BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

TOP 8 labākie ģimenes draugi

Suņi ir cilvēka labākie draugi, tomēr ir daži, kuri ir īpaši piemēroti dzīvošanai ģimenē ar bērniem. Pirms apmeklējat dzīvnieku izstādi Ķīpsalā jau šajā nedēļas nogalē – 21. un 22. martā, piedāvājam ar dažiem no tiem iepazīties!

„Suns ir individualitāte, tieši tāpat kā cilvēks! Pareizi izvēloties suņu šķirni, iegūsiet uzticīgu un mīlošu ģimenes locekli. Tomēr vienmēr var gadīties izņēmumi, tāpēc jebkurš suns obligāti ir jāapmāca un jāuzrauga – it īpaši, ja ģimenē aug mazs bērns. Svarīgi arī bērnam mācīt mīlošu un gādīgu attieksmi pret dzīvnieku. Aicinām gan lielus, gan mazus uz dzīvnieku izstādi Ķīpsalā, kur šogad būs ne tikai suņi un kaķi, bet pat zirnekļi!” – aicina izstādes „PetExpo 2015” projektu vadītājs Mārtiņš Refbergs.

1. Mājas labais gariņš mopsis
Možs, izmanīgs, enerģisks, jautrs un apveltīts ar lielu šarmu – tāds ir mopsis. Neskatoties uz drukno augumiņu, tas ir ļoti kustīgs un saimnieku bezgala mīlošs. Mopsis būs kā mājas labais gariņš, jo itin viegli spēj uzlabot noskaņojumu un palīdz atgūt prieku. Tas labprātīgi un ar lielu pacietību rotaļāsies pat ar vismazākajiem mājas iemītniekiem!

2. Jūtīgais franču buldogs
Cilvēkus mīlošais franču buldogs katrā ģimenē ienesīs vēl lielāku prieku, saticību un gādību vienam pret otru. No šī suņa saimnieki nekad nejutīs naidu vai agresiju! Tam ir mīloša, dzīvespriecīga, vērīga un rotaļīga daba. Franču buldogs mīl savu ģimenes locekļu sabiedrību, turklāt perfekti izprot un jūt cilvēka noskaņojumu. Šis suns ir laimīgs, kad visi ir mājās, – labprāt stundām ilgi rotaļāsies ar bērniem vai vienkārši gulēs blakus un nevienu netraucēs. Galvenais būt tuvumā!

3. Zinātkārais tauriņsunītis – papilons
Esat gatavi ģimenes mīlulim dāvāt daudz mīlestības un laika? Tad jūsu ģimenē būs vieta tauriņsunītim jeb papilonam, kura ausis atgādina tauriņa spārnus. Šīs šķirnes suņi nav klasiski klēpju sunīši, jo tie mīl darboties ar neizsīkstošu enerģiju un lielu zinātkāri. Tāpat tie nemēdz būt neiecietīgi un nervozi, jo ir ļoti saprātīgi un apķērīgi. Ja papilons jutīs saimnieka mīlestību, tad tas būs lielisks kompanjons, mīlēs mazus bērnus un labi sadzīvos ar citiem suņiem un kaķiem.

4. Smaidīgais zeltainais retrīvers
Ja ģimenē aug bērni, tad ir nepieciešams mājas mīlulis ar augstu pacietības mēru. Par ideālu draugu enerģiskiem mazuļiem var kļūt zeltainais retrīvers, jo tas ir uzticams, mīļš un prātīgs. Suņa dabiski draudzīgā personība bieži izpaužas suņa izskatā – pigmentācija pie lūpām rada iespaidu par smaidu. Maigais un atsaucīgais zelta retrīvers godam ir pelnījis ģimenes drauga slavu!

5. Uzticamais labradors
Labradors ir viena no populārākajām šķirnēm, ko izvēlas ģimenes ar bērniem, jo tie ir draudzīgi, labvēlīgi un izrāda pieķeršanos ikvienam. Labradors ar lielu prieku un aizrautību iesaistīsies ikvienā ģimenes nodarbē un izbaudīs to no visas sirds. Tāpat tas lieliski satiek ar bērniem, saglabājot pacietību un mieru, un neapdraud citus mājdzīvniekus. Izvēloties labradoru, iegūsiet ārkārtīgi uzticamu un mīļu kompanjonu!

6. Bērnu aizstāvis bokseris

Bokseri nemeklē konfliktus, bet tajā pašā laikā ir bezbailīgi un vajadzības gadījumā gatavi aizsargāt savus saimniekus. Šis gaužām zinātkārais suns ir bezgala pieķērīgs ne vien saimniekam, bet visiem ģimenes locekļiem, turklāt ļoti mīl bērnus. Tās nav vienīgās īpašības, kas padara šo suni par piemērotu ģimenei, – tam vēl piedevām ir īsa, gluda spalva, kas prasa minimālu kopšanu un nerada raizes par kārtību mājās. Turklāt bokseris savus saimniekus vedinās uz fiziskām aktivitātēm, jo pats ir kaislīgs sportists.

7. Bernes ganusuns gan sargās, gan draudzēsies
Šos suņus ļoti bieži izmanto kanisterapijā, kas tikai pamato to, kāpēc bernieši kļuvuši par iecienītiem mājas mīluļiem. Bernes ganusuns izceļas ar savu lojālo attieksmi un sirsnīgo dabu. Ārkārtīgi mīl savas ģimenes bērnus, bet ar svešiem ir rezervētāks. Šis suns prasa nepārtrauktu uzmanību un mīlestību, kā arī kārtīgu apmācību jau kucēna gados.

8. Paklausīgais vipets
Vipets var būt ne tikai kompanjons un ģimenes draugs, bet arī veiksmīgs veiklības un paklausības sacensību dalībnieks. Jau kopš mazotnes tas izrādīs lielu pieķeršanos un lieliski satiks ar bērniem, ja ar tiem kopā uzaugs. Lai gan vipets ir tolerants, kluss un prātīgs, tas grūti samierinās ar vientulību, tāpat kā pārējie ģimeniskie suņi!

Lai uzzinātu vēl vairāk par katru no šīm šķirnēm, noskatītu kucēnu vai noskaidrotu iespējas apmācīt savu suni, nāc uz starptautisko mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādi „PetExpo 2015” Ķīpsalā 21. un 22. martā. Izstādē piedalīsies 32 Latvijas Kinoloģiskās federācijas suņu klubi, kuri ar prieku konsultēs. Divu dienu laikā Ķīpsalā būs iespēja redzēt vairāk nekā trīs tūkstošus suņu, simtiem kaķu un pat zirnekļus. Vairāk: www.petexpo.lv

“PetExpo 2015” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju „Felimurs”. Suņu izstādes sponsors – barība „EUKANUBA”, kaķu izstādes ģenerālsponsors – „ROYAL CANIN”.

Seko mums!
draugiem.lv/petekspo/
facebook.com/petekspo.lv
twitter.com/CruftsRiga

Biļetes:
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3 EUR
Pensionāriem, studentiem – 4 EUR
Pieaugušajiem – 5,50 EUR
Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm – Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni) – 12,50 EUR
Bērniem visas atrakcijas (telpās) BEZ PAPILDU MAKSAS!

Biļetes pieejamas arī iepriekšpārdošanā izstādes mājaslapā
Autostāvvieta – 3 EUR
Top