BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Jau rīt un parīt Ķīpsalā izstāde “PetExpo 2018”!

Jau šajās brīvdienās, 17.–18. martā, Ķīpsalā notiks mājdzīvnieku izstāde “PetExpo 2018”, kurā varēs apskatīt dažādus lielus un mazus mājas mīluļus – sākot no pasaulē mazākās poniju šķirnes pārstāvjiem un tarantuliem līdz pat alpakām un rekordlielo ragu īpašniekam – āzim Jānim!

Pabaro pasaulē mazāko poniju!
Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar ponijiem. Katrs pats varēs piedāvāt burkānu vai grauzdiņu pasaulē mazākās poniju sugas pārstāvim – Šetlandes mini ponijam. Turklāt bērniem, sākot no 1,5 gada vecuma, būs unikāla iespēja pavizināties kāda jātnieku kluba “Mežezeri” ponija mugurā! Turklāt jebkurš varēs saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem ne tikai par ponijiem, bet arī par zirgiem.

Satiec lauku sētas iemītniekus!
No “Trušu pilsētiņas” uz izstādi “PetExpo 2018” atbrauks ne tikai mīļie un pūkainie truši, bet arī citi lauku sētas iemītnieki – pīles, zosis un smukās vistiņas, kuras ir raibas kā Lieldienu oliņas. Apmeklētāju sajūsmas pilnus skatienus gaidīs arī gailis Zeltiņš ar savu pavadošo septiņu gaiļu kori un āzis Jānis, kurš dižosies ar saviem rekordlielajiem ragiem!

Uztaisi pašbildi ar alpaku!
Vai zināji, ka alpakas ir kamieļu dzimtas zālēdāji un ka no tām var iegūt ļoti maigu vilnu? Izstādē par šiem dzīvniekiem varēsi uzzināt vēl vairāk, turklāt tās varēs ne tikai apskatīt, bet arī pataustīt to kažoku, lai pārliecinātos, cik tas ir mīksts. Ļaujieties priekam, ko sniedz šo dzīvnieku klātbūtne, un varbūt jums sanāks kopīgs selfijs!

Izpēti zirnekļus un čūskas!
Viens būs sajūsmā, bet cits noskurināsies, ieraugot mazos viesus no Lietuvas posmkāju zoodārza “Insektariumas”. Būs vairāk nekā 20 dažādu sugu tarantuli jeb putnu zirnekļi, čūskas un ķirzakas, vardes un gliemeži, kā arī zarkukaiņi, dievlūdzēji, skorpioni, prusaki un daudzkāji. Ar dažiem baisajiem radījumiem varēs nofotografēties, turklāt gan pieaugušie, gan bērni varēs aptaustīt un ar lupu izpētīt čūsku un lielo zirnekļu nomestās ādas.

Apskati arī putniņus, šinšilas un pat planētājkuskusu!
Vienuviet būs mājas baloži, kanārijputniņi, svītrainās amadinas, viļņainie papagaiļi, smējējūbele un arī zaļspārnīši, kurus sauc par mīļputniņiem un nešķiramajiem, jo tēviņš ar mātīti visu laiku ir kopā un viens otru apčubina. Līdzās šiem krāšņajiem putniem audzētavas “Putnu impērija” ekspozīcijā varēs apskatīt arī mazos mīļdzīvniekus – jūrascūciņas un šinšilas, mājas peles, žurciņas un degu, kā arī mājas sesku un pat mazo planētājkuskusu.

Vēro grūmeru sacensības!

“PetExpo 2018” pirmajā dienā, 17. martā, notiks kas līdz šim nebijis – pirmo reizi Latvijā norisināsies starptautiskās grūmeru jeb suņu frizieru sacensības. Frizieri sacentīsies četrās kategorijās. Modeļu lomā iejutīsies pūdeļi, seteri, kokerspanieli, bišoni, šnauceri, terjeri un arī suņi bez ciltsrakstiem. Dodies uz Ķīpsalu, vēro sacensības, uzzini, kā strādā grūmeri, un ieraugi rezultātu pirms un pēc! Būs iespaidīgi!

Apskati vēl vairāk suņu un kaķu!
Divās izstādes dienās par labākā titulu Ķīpsalā sacentīsies gandrīz 4000 suņu no 16 valstīm – kopā 236 šķirnes. Savukārt kaķu mīļi varēs vērot sacensības, kurās piedalīsies kopumā vairāk nekā 400 kaķu – to vidū būs 34 dažādas šķirnes. Ikviens ieraudzīs ko jaunu, jo starp populārajām un labi zināmajām šķirnēm būs arī retu šķirņu suņi un kaķi. Turklāt Jauno Hendleru skolas stendā īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem, kuri vēlas apgūt prasmi, kā piedalīties izstādēs ar suni.

Iepērcies izdevīgi!
Ja vēlies iegādāties savam mīlulim jaunu guļvietu, kakla siksniņu un pavadu, rotaļlietas, apģērbu, barību, vitamīnus, šampūnu vai vēl ko citu, tad dodies uz “PetExpo 2018” un iepērcies izdevīgāk! Plašu zoopreču klāstu piedāvās “Royal Canin”, “Eukanuba”, “Beaphar”, “Eugesta un partneri”, “Vanilly”, “Birma pets”, “Zooserviss”, “Magnum Veterinārija” un citi. Turklāt pašmāju zīmols “Unusi” piedāvās brīvā laika apģērbus nevis suņiem, bet gan viņu saimniekiem.

Ar plašāku izstādes piedāvājumu un pasākumu programmu var iepazīties izstādes mājaslapā: www.petexpo.lv un Facebook.com lapā: www.facebook.com/petekspo.lv/.

Izstādi “PetExpo” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju “Felimurs”. Suņu izstāžu sponsors – “EUKANUBA”, kaķu izstāžu sponsors – “ROYAL CANIN”.

Norises vieta un laiks:
17. un 18. martā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

Ņem vērā!
Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļetes:
Pieaugušajiem – 5,50 EUR
Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,00 EUR
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Ģimenes biļete – 13,00 EUR
(2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni;
vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu)
Autostāvvieta – 4,00 EUR

Jau šobrīd biļetes var iegādāties internetā:
www.bezrindas.lv/lv/izstades/
Top