BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Vakara zaļās sarunas ar Radio NABA

Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA papildinās zaļās ekonomikas ievadpasākumu “Green Expo Rīga 2018” programmu ar aktuālām diskusijām, muzikālām intermēdijām un reportāžām no pasākuma norises vietas. Par Radio NABA programmu gan izstāžu zālē BT1, gan radio ēterā rūpēsies zaļākie no Radio NABA raidījumiem – “Nezāle” un “Zootehnikums”.

Radio NABA no plkst. 18.00 piedāvās sarunu un diskusiju programmu, ko varēs dzirdēt arī tiešajā ēterā. Sarunas vadīs Radio Naba raidījuma “Nezāle” vadītāja Sanita Rībena un raidījuma “Zootehnikums” vadītājs Sandris Ādminis.

PROGRAMMA:
18.00 – 18.20 Kas tas ir – pārmaiņu (“zaļā”) ekonomika? Jānis Brizga (Zaļā brīvība) un Elgars Felcis (Permakultūras biedrība)
18.30 – 18.50 Vai un kā valsts var ietekmēt to, cik “zaļa” ir Latvijas lauksaimniecība? Andrejs Briedis (Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija) un Lāsma Ozola (bioloģiskā zemniece)
19.00 – 19.20 Kas ir “greenwashing” jeb kā patērētāju maldināšana degradē “zaļo” biznesu? Jana Simanovska (Ekokompetences centrs) un Santa Zarāne (Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja)
19.30 – 19.50 Kā sistēmiski (ilgtermiņā un soli pa solim) mainīt sabiedrības paradumus? Edmunds Cepurītis (Ekoskolu programma) un Inese Vaivare (LAPAS)
20.10 – 20.30 Kā pilsētplānotāji un arhitekti var radīt cilvēkam un dabai draudzīgu pilsētvidi? Oto Ozols (Pilsēta cilvēkiem), Viesturs Silenieks (veloaktīvists) un Reinis Liepiņš (arhitekts)
20.40 – 21.00 Kādi ir nišas produktu un pakalpojumu izaicinājumi un grūtības ilgtspējīgas ekonomikas kontekstā? Astrīde Rozīte (Slow Food Straupe) un Reinis Pļaviņš (Labietis)

NABA ir radio cilvēkiem, kurus interesē kas vairāk par standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā. Tā ir brīvā formāta programma, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā. Programmu var klausīties Rīgā un tās apkārtnē FM 95.8 un internetā – www.naba.lv, Latvijas radio lapā, LSM portālā un mobilajās lietotnēs.
Top