BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Jau ceļā pie lasītājiem – „Latvijas Grāmatu izstādē 2018”!

Trīs dienas – no 23. līdz 25. februārim – „Latvijas Grāmatu izstādē 2018” Ķīpsalā varēs tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām.

Lieliskas grāmatas lieliskiem lasītājiem “Latvijas Grāmatu izstādē 2018” piedāvās visi nozīmīgākie Latvijas grāmatizdevēji: “Zvaigzne ABC”, “Jānis Roze”, “Jumava”, “Pētergailis”, “Latvijas grāmata”, “Latvijas mediji”, “Kontinents”, “Madris”, “RaKa”, “Avots”, “Upe”, “Mansards”, “Dienas grāmata”, “Liels un mazs”, “Annele” un citi. Turklāt dalībnieku ekspozīcijās būs ne tikai plašs gāmatu piedāvājums visdažādākajām lasītāju gaumēm, bet notiks arī virkne interesantu pasākumu.

Daudzpusīga kultūras programma
Par godu Latvijas simtgadei „Latvijas Grāmatu izstāde 2018” aicina baudīt vēl nebijuši plašu un daudzpusīgu izstādes kultūras programmu – trīs dienās Ķīpsalā notiks 101 pasākums. Vienlaikus visu izstādes laiku darbosies piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, Rakstnieku viesistaba, Jautrā lasītava, Uzvediba.lv darbnīcas un Grāmatu maiņas punkts.

Bestselleru autori uz Lielās skatuves
Uz Lielās skatuves interesenti varēs piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar rakstniekiem un klausīties autoru priekšlasījumus. 23. februārī izstādē viesosies pasaulē bestsellera statusu ieguvušās grāmatas “Klusums trokšņa laikmetā” autors Ērlings Kage (Erling Kagge). Vēl izstādes pirmajā dienā uz Lielās skatuves notiks Filipa Rufa (Philip Ruff) grāmatas “Pa stāvu liesmu debesīs” angļu versijas “A Towering Flame” publicitātes izdevuma atvēršana. 24. februārī uz Lielās skatuves tiksies latviešu detektīvu autori, savukārt 25. februārī notiks Viktora Šklovska grāmatas “Sentimentāls ceļojums. Atmiņas, 1917–1922” atvēršana.

Iemīļotie grāmatu autori Rakstnieku viesistabā
Omulīgi iekārtotajā Rakstnieku viesistabā izstādes apmeklētāji varēs aprunāties ar iemīļotajiem grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus. Šogad tajā viesosies dzejniece Māra Zālīte, žurnāliste Dace Judina, latgaliešu dzejnieks Raibīs, modes un stila lietpratēja Žanna Dubska, arhitekts Juris Monvīds Skalbergs un citi sabiedrībā labi zināmi cilvēki.

Aizraujošas aktivitātes Jautrajā lasītavā
“Latvijas Grāmatu izstādē 2018” būs arī daudzpusīga pasākumu programma pašiem vērīgākajiem un uzticamākajiem grāmatu draugiem – bērniem. Jautrajā lasītavā varēs satikt bērnu grāmatu autorus un varoņus, piemēram, Rūbiju, mazo Mulu, pūķi Kokosriekstu. Bērni varēs spēlēt attīstošās spēles, piedalīties aizraujošos konkursos, iepazīties ar galda kultūras principiem Irmas Kalniņas labo manieru meistarklasē, mācīsies izprast naudu un pat noskatīsies īstu Leļļu teātra izrādi!

Praktiski un vērtīgi semināri Uzvediba.lv darbnīcās
Visās trīs izstādes dienās darbosies arī Uzvediba.lv darbnīcas, kurās varēs ne tikai izspēlēt uzvedības maiņas spēles, bet arī piedalīties praktiskās, pozitīvās darbnīcās par to, kā izprast bērnu un pieaugušo uzvedības problēmu iemeslus. Par to, kā ar spēļu un rotaļu elementiem paredzēt, mazināt un novērst problēmizraisošu uzvedību dažādās vidēs, tostarp mājās, izglītības iestādē un darbā. “Latvijas Grāmatu izstādes 2018” apmeklētājiem dalība ir bez maksas! Programmu skatiet: www.bt1.lv/lbf/uzvediba.php

Dalībnieku aktivitātes
Arī “Latvijas Grāmatu izstādes 2018” dalībnieku ekspozīcijās būs daudz un dažādi pasākumi! “Brain Games” iepazīstinās ar plašo galda spēļu pasauli – apmeklētāji varēs doties “Katanas” ieceļotāju piedzīvojumos, būvēt seno “Carcassonne” pavalsti, slidināt pingvīnus, glābt pasauli, rosīties pa rūķu un sabotieru raktuvēm vai pat iejusties spiegu lomās.
Izstādes apmeklētāji varēs pārbaudīt savas zināšanas, drosmi un erudīciju, piedaloties spēles “Kontinentu medības” erudīcijas konkursā un “Burtošanas čempionāta” lielajās sacensībās. Dalībnieku aktivitāšu programmu skati: www.bt1.lv/lbf/visit.php#events

Mainies ar grāmatām!
Vairāk nekā 4000 grāmatu! – tāds šogad ir Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija apmaiņas fonda ieguldījums “Grāmatu maiņas punktā”. Izstādes apmeklētāji “Grāmatu maiņas punktā” varēs atrast bilžu un pasaku grāmatas bērniem, mākslas grāmatas, nozaru un uzziņu literatūru, latviešu un krievu daiļliteratūru un citu lasāmvielu dažādās svešvalodās. Ikviens ir aicināts nākt uz izstādi un ņemt līdzi grāmatas, kas jau daudzkārt pārlasītas un vairs nav vajadzīgas, lai iemainītu pret vēl nelasītām.

„Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2018”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

Vairāk par “Latvijas Grāmatu izstādi”: www.bt1.lv/lbf/
Sekojiet jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade

Darbalaiks:

23.–24. februāris 10.00–18.00
25. februāris 10.00–17.00

Biļetes cena: EUR 1
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.

Ar izstādes “Skola 2018” biļeti ieeja “Latvijas Grāmatu izstādē 2018” – bez maksas!

Autostāvvieta – EUR 3

Top