BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Sākusies pieteikšanās konkursam „Gada balva dizainā 2015”

Latvijas Dizaineru savienība (LDS) rīko un aicina visu ar dizaina objektu saistītos – dizaina pasūtītājus, izpildītājus, līdzautorus un visus tos, kas piedalījušies un kopā izlolojuši dizaineru ieceres un vēlas izcelt to nozīmību, pieteikt darbus konkursam „Gada balva dizainā 2015”, kas no 2. līdz 4. oktobrim norisināsies Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē „Design Isle 2015”.

Dizains mūsdienās ir inovatīvas domāšanas veids un jaunas attieksmes veidotājs pret vides, lietu un kultūrvides norišu vērtībām. Tas ir neatņemams, izaugsmi veicinošs un pievienoto vērtību radošs kultūras un saimnieciskās darbības strukturāls modulis visās tradicionālajās nozarēs un tautsaimniecības ekosistēmā kopumā.

Kā katru gadu, Rūpnieciskais dizains, Modes aksesuāru/tekstila dizains, Grafiskais dizains, Foto dizains, Interjera dizains un Vides dizains ir sešas konkursa pamatkategorijas, kurās var pieteikt darbus, lai apliecinātu to konkurētspēju un gatavību ražošanai, pārdošanai un lietošanai.

Darbu pieteikumu pieņemšana ilgs līdz 2015. gada 30. jūlijam LDS mājaslapā www.design.lv.

Šogad konkursa ietvaros norisināsies tematiskais konkurss „LAI RIPO!” un dizaina skolu un augstskolu konkurss „Skolu gada balva dizainā 2015”. Tematiskā konkursa izvēlētā tēma šogad akcentē radošo domu – ierosinošu un citus aizraujošu ideju, kas kā ar drošu roku sviests akmens sakustina ūdens virsmu un rada ap sevi ritmisku viļņu loku izplatījumu. Savukārt skolu konkurss tiek rīkots, lai veicinātu un popularizētu Latvijas profesionālo dizaina izglītību, apzinātu un novērtētu skolu mācībspēkus un to audzēkņu un studentu izcilību un viņu gatavību darbībai dizaina nozares tirgū.

Izstādē būs iespēja dibināt jaunus kontaktus ar dizaina nozari saistītiem profesionāļiem, veidot labvēlīgu konkurenci un paplašināt sadarbību.

LDS stratēģiskie partneri ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Republikas Patentu valde, kā arī ilggadējais konkursa atbalstītājs Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.
Top