BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Iepazīsties ar fotogrāfijas pirmsākumiem un Latvijas fotogrāfijas bagātībām!

Izstādē „Riga Photo Show 2014” Latvijas Fotogrāfijas muzeja stendā apmeklētāji varēs iepazīties ar fotogrāfijas pirmsākumiem un Latvijas klasiķu darbiem, kā arī apgūt vēsturisko cianotipijas tehniku. Gados jaunākos viesus gaidīs izzinošs bērnu stūrītis!

„Riga Photo Show” klātienē būs iespējams aplūkot dagerotipiju (pozitīvu attēlu uz apsudrabotas vara plates), kas oficiāli atzīts par pirmo fotogrāfijas attēla iegūšanas veidu, fotogrāfa Eduarda Gaiķa autohromus, kas iezīmē krāsainās fotogrāfijas pirmsākumus no 1910. gada, kameru tūlītējai ferotipu izgatavošanai jeb t.s. „lielgabalu” no 19. un 20. gadsimta mijas un citus muzeja krājuma priekšmetus. Latvijas Fotogrāfijas muzejs iepazīstinās arī ar 3D filmu priekšteci – 3D fotogrāfiju jeb stereoskopiju.

Tāpat visu „Riga Photo Show 2014” darbības laiku Fotogrāfijas muzeja stendā būs iespējams aplūkot daļu no muzeja krājumā esošajiem Latvijas izcilāko fotomākslinieku darbiem – Jāņa Gleizda, Gunāra Bindes, Egona Spura, Leonīda Tugaļeva, Vilhelma Mihailovska, Valda Brauna, Māras Brašmanes un citu autoru uzņemtās fotogrāfijas. Muzejs piedāvās aplūkot arī fotoattēlus, kas izgatavoti no plašākās krājumā esošās stikla plašu kolekcijas, kura uzkrāta Strenču fotodarbnīcā 20. gadsimta 20. un 30. gados.

Savukārt jaunākos izstādes apmeklētājus stendā gaidīs bērnu stūrītis, kurā varēs trenēties uztīt fotofilmiņu uz attīstīšanas spoles, pildīt dažādus ar fotogrāfiju saistītus uzdevumus, izpētīt un aptaustīt priekšmetus, bez kuriem agrāk nebija iedomājams darbs fotolaboratorijā. Šajās nodarbēs piedalīties nebūs liegts arī bērnu vecākiem un citiem interesentiem. Svētdien, 16. novembrī, laikā no plkst.12.00 līdz 15.00 stendā būs iespējams apgūt vēsturisko cianotipijas tehniku fotogrāfes Noras Vrubļevskas vadībā.
Visu izstādes laiku uz apmeklētāju jautājumiem atbildes sniegs muzeja speciālisti.

Vairāk: www.fotomuzejs.lv
Top