BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Gida atradumi hallē „Apceļo Latviju!”

Vakar, 5. februārī, Ķīpsalā sākās gada gaidītākais tūrisma notikums – izstāde „Balttour 2016”. Savos atradumos no halles „Apceļo Latviju!” dalās ekskursiju gids un kaismīgs ceļotājs Andris Grīnbergs. Un kādi būs tavi atklājumi?


Buklets kā spēle

Aizputes novads ir izveidojis savu spēles Memory tipa bukletu, kas patiks ikvienam, īpaši bērniem. Aizejot mājās, buklets jāsagriež mazās daļās un izveidojas interesanta spēle, kas palīdzēs iepazīt un atcerēties Aizputes novada ievērojamākās vietas, kā arī rosinās tās apceļot šī gada laikā.

Katram vecumam savs varonis

Bērniem interesants noteikti būs Smiltenes novada ekspozīcija, kurā darbojas ļoti atraktīva Pepija Garzeķe. Savukārt rīt šajā stendā varēs satikt firsta madāmu Lili no Smiltenes muižas. Arī daudzos citos stendos sagaida pārsteidzoši tēli, kas atgādinās bērnībā lasītās pasakas. Pieaugušajiem īpaši patiks runīgās Suitu sievas un bargie Padomju laiku militārie personāži!

Gastronomiski jaunumi
Lauku labumu ražotājs „Very Berry” Apes novada stendā prezentē jaunumu – melleņu sulu. Ir ļoti daudz iespēju nodegustēt Latvijā radītus ēdienus un dzērienus. Bagātīgā klāstā ir novadiem raksturīgie našķi – kurzemnieki lepojas ar sklandraušiem, vidzemnieki – galdā ceļ pavisam neparastu produktu – ābolu sieru. Turklāt izstādē var satikt pašus saimniekus un uzzināt vairāk.

Ieskats kokamatnieka noslēpumos

Vienkoču stendā var paskatīties, kā no vienas koka pagales var izveidot praktiski pielietojamu trauku, turklāt to demonstrē pats Vienkoču parka saimnieks Rihards Vidzickis. Uz Vienkoču parku jābrauc tieši oktobrī, kad tur notiek Uguns nakts pasākums, bet ar bērniem gan labāk vasarā, kad viņi var iepazīt un saskaitīt daudzos zvēriņus. Starp citu, katrs no tiem veidots no viena koka bluķa.

Īsa pamācība sērfdēļa lietošanā
Pāvilostas stendā interesentiem ir iespēja apskatīt un aptaustīt īstus jūras viļņos pabijušus sērfdēļus, kas rosinās uz sportisku atpūtu dabā. Tāpat var uzzināt un saņemt noderīgus bukletus arī par citām atpūtas iespējām skaistajā Kurzemes piejūras novadā.

Vannā kā laivā!
Kandavas novads reklamē iespējas laivot pa Abavu, kas vienmēr bijusi iecienīta ūdens tūristu upe Kurzemē. Viņi izstādē piesaista uzmanību ar to, ka šajā stendā ir izvietota vanna, kurā var iekāpt un nofotografēties radošā vidē.

Apmeklē „Balttour 2016”, gūsti spilgtus iespaidus un izbaudi neaizmirstamas sajūtas!

Kā zināms, 23. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2015” notiek no 5. līdz 7. februārim. To rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Vairāk par izstādi: www.balttour.lv

Seko līdzi jaunumiem sociālajos tīklos:

facebook.com/balttour
twitter.com/Balttour
Top