BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

„Jāņa Rozes apgāds” stendā fotogrāfiju albums „Viena diena Latvijā” par īpašu cenu!

„Jāņa Rozes apgāds”, sadarbojoties ar pazīstamu fotogrāfu kopu Ilmāra Znotiņa vadībā, izdevis unikālu fotogrāfiju albumu„Viena diena Latvijā”

Tālajā 1987. gadā notika pirmā akcija „Viena diena Latvijā”, kurā piedalījās simtiem fotogrāfu no visas Latvijas, lai vienas dienas divdesmit četru stundu laikā iemūžinātu visdažādākās vietas un situācijas mūsu valstī. Pagājušajā gadā radās ideja šo radošo pasākumu atkārtot.

Otrajā akcijā - „Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem”- notikumus fiksēja 55 foto profesionāļi no Latvijas un ārzemēm.

520 lappušu grāmatā ir iekļauts vairāk nekā 500 fotogrāfiju, kas tapušas gan 1987., gan 2007. gadā. Autoru kolektīvs uzsver, ka viņu mērķis nekādā gadījumā nebija radīt vēl vienu Latvijas “pastkaršu” albumu, bet gan atspoguļot sociālo noskaņu un vidi mūsu valstī tagad un pirms 20 gadiem. Tas, neapšaubāmi, arī ir šī albuma lielākais pievilcības spēks. Albuma redkolēģijas priekšgalā ir Gunārs Janaitis, Jānis Krūmiņš, Viesturs Koziols un Ilmārs Znotiņš. Grāmatas fotoredaktors ir Ilmārs Znotiņš, galvenais mākslinieks – Juris Petraškevičs.

„Albumu īpašu dara arī pasaules līmeņa profesionāļu fotogrāfijas, kas mums ļauj ieraudzīt Latviju ar tās ļaudīm tādu, kādu to caur fotoobjektīvu redz svešinieks. Šis skats patiesi ir mazliet atšķirīgs – bieži vien trāpīgāks – un pat gribu teikt – savā ziņā patiesāks.”
Valdis Zatlers, Latvijas Valsts prezidents

„Fotogrāfija ir mans dzīvesveids. Fotoattēli – manas domas... Tās var būt atšķirīgas, subjektīvas, pat pretrunīgas, bet noteikti patiesas...”
Ilmārs Znotiņš, fotogrāfs, akcijas „Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem” organizētājs

Grāmatai izstādē “Riga Photo Show 2014” speciālā cena – 15.00 EUR!

Top