BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

“Green Expo Riga 2018” pierāda - Latvijā ir nepieciešami zaļā dzīvesveida pasākumi

Pirmajā zaļās ekonomikas ievadpasākumā "Green Expo Riga 2018" aptuveni 300 zaļā dzīvesveida atbalstītāji apmainījās ar zināšanām, lai nākamajā Latvijas simtgadē valsts attīstība, ne vien sniegtu labklājību iedzīvotājiem, bet arī būtu saudzīga dabai un videi.

"Green Expo Riga 2018" direktors Jānis Brinkmanis norāda, ka pasākums pierādīja zaļā dzīvesveida un ekonomikas aktualitāti un palīdzēja noteikt aktuālās tēmas un formātus nākotnes zaļās ekonomikas festivāliem: “Esam gandarīti par pozitīvajām apmeklētāju atsauksmēm un ar nākošo pasākumu plānojam uzrunāt plašāku sabiedrību, uzsverot praktisko zināšanu apmaiņu un informējot gan indivīdus, gan organizācijas par iespējām un labajiem piemēriem videi draudzīga dzīvesveida īstenošanā”.

21. novembrī, visas dienas garumā apmeklētāji varēja piedalīties diskusijās par valsts politikas stratēģijas plānošanu, pārdomātu patēriņu un zero-waste (bezatkritumu) dzīvesveidu, moderno mobilitāti un velo kultūras attīstību Latvijā, atlikumu savākšanu un šķirošanu, kā arī bioekonomiku. Ar pasaules pieredzi un aktuālajām tendencēm iepazīstināja Šveices arhitekts pilsētplānotājs Rolfs Leipi (Rolf Läuppi) un beļģu izcelsmes inovators un iedvesmotājs, grāmatas “Zilā ekonomika” autors Gunters Pauli (Gunter Pauli). Uz centrālās skatuves paneļdiskusijās piedalījās vairāk kā 50 vadošie eksperti no dažādām jomām – valsts pārvaldes, nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem. Praktiskos risinājumus zaļam dzīvesveidam halles stendos un ekspozīcijās piedāvāja gandrīz 20 dalībnieki, velodromā bija iespējams izmēģināt kravas un elektrovelosipēdus, bet apmeklētāju omulīgās sarunas notika kafejnīcas zonā. Apmeklētājiem, kas ieradās ar velosipēdu, bija iespēja tos atstāt speciālā novietnē hallē. Pēc diskusijām, līdz pat 21.00 pasākums turpinājās ar Radio NABA tematiskajām intervijām, sarunām un mūziku.

Līdz šim sabiedrība ir izmantojusi dabas resursus nesaudzīgi un nerēķinoties, ka tie var beigties, tādēļ pašlaik visā pasaulē tiek meklēts jauns – zaļās ekonomikas modelis, kurā sabiedrības vajadzības un labklājība tiek nodrošināta nekaitējot videi. Lai attīstītu zaļās ekonomikas idejas Latvijā, veicinātu to ieviešanu praktiskajā uzņēmējdarbībā un veidotu Latvijas kā “zaļas” valsts tēlu, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 ar Šveices vēstniecības Latvijā, Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Pašvaldību savienības un SEB bankas atbalstu organizēja zaļās ekonomikas festivālu ievadpasākumu "Green Expo Riga 2018".

Nākošais Green Expo Riga notiks 2019. gada septembra beigās kā zaļās ekonomikas un zaļā dzīvesveida sarunu festivāls. Pasākuma pirmajā dienā aktivitātes un tēmas būs piemērotākas nozares profesionāļiem, bet otrajā dienā (sestdienā) - pasākums būs īsti priecīgs un ģimenisks! Paralēli zaļās ekonomikas un zaļā dzīvesveida festivālam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks arī mājokļa un enerģijas praktisko gudrību un tehnoloģiju izstāde.

Seko līdzi jaunumiem: www.bt1.lv/greenexporiga un www.facebook.com/greenexporiga

Top