BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Lai videi draudzīgs dzīvesveids kļūst par mūsu ikdienu!

Jau 21. novembrī pirmajā zaļās ekonomikas festivālu ievadpasākumā "Green Expo Riga 2018" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā zaļās ekonomikas eksperti un zaļā dzīvesveida atbalstītāji meklēs risinājumus Latvijas ilgtspējīgai attīstībai nākamajā simtgadē. Ja arī turpmāk vēlies dzīvot zaļā Latvijā, nestāvi malā un piedalies!
“Līdz šim globālā sabiedrība ir izmantojusi dabas dotās veltes nesaudzīgi un tuvredzīgi. Pašlaik visā pasaulē tiek meklēts jauns – zaļās ekonomikas modelis, kurā sabiedrības vajadzības un labklājība tiek nodrošināta nekaitējot videi. Un arī Latvijai ir kritiski svarīgi noteikt mērķus attīstībai nākamajā valsts simtgadē, lai mūsu valstī moderna izglītība un tehnoloģijas, nišas produktu ražošana un attīstīts eksports būtu saudzīgs dabai un videi,” uzsver "Green Expo Riga 2018" direktors Jānis Brinkmanis.

21. novembrī, visas dienas garumā ikviens aicināts apmeklēt pasākumu un piedalīties diskusijās par valsts politikas stratēģijas plānošanu, pārdomātu patēriņu un zero-waste (bezatkritumu) dzīvesveidu, moderno mobilitāti un velo kultūras attīstību Latvijā, atlikumu savākšanu un šķirošanu, kā arī bioekonomiku. Jau no paša rīta uz skatuves par idejām zaļās ekonomikas attīstībai spriedīs politiķi Ilmārs Dūrītis, Edgars Tavars, Vents Armands Krauklis, Ervins Labanovskis, Kaspars Gerhards, Tālis Linkaits un Uģis Rotbergs. Šveices arhitekts pilsētplānotājs Rolfs Leipi (Rolf Läuppi) ar Latvijas ekspertiem diskutēs par moderno mobilitāti un piegāžu organizēšanu. Vairāki Dabas aizsardzības pārvaldes izvirzītie specialisti ieskicēs dabas un cilvēku sadzīvošanas problēmjautājumus. Diskusijā par pārdomātu patēriņu beziepakojuma veikala “Burka” dibinātāja Marija Sološenko un Ekodizaina kompetences centra pārstāves Ilze Neimane un Jana Simanovska runās par iepakojumu un ekomarķējumu. Zaļās idejas Latvijas jaunajai simtgadei palīdzēs radīt Vita Jaunzeme, Gunters Pauli, Vija Kilbloka u.c. Detalizētu programmu skaties www.bt1.lv/greenexporiga.

Pēc diskusijām, līdz pat 21.00 pasākums turpināsies ar Radio NABA tematiskajām intervijām, sarunām un mūziku. Sarunas vadīs Radio NABA raidījuma “Nezāle” vadītāja Sanita Rībena un raidījuma “Zootehnikums” vadītājs Sandris Ādminis. Tiešraidē tiks intervēti Latvijā labi pazīstami zaļās jomas speciālisti: Jānis Brizga, Elgars Felcis, Andrejs Briedis, Lāsma Ozola, Santa Zarāne, Edmunds Cepurītis, Inese Vaivare, Anrijs Tukulis, arhitekti un veloaktīvisti Oto Ozols, Viesturs Silenieks un Reinis Liepiņš. Noslēgumā par Latvijas garšu pārdomās dalīsies: Astrīde Rozīte, Reinis Pļaviņš, Valters Zirdziņš un Mārtiņš Barkāns.

"Green Expo Riga" noderēs iedvesmai un pieredzes apmaiņai ikvienam Latvijas iedzīvotājam zaļā dzīvesveida principu ieviešanai ikdienā, zaļās ekonomikas politikas veidotājiem, uzņēmumu vadītājiem, bioekonomikas speciālistiem, kā arī studentiem, augstskolu mācībspēkiem un zinātniekiem, skolu pārstāvjiem un zaļo jaunuzņēmumu pārstāvjiem.

"Green Expo Riga 2018" organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 ar Šveices vēstniecības Latvijā, Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Pašvaldību savienības un SEB bankas atbalstu.

Ievadforuma norises laiks - 21.novembrī:
Biļetes cena: 15.00 EUR, reģistrācija bezmaksas ieejai – mājaslapā.

Autostāvvieta un garderobe apmeklētājiem – bez maksas. Velosipēdus būs iespējams atstāt novietnē zem jumta.

Seko līdzi jaunumiem: www.bt1.lv/greenexporiga un www.facebook.com/greenexporiga
Top