BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

TOP 9 lietas, ko darīt “Balttour 2019”

Jau no šodienas līdz pat svētdienai, 3. februārim, Ķīpsalā norisinās Baltijas vērienīgākais tūrisma notikums – izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”.

Iegādājies ceļojumus!
Jau sen sapņo par atvaļinājumu Turcijā, Vjetnamā, Šrilankā vai Seišelu salās? Tad visizdevīgākos ceļojumus un sen kārotos galamērķus atrodi “Balttour 2019”! Visi lielākie tūrisma operatori un aģentūras ik gadu savus karstākos piedāvājumus prezentē tieši Ķīpsalā. Visa pasaule kā uz delnas!

Izbaudi gruzīnu viesmīlību!
Gruzīnu tautas viesmīlību varēs sajust izstādē-gadatirgū “Balttour”, kur pēc neilga pārtraukuma atgriežas Gruzijas ekspozīcija. Augstvērtīgi vīni, dabas krāšņums, ievērojams kultūrvēsturiskais mantojums un apreibinoša sirsnība – tie ir tikai daži no iemesliem, kāpēc paviesoties saulainajā valstī! Nāc uz Ķīpsalu un uzzini vairāk par Gruziju.

Izmēģini ko jaunu!
Iemācies rakstīt ar tinti, iepazīsti ādas apstrādi un dabīgās kosmētikas tapšanas ceļu, iemācies gatavot ziepes, atklāj veļas gludināšanas noslēpumus, pagatavo garšvielu maisījumu, pārbaudi savu līdzsvaru…. Dodies uz “Balttour” halli “Apceļo Latviju!”, kur vairākās ekspozīcijās varēsi izmēģināt spēkus dažādās amata prasmēs, spēlēs un aktivitātēs!

Izgaršo nacionālos labumus!
Kā garšo profitroļi? Ko var pagatavot no bērzu sulas? Kādus gardumus sarūpējuši pašmāju un ārzemju uzņēmumi? Nāc uz Ķīpsalu no 1. līdz 3. februārim un izbaudi gastronomiskos labumus no visas pasaules!

Apceļo Latviju jau Ķīpsalā!
Jau izstādē ikvienam būs iespēja, izmantojot virtuālās realitātes brilles, paviesoties izcilās dabas vietās Balvu, Kārsavas, Baltinavas un Rugāju novadā un izstaigāt Lubāna mitrāja teritorijā esošās Ičas upes pļavas un Bērzpils kultūrvēsturiskās vietas, uzkāpt Numernes skatu tornī, atklāt īpaši aizsargājamo Motrīnes ezeru un apskatīt staltbriežu ganāmpulku “Mežsētās”, kas atrodas Pededzes upes palieņu pļavās. Savukārt 1. februārī varēs iejusties Pāvilostas zvejnieku ādā un, uzliekot 3D brilles, doties nēģu zvejā Sakas upē vai uz lielā zvejas kuģa reņģu zvejā.

Atpazīsti talismanus!
Izstādes otrajā dienā, 2. februārī, plkst. 11.00 norisināsies teatralizēta parāde, kurā varēs sastapt dažādus Zemgales talismanus un simbolus. Būs gan alnis, kas šogad pasludināts par Latvijas gada dzīvnieku, gan lauva, Laimes lācis, lūsis, sniegavīrs un sams. Vai zini, kurai pilsētai katrs ir raksturīgs? Nāc uz Ķīpsalu un noskaidro!

Pielaiko suitu drānas!
Vēlies sajusties kā līgava un līgavainis? Alsungas ekspozīcijā varēs ne tikai redzēt ierastos suitu ikdienas un kāzu tērpus, bet arī tos pielaikot. Turklāt par tērpu izgatavošanu labprāt pastāstīs suitu amatniecības un mākslas telpas “Rija” darbinieki. Sajust īstenu suitu garu varēs 2. februārī plkst. 15.00, kad Ķīpsalā varēs aprunāties ar “Suitu sievām” un “Suitu vīriem”, bet muzikālu atmosfēru radīs “Suitu dūdenieki”.

Atklāj kaimiņus!
Šogad izstādē-gadatirgū “Balttour” piedalās īpaši kupls dalībnieku skaits no Lietuvas un Igaunijas. Ikviens varēs iepazīties ar jauniem un jau labi zināmiem tūrisma objektiem kaimiņvalstīs, aktīvās atpūtas iespējām, kā arī iegādāties spa piedāvājumus par īpašām cenām!

Aplūko priekšnesumus!
Interesanti būs gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem, jo gan dalībnieku ekspozīcijās, gan uz skatuves hallē “Apceļo Latviju!” visās trīs izstādes dienās notiks dažādas aktivitātes. Varēs vērot tradicionālās īru un indonēziešu dejas, baudīt pašmāju mākslinieku priekšnesumus, kā arī satikt Loti un Izgudrotāju ciemata iedzīvotājus, kuri 2. un 3. februārī piedalīsies izrādē “Svarīga vēstule”! To varēs vērot “Lotes zemes” ekspozīcijā.

Kā zināms, no 1. līdz 3. februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”. Izstādes hallē “Apceļo Latviju!” par jaunākajiem tūrisma piedāvājumiem informēs visu Latvijas reģionu pārstāvji. Savukārt hallē “Atklāj pasauli!” ikviens varēs uzzināt par aktuālākajiem tūrisma objektiem dažādās pasaules valstīs, izveidot savus maršrutus un gūt vērtīgus padomus veiksmīgākai ceļošanai. Apmeklētāji varēs iepazīt un iegādāties ceļojumus uz galamērķiem teju 200 valstīs. Vienuviet – labas cenas, plaša izvēle, lieliska atmosfēra! Vairāk: www.balttour.lv

Izstādi-gadatirgu “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Seko līdzi jaunumiem: www.balttour.lv un www.facebook.com/balttour

Darbalaiks:
1. februārī 10.0–13.00 (Profesionāļu laiks)
1. februārī 13.00–18.00
2. februārī 10.00–18.00
3. februārī 10.00–17.00

Biļešu cenas:
Ieejas biļete – 6 EUR
Skolēniem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot apliecību) – 4 EUR
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 bērns vai 1 pieaugušais un 2 bērni) – 12 EUR, vairāk bērnu – 2 EUR par katru
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas!
Autostāvvieta – 5 EUR

Nestāvi rindā, pērc biļeti internetā: www.bezrindas.lv/lv/balttour-2019/5624/

Ja vēlies izstādi apmeklēt neierobežotu reižu skaitu, ir pieejamas PRO biļetes, kas garantē ieeju gan profesionāļu laikā (1. februārī 10.00–13.00), gan pārējā darbalaikā visās trīs izstādes dienās. PRO biļetes cena – 15 EUR.

PRO biļetes var iegādāties šeit: www.bezrindas.lv/lv/balttour-2019-pro/5627/
Top