BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Latvijas 8.Ārstu kongresā apspriedīs ar medicīnu un jurisprudenci sasaistītos problēmjautājumus

Rīga, 5.sept., LETA. Latvijas 8.Ārstu kongresā, kas no 21.septembra līdz 23.septembrim norisināsies Ķīpsalā, tiks apspriesta arī medicīnas un jurisprudences sasaiste un problēmjautājumi, kongresam veltītajā preses konferencē pastāstija kongresa prezidents un RSU profesors Jānis Vētra.

Viņš skaidroja, ka kongresa programma būs sadalīta trijās sadaļās. Pirmā sadaļa veltīta tematiskajām sēdēm. Otrajā jeb klīnisko gadījumu sadaļā, tiks izvērtēti un diskutēti Rīgas un reģionu ārstu iesūtītie pacientu gadījumi. Savukārt trešā sadaļa tiks atvēlēta dažādiem semināriem un sēdēm atsevišķi specifiskiem medicīnas nozaru pārstāvjiem.

Atklāšanas plenārsēde, kā arī Latvijas Zobārstu asociācijas (LZA) un Mutes, sejas un žokļu ķirurgu asociācijas (MSZKA) konference paredzēta 21.septembrī. Lai gan pasākuma uzrunu Vētra sniegs plkst.14, LZA un MSZKA konference sāksies jau no plkst.9.

Tāpat plkst.11 Doma baznīcā notiks Ekumeniskais dievkalpojums, pēc kura sekos Latvijas Ārstu un Zobārstu apvienības 70.jubilejai veltīta izstāde Rīgas Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

LZA prezidents Andis Paeglītis norādīja, ka arī LZA konferencē tiks apspriesta ģimenes un bērnu medicīna. Tiks diskutēts par narkozes izmantošanu bērnu zobārstniecībā, bērnu bailēm no zobārsta un par to, kā palīdzēt tās pārvarēt. Tāpat LZA konferencē tiks apspriestas onkoloģijas procedūras un dažādi starpdisciplinārie jautājumi, kas saista zobārstus un vispārējo medicīnu.

22.septembrī no plkst.9 tiks apspriesta Krimināllikuma sasaiste ar medicīnas nozari. Vētra norādīja, ka Latvija ir viena no retajām Rietumu valstīm, kurās mediķi par pieļautām kļūdām var tikt saukti pie kriminālatbildības. Semināros diskutēs par to, kādas problēmas tas rada ne vien mediķiem, bet arī pacientiem.

Pēc šīs sēdes paralēli Ķīpsalā norisināsies "Dzīvība, nāve un paliatīvā aprūpe" un "Ģimenes medicīnas" sēdes, LĀB un Latvijas Veterinārārstu starpdisciplinārā konference "Viena pasaule - viena veselība", starpdisciplinārā konference zobārstiem, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) zinātniskā sēde, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) un Rīgas Stradiņa universitātes sēde, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes sēde, kā arī Latvijas Asinsvadu ķirurģijas centra 40 gadu jubilejas sēde.

Savukārt 23.septembrī Ķīpsalā norisināsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sēde, LĀB sēde, kā arī sēdes "Psihiskā veselība", "Quo vadis, farmācija?" un "Mātes un bērna veselība".

Vieslektoru pasākumā "Pasaules elpa medicīnā" no plkst.9 piedalīsies Maskavas Valsts medicīnas un stomatoloģijas universitātes Zinātnes padomes zinātniskais sekretārs un Terapijas, klīniskās farmakoloģijas un ātrās medicīniskās palīdzības katedras vadītājs Arkādijs Vjortkins, Globālās veselības centra un medicīnas diplomātijas centra biedrs Otmārs Kloibers un profesors Jānis Tupesis. Tāpat ar lekciju pasākumā viesosies Izraēlas Rehabilitācijas ārstu asociācijas prezidents Jūlijs Trēgers.

Kongress 23.septembrī noslēgsies Nacionālajā teātrī ar izrādi "Klūgu mūks" plkst.18.30.

Top