BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Pirmo reizi Latvijā notiks starptautiskas grūmeru sacensības!

Jau 17. martā Ķīpsalā durvis vērs mājdzīvnieku izstāde “PetExpo 2018”, kurā pirmo reizi notiks starptautiskās grūmeru jeb suņu frizieru sacensības. Dodies uz izstādi, vēro aizraujošo konkursu un salīdzini modeļa izskatu pirms un pēc! Rezultāti būs iespaidīgi!

“Rietumeiropā grūmings ir kļuvis ļoti populārs un iecienīts – cilvēki arvien vairāk savus mīluļus uztic profesionāļiem, lai suņa frizūra būtu gan skaista, gan ērta mājdzīvniekam. Pozitīvi, ka pēdējos gados suņu frizieru pakalpojumi kļūst arvien pieprasītāki arī Latvijā, jo frizēt var un vajag ne tikai šķirnes suņus,” stāsta Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) prezidente Vija Klučniece.

Latvijā pirmajās starptautiskajās suņu frizieru sacensībās Ķīpsalā piedalīsies 16 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas, Francijas, Ukrainas un citām valstīm. Frizierus vērtēs kompetenta žūrija no Spānijas un Beļģijas.

Sacensības norisināsies četrās kategorijās: “Plūcamie suņi” – tiks frizēti šnauceri un terjeri, “Cērpamie suņi” – modeļu lomā iejutīsies pūdeļi, seteri, kokerspanieli un bišoni, “Kreatīvais griezums” – šajā kategorijā šķirnei nav nozīmes, frizieri izpaudīsies pilnīgi radoši un rādīs visu, ko prot, kā arī kategorijā “Šķirnei atbilstošs griezums”, kur jāizveido konkrētas šķirnes standarta griezums.

Suņu frizēšana nav tikai šķirnes suņu greznumlieta!

Līdzīgi kā cilvēkiem arī daudziem suņiem matu griezums ir regulāri jāatjauno, lai tie netraucētu un nekristu acīm priekšā. Savukārt svarīgiem pasākumiem tiek veidotas īpašas frizūras – arī suņiem. “Ir šķirnes, kurām teju obligāti regulāri ir nepieciešams saīsināt spalvu, ir tādas, kurām ir strikti noteikti griezumu standarti, tomēr grūmings nav paredzēts tikai šķirnes suņiem,” stāsta viena no “Suņu centra BIS” vadītājām Jeļena Tokareva un piebilst, ka arī 17. martā grūmeru sacensībās modeļu lomā iejutīsies ne tikai šķirnes suņi.

Jeļena Tokareva uzsver, ka uz salonu tiek vesti ne tikai šķirnes suņi, kuri gatavojas sacensībām. Ļoti bieži tiek frizēti arī suņi bez ciltsrakstiem, jo šķirne nav noteicošais, lai rūpētos par mīluļa veselību un koptu ārieni. Viņa atklāj, ka visai bieži pie friziera tiek vesti suņi, kurus cilvēki ir paņēmuši no patversmes, – šajos gadījumos nav runa par friziera apmeklējumu kā skaistuma procedūru, bet gan kā higiēnas pasākumu, kas ietver mazgāšanu, ķemmēšanu un sakopšanu. Turklāt grūmerim ir jāpārzina suņa ķermeņa uzbūve, lai to nesavainotu, un arī jānovērtē ādas stāvoklis – vai nav kādi pušumi, izaugumi un apsārtumi.

“Grūmeru darbā vissmagākais ir strādāt ar suņiem, kuri baidās no friziera pieskārieniem un kļūst agresīvi, jo jau no mazotnes nav pie tā radināti. Sakopts suns kļūst priecīgāks un bieži vien šķiet atvieglots, tāpēc aicinu jau kucēnu radināt pie ķemmēšanas, mazgāšanas, fēna gaisa plūsmas, kā arī pie pieskārieniem purniņam, astei, austiņām,” iesaka Jeļena Tokareva.

Starptautiskais grūmeru konkurss notiks “PetExpo 2018” pirmajā dienā, 17. martā, no plkst. 10.00 līdz 18.00. Ikviens interesents ir aicināts vērot sacensības, lai uzzinātu, kā strādā grūmeris, un ieraudzītu rezultātu pirms un pēc!

Izstāde “PetExpo 2018” Ķīpsalā notiek divas dienas – 17. un 18. martā. Līdzās suņiem, kaķiem, dažādiem šoviem un paraugdemonstrējumiem apmeklētāji varēs apskatīt arī citus mīļdzīvniekus – trušus, ponijus, alpakas, vistas, gaiļus, kazas, āžus, zirnekļus, vardes, ķirzakas, čūskas un vēl daudzus citus. Neizpaliks arī plašs zooindustrijas preču un pakalpojumu piedāvājums! Uzzini vairāk: www.petexpo.lv

Izstādi “PetExpo” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju “Felimurs”. Suņu izstāžu sponsors – “EUKANUBA”, kaķu izstāžu sponsors – “ROYAL CANIN”.

Seko “PetExpo” jaunumiem Facebook.com:
www.facebook.com/petekspo.lv/

Norises vieta un laiks:
17. un 18. martā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

Ņem vērā!

Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļetes:
Pieaugušajiem – 5,50 EUR
Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,00 EUR
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja ir bez maksas!
Ģimenes biļete – 13,00 EUR
(2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni;
vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu)
Autostāvvieta – 4,00 EUR

Nestāvi rindā – pērc biļeti internetā: www.bezrindas.lv/lv/izstades/
Top