BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Latvijas dizaineri domā praktiski! Pārliecinies izstādē “Design Isle 2018”

Augu laistītājs slinkajiem, griestu lampu kolekcija radošajiem, daudzfunkcionālā mēbele praktiskajiem – šie ir tikai daži no “Latvijas Dizaineru savienības balvas 2018” pieteiktajiem profesionāļu, studentu un skolēnu darbiem kategorijā “Lietu dizains”. Bet kurš uzvarēs? To uzzini jau 5. oktobrī izstādē “Design Isle 2018”.

Latvijas Dizaineru savienība (LDS) jau 11. reizi apkopo un izceļ Latvijas labākos dizaineru darbus. ““Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” šogad ieguvusi jaunu dimensiju – lielāku uzdrīkstēšanos eksperimentēt ar ekspozīcijas formu un saturu, ko varēs novērtēt arī izstādes apmeklētāji. Dizaina darbu ekspozīcija, konkursa laureātu apbalvošana, tikšanās ar dizaineriem, semināri un “dizaina ielas” ballīte būs saistoši pasākumi ikvienam, kuru interesē Latvijas dizains. Tiekamies Ķīpsalā!” aicina LDS priekšsēdētājs Miks Pētersons.

Naktslampa kā gaismas ķermenis un mācību līdzeklis – to piedāvā “AURA gaismas burti” – , kuru var ērti pārvietot un uz koka korpusa izveidot savu vārdu. Katrā epoksīda sveķu burtā ir iestrādāta LED diode, kas izgaismo burtu brīdī, kad tas saskaras ar koka pamatni. Turklāt šis ir bezvadu gaismeklis, ko var uzlādēt kā mobilo telefonu. Izveido pats savu uzrakstu!

Trīs kvadrātmetrus lielie gaismas objekti “Brīvais” patiks tiem, kuri meklē oriģinālus un neparastus gaismekļus savam dārzam. Tie ir gan liekami zālienos, gan karināmi kokos, piešķirot videi īpašu odziņu! Objekti izgatavoti no iekrāsotām stikla un bazalta šķiedrām, tumsā radot krāsu un gaismas spēles.

Apnikusi griestu lampa? Ar kolekciju “Radia” tā nenotiks, jo, līdzīgi kā puzle, lampas kupols ir saliekams no atsevišķiem elementiem. Šajā aktivitātē varēs piedalīties visa ģimene! Kupolu var izveidot gan šaurāku, gan platāku, radot interesantas ēnu un gaismas spēles. Starp citu, kolekcijas nosaukums “Radia” apzīmē rādiusus, kādos sadalīta lampas riņķa līnija.

Daudzfunkcionālā mēbele bērniem palīdzēs aizmirst bažas par to, kur likt bērna gultiņu, kad mazulis jau izaudzis. Viegli un ērti transformējamo gultu pēc bērna pieaugšanas var pārveidot par rotaļlietu kasti, grāmatu plauktu vai glabātavu galda spēlēm un citām mantām. Mēbeles ir izgatavotas no oša masīvkoka, finierēta lokanā saplākšņa, bet apdarē izmantoti bērna veselībai nekaitīgi materiāli.

Ja ikdienas steigā aizmirsti aplaistīt telpaugus, tad šis izgudrojums ir tieši tev! Augu laistītājs sastāv no statīva un divlitrīgiem ūdens maisiem, no kuriem iziet caurules, kas ar pašteci nodrošina augsnes konstantu mitrināšanu. Par pārlaistīšanu nebūs jāuztraucas, jo ūdens tecēšanas intensitāti var regulēt. Galvenais – ieliet ūdeni polietilēna maisiņā!

Beidzot tu vari piepildīt sava bērna sapni uzbūvēt māju! Modulāri transformējamā bērnu māja radīta no saplākšņa plātnēm, un tās apdare ķīmiski izturīga pret apkārtējās vides faktoriem. Izjaucami un savienojami fragmenti dos iespēju atvasei pārveidot telpu pēc sirds patikas!

Tagad bērniem vecumā no trīs gadiem ir radošs risinājums – “Sildlelles”, kas atvieglos iemigšanas procesu un padarīs to patīkamāku. Tās darinātas dažādu zvēru formās un veidotas no trikotāžas, porolona, sintepona un ķiršu kauliņiem. Lelli var uzsildīt mikroviļņu krāsnī, un tā saglabā siltumu līdz pat 40 minūtēm.

Šie un citi profesionāļu, studentu un skolēnu darbi būs apskatāmi no 5. līdz 7. oktobrim izstādē “Design Isle 2018”, taču laureātu oficiālā apbalvošanas ceremonija notiks piektdien, 5. oktobrī, plkst. 11.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Savukārt uz “dizaina ielas” ballīti ikviens interesents ir aicināts sestdien, 6. oktobrī, plkst. 16.45.

Dizaina darbi konkursam “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” ir pieteikti šādās kategorijās: “Lietu dizains”, “Ārtelpu (vides) dizains”, “Interjera dizains” un “Saziņas dizains”, un šī gada tēma ir “Zīmes dizains”. Augstskolu studenti iesniedza darbus arī kategorijā “Dizaina pētniecība”.

Izstādē “Design Isle 2018” vienviet varēs apskatīt ne tikai LDS konkursam pieteiktos darbus, bet arī citu profesionāļu un jauno uzņēmumu darinājumus. Vienlaikus notiks arī izstāde “Baltic Furniture 2018”, kurā varēs aplūkot jaunākās mēbeļu kolekcijas, tendences interjera iekārtojumā un saņemt padomus, kā atsvaidzināt savu mājokli.

“Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību.

Sekot līdzi jaunumiem var arī mājaslapā www.mebelesundizains.lv vai sociālajos tīklos www.facebook.com/izstade.designisle un www.instagram.com/design_isle!

Izstādes darbalaiks:
5. un 6. oktobrī 10.00–19.00
7. oktobrī 10.00–17.00

Top