizēti atainota arī Laimas zīme jeb Laimas slotiņa, kas simbolizē mūžību un ritmu, kā arī ir veiksmes, svētības un laimes simbols.

Valsts policijas jaunais trafarējums operatīvajam transportam tiks pārmainīts pakāpeniski, turpmāko trīs gadu laikā to nomainot pilnībā. Tiekamies izstādē!