BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Izstādes “Skola” apmeklējums turpina pieaugt!

25. februārī Ķīpsalā noslēdzās 24. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2018”, kur uzzināt par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs bija ieradušies vēl vairāk interesentu nekā pērn – trīs dienu laikā kopā 20 752 apmeklētāji.

Izstādē piedalījās 140 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Dānijas, Šveices, Nīderlandes, Krievijas, Austrālijas, Kanādas un ASV. Pirmoreiz “Skolā” bija pārstāvēta arī Uzbekistāna.

Visas izstādes dienas, no 23. līdz 25. februārim, apmeklētāji aktīvi interesējās par Latvijas un ārvalstu augstskolu, tehnikumu, mācību centru un citu mācību iestāžu piedāvājumu. Apmeklētāji meklēja arī informāciju par interešu izglītību, svešvalodu un dažādu mācību kursu piedāvājumu, kā arī valodu un atpūtas nometnēm. Savukārt pedagogi, atbildīgās personas un vecāki izmantoja iespēju iepazīties ar jaunākajiem mācību palīglīdzekļiem, skolēnu mēbelēm un formas tērpiem.

Jaunieši aktīvi izmantoja iespēju klātienē iztaujāt studentus un mācībspēkus par jaunajām studiju programmām, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm. Tāpat jaunieši ļoti aizrautīgi iesaistījās dalībnieku piedāvātajās aktivitātēs un izmantoja iespēju iemēģināja roku dažādās profesijās.

„Jaunieši kļūst mērķtiecīgāki – jau iepriekš rūpīgi iepazīstas arī dalībnieku piedāvājumu un saplāno izstādes apmeklējumu. Tāpat aizvien vairāk izstādi apmeklē arī 7. un 8. klašu skolēni un to vecāki, lai iepazītos ar dažādām profesijām un jau laikus saprastu, kur tālāk mācīties pēc pamatskolas,” norāda izstādes „Skola” vadītājs Valts Jirgensons.

Kā ik gadu, līdzās izstādes ekspozīcijai notika arī izglītojoši un iedvesmojoši pasākumi. Ļoti liela jauniešu atsaucība bija par Rīgas Valsts tehnikuma rīkoto konferenci “Esi līderis!”. Savukārt iespēju apmeklēt izglītojošus seminārus un lekcijas izmantoja arī vecāki un pedagogi.

Paldies visiem “Skola 2018” dalībniekiem par ieguldīto darbu, veidojot izstādi saturiski bagātu, profesionālu un noderīgu!

Uz tikšanos 25. gadu jubilejas izstādē nākamgad – no 1. līdz 3. martam!

Top